Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Photoshop poprawia ruszone zdjęcie
+kubabub | 27.10.2011 @15:15:01

Ostatnio trwała u nas gorąca dyskusja na temat "Retusz czy fotomanipulacja?". Jedni godzą się na ingerencję w zdjęcie, inni nie. Co jednak zrobić, gdy nie udało się nam uchwycić danego momentu w pożądanej ostrości?

Na początku października, w trakcie konferencji Adobe MAX producent ten zaprezentował rewolucyjne rozwiązanie, mające pomóc w uratowaniu poruszonych zdjęć. Przyszłe wersje Photoshopa, gdzie prawdopodobnie ten algorytm trafi, będą w stanie rozpoznać dokładny ruch ręki w trakcie wykonywania zdjęcia.

Informacja ta zrodziła ogólne niedowierzanie i zdziwienie. Adobe zaprezentowało niedawno możliwości swojego dzieła na przykładzie zdjęcia Roberta Capy, które wykonał w Normandii, podczas D-Day (lądowanie amerykańskiej armii na plaży Omaha). Zobaczcie sami

Oryginał:

Robert Capa

Poprawione:

Robert Capa

Dla mnie system jest całkiem rozsądny. Pomaga uratować szczegóły, których w oryginale byśmy nie dostrzegli. Jasne, cyfrowy szum jest większy, ale zaaplikowaliśmy małe odszumianie jako ostatni proces. Jeśli ktoś będzie w potrzebie, zawsze może skorzystać z porządnego algorytmu odszumiającego. W tym przypadku najbardziej interesujące jest to, iż wiemy, w jaki dokładnie sposób Capa poruszył aparatem przy rejestrowaniu tego kadru. Robert przez dłuższą chwilę trzymał aparat w nienaruszonej pozycji, ale przed samym zamknięciem migawki jego ręka przesunęła się w lewo - mówi Jue Wang z firmy Adobe.

 

Co o tym myślicie? Podoba się?

 

Źródło: SwiatObrazu.pl








dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
~negatywniepozytywna    30.10.2011 @12:45:16
zdjęcie pierwsze dużo lepsze , ale dobre możliwości daje photoshop .
!bartekstefanowicz    30.10.2011 @11:11:41
no, to teraz widać nawet dziubek tzw kaczuszke u modela.
_______
"me ciało z ciał zbanowanych userów złożone a serse czarne niczem cień digusia"
~photozula    30.10.2011 @10:00:23
Pierwsze zdjęcie zdecydowanie lepsze.
~Adso    30.10.2011 @07:31:19
Przede wszystkim algorytm powinien znaleźć zastosowanie w makrofotografii, pejzażach, architekturze czy portrecie a nie w fotografii ulicznej gdzie poruszenie czasem działa na korzyść zdjęcia. Poza tym zauważyłem, ze większość "krytykantów" używa cyfrówek więc z tradycyjną fotografią nie mają zbyt wiele wspólnego poza .... spustem migawki znalazł się też nawet malarz, który w ogóle zdjęć nie robi. Powiem tak: hipokryzją jest robienie zdjęć cyfrowym aparatem a oburzanie się czy krytykowanie programów graficznych. I najważniejsze, nie ma obowiązku korzystania z tego, jak ktoś woli poruszone to niech ma poruszone.
~eseno    30.10.2011 @02:00:38
chujowe
~kasztan02    29.10.2011 @22:59:00
ciekawe komu nie drgnęłaby ręka w takich momentach... kto zachowałby zimną krew... przecież nie o jakość chodzi w tym przypadku... http://tv.adobe.com/watch/max-2011-sneak-peeks/max-2011-sneak-peek-image-deblurring proponuję zobaczyć... ogromne możliwości... ale czy to jest do końca dobre ?
ostatnio edytowane: 2011-10-29 23:00:29
~lysyy999    29.10.2011 @21:06:43
..nic specjalnego!!!
-Thermidor    29.10.2011 @19:07:56
Jest przynajmniej jasne,ze retusz. A to, czy zdjęcie jest pozowane, czy nie - musimy wierzyć na bumcyk dana Capy.
~Bakteryjka    29.10.2011 @15:22:08
podoba mi się!
~hunter3d    29.10.2011 @13:17:04
no cóż
~cswilkcs    29.10.2011 @08:25:54
Orginał o wiele bardziej do mnie przemawia, zły przykład wybrany
_______
Pozdrawiam wszystkich
Serdecznie zapraszam do oceny DA -> http://cswilkcs.digart.pl/
~fotoyellonek    29.10.2011 @00:06:08
N I E , no błagam!
~RobertPiosik    28.10.2011 @15:53:01
Dynamika walki uciekła wpizdu...
~ricard    28.10.2011 @15:10:34
To teraz trzeba poczekać na algorytm, który poprawi efekty poprzedniego poprawiającego algorytmu.
~jaona    28.10.2011 @09:00:18
Nie podoba się!
~BlackCat666    28.10.2011 @01:15:24
To "poprawione" wygląda tak, że..
_______
"W chorym świecie być zdrów na umyśle to feler."
~amero    27.10.2011 @23:15:05
to chyba żart
+pawelsowa    27.10.2011 @22:25:05
zajebiste, spuściłem się
_______
'kainone    27.10.2011 @21:39:40
efekt zmrużonych oczu
_______
W zeszłym roku zapisałem się do grupy wsparcia dla antyspołecznych ludzi.
Jeszcze się nie spotkaliśmy.
~krzysiek93    27.10.2011 @20:30:32
orginał ma klimat. przekazuje to jak żołnierze musieli się uwijać pokazuje to tempo przebiegu całej akcji... fajniejsze jest. ale sztuczka być może się przyda
~mhopjr    27.10.2011 @16:32:47
Przecież to, ze po ruszył ręką w lewo można wywnioskować już z pierwszego zdjęcia...
_______
https://www.facebook.com/MateuszHop like it if you liked it
~XIPE    27.10.2011 @16:14:49
nie podoba mi się. nie widzę, żadnych wydobytych szczegółów.
~Indecorum    27.10.2011 @16:08:56
orginal lepszy
_______
http://niemodnie.pl niemodnie.pl
http://www.facebook.com/niemodnie facebook fanpage !
1 2 Następna strona
kategorie newsów
ostatnie newsy
Czy kolorystyka digart.pl ci odpowiada?

Nie, wolę serwisy o jaśniejszej tonacji
1571

Tak, lubię ciemną kolorystykę serwisu
1202