Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

GIMP Shop
-aq404 | 16.02.2006 @19:55:53




Jakiś czas temu pojawiła się nowa wersja "nakładki" na program GIMP. GIMPShop jest oprogramowaniem, które umożliwia zmianę menu GIMP'a na te znane z Adobe Photoshop. Dla tych którzy są przyzwyczajeni do menu, a używają wersji testowej lub chcieliby używać edytora graficznego na Linuksie, a wcześniej mieli doczynienia tylko z Photoshopem - GIMPShop może okazać się bardzo pomocny. Na stronie autora programu jest dostępna wersja z kodem źródłowym, a także wersje binarne dla Windows czy Linux Debian i inne.

Na zrzucie ekranowym przedstawione jest dla porównania menu Adobe Photoshop i GIMPShop

Strona programu: http://plasticbugs.com/?page_id=294





dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
~Marass    22.11.2007 @17:11:46
Jakiś czas temu przymusiłem się do nauki Gimpa i stwierdzam, że da się polubić. Trzeba tylko czasu Z biegiem czasu zyskał zaskakująco dużo fajnych funkcji, niestety wydajność pozostawia wiele do życzenia. Na moim sprzęcie zabawa z filtrami na pewno nie była przyjemnością. Ale program spoko.
~narciaz    04.11.2006 @11:51:26
apropo maksymalizacji okna obrazka w photoshopie to wystarczy przycisnąć cudowny przycisk TAB i wszystkie narzędzia znikają albo shift-tab i znikają palety...
-aq404    18.02.2006 @12:56:31
no i te .NET kojarzy sie z Microsoftem... a przeciesz nie lubimy Microsoftu;P
~insmac    17.02.2006 @23:40:29
OK zaczynamy kolejny flamewar?

Paint.net nie nadaje sie jako zamiennik Painta, za dlugo sie uruchamia, chociaz zdaje sie ze jedzie na API ikspekowym.
_______
http://www.maciejbodek.com maciejbodek.com
+uosiu    17.02.2006 @20:54:08
przeciwnicy gimpa mogą tez sprobowac paint.net http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/ (winda only)
~sirlorak    17.02.2006 @20:05:32
dyskusję za bezsensowną uważam, a news przydatny może się okazać dla niektórych..
_______
http://passenger.wordpress.com/ /// wywody Zebry
-aq404    17.02.2006 @18:53:35
" i GTK nie wymusza a umozliwia takie funkcjonowanie i nie bez powodu tak to zostalo zaprojektowane..."

aha Dzieki za wyjasnienie
^anay    17.02.2006 @17:51:03
niecierpię tego programu.
_______
it's like i hardly see the sky sometimes...
~zlomierz    17.02.2006 @16:00:59
osobne okna to zaleta nie wada... i GTK nie wymusza a umozliwia takie funkcjonowanie i nie bez powodu tak to zostalo zaprojektowane...

a co do wszystkiego w jednym - w photoshopie obrazek jest zawsze na dnie... wygodniejszy jest szybki przelacznik niezabierajacy dodatkowego miejsca a wiec wykorzystanie paska zadan

zostajace na wierzchu okna narzedzi przy maxymalizacji zamiast szybkiego przelacznika... to jest wada... tak jest w photoshopie i wszyscy nie wiedziec czemu bardzo za tym tesknia

radze przeanalizowac wygode uzytkowania po pominieciu kwestii przyzwyczajenia...
GIMP jest do tylu pod wzgledem niektorych narzedzi.... poprostu niektorych nie ma... ale przy podobnym poziomie obeznania w jednym i drugim uznaj ze gimp jest wygodniejszy... choc fakt faktem - na poczatku wielu rzeczy szukalemtam gdzie sa w photoshopie...
-aq404    17.02.2006 @12:39:52
Rafiki: Ja juz jest od czerwca 2005 stale na Linux Ubuntu; )))
~xanax    17.02.2006 @12:00:49
Właściwie to kompletnie nie rozumiem tego "monopolu" photoshopa. Zaczynam podejrzewać, że tylko to co w shopie robione ma jakakolwiek wartość (nawet jak chcesz sprzedać cokolwiek to każdy pyta czy *.psd). Ze niby co - każdy klient ma legalne oprogramowanie za te 3.000 i tylko w *.psd sobie ogladnie, dopasuje Ludzi umieją tylko w shopie edytować ?
Ja jestem za alternatywami i to tanimi, a jak coś jest za free to tym bardziej. Przynajmniej lękać się nie muszę
~comankh    17.02.2006 @10:48:41
wszyscy narzekajacy oczywiscie maja legalne oprogramowanie adobe [...]
~Rafiki    17.02.2006 @03:03:59
czyzby niedlugo przysiade sie bez powrotnie na mojego kochanego ubuntu ? (; Chyba tak :D
_______

~Cyr4x    17.02.2006 @02:40:15
A ja używam Paint Shop Pro i nie mam dylematu. Najprostsza najwygodniejsza, najwydajniejsza aplikacja i nie kosztuje 3000 zł.
ostatnio edytowane: 2006-02-17 02:42:10
^Serret    17.02.2006 @02:16:40
"i chodzi 10x szybciej niz Photoshop CS2"
gimp mi chodzi gorzej niż da
szopa śmiga
moj pierwszy raz z gimpem :P
mam problemy z bibliotekami patchami i innymi bajerami
ok. gimp działa, okazuje sie ze interfejs ma dziwny nazwy ma dziwne suwaki ma dziwne jest dziwny...
chwile...
potrzebuje nastepnego patcha..
dziala
nagle...
po paru dniach przy chęci włączenia okazuje sie ze ma problem z xmlczymśtam NAGLE...
ok. moze wina windy...
tyle ze szop bangla nie robiąc takich szopek i nie robi nagle "bang sory winetu błęda mam i nie bede dalej chodził"
_______
jak dorosnę i będę dużym chłopcem zostanę fotografem plejboja.
-aq404    17.02.2006 @01:26:54
Wiec nie podoba mi sie ze w GTK wszystko jest w "osobnych oknach" ja lubie interejs w stylu Opery (pewnie QT..?; ) ) Wina GTK mialem na mysli ze tak przeczytalem w artykule na temat GTK i GIMP. Moze i to w czyms pomga, mniej pamieci zajmuje czy latwiej sie pracuje. Ale mi to przeszkadza; P

Naprawde sie gubie w GIMPie; PPP Wiem, ze z winy tej ze nie jestem przyzywczajony ale co tam; P

Wedlug mnie GIMP jest dobrym programem. Nie mozna porownywac do Photoshopa w koncu to komercyjny program, ktory na siebie zarabia.. ale ; P
~PiescinskiPatryk    17.02.2006 @00:57:40
Nie, najśmieszniejsze to jest to:

"program o bardzo podobnej funkcjonalnosci do Photoshopa "

Nie, no sorki, nie chce tutaj wywoływać jakieś dyskusji PS vs GIMP bo to głupie porównanie, ale ... poprostu ...
.
_______


~mati21    17.02.2006 @00:30:40
hehe GIMPshopa uzywam juz od jakiegos czasu i jest fajny jesli chodzi o przejscie z Photoshopa

z GIMP-em najciekawsze jest to ze program o bardzo podobnej funkcjonalnosci do Photoshopa (chodzi mi o filtry, manipulacje ograzem itp) zajmuje niecale 8MB i chodzi 10x szybciej niz Photoshop CS2

a najsmiesznijesze jest to ze jest za DARMO!!!!! a nie za 3000 PLN!!!
^Serret    17.02.2006 @00:16:58
jezeli ktos sie "wychował" na szopie czy korelu to to jest dla niego "zbawieniem"
"Gubie sie w GIMPie" ooototo
trzeba bedzie sprawdzic niech mi tylko gimp przestanie strajkowac

zlomierz - skrótu bo skracac :P
_______
jak dorosnę i będę dużym chłopcem zostanę fotografem plejboja.
~wikiyu    17.02.2006 @00:01:07
hehe osobne okienka to nie jest wina GTK, to bardzo przydatne rozszerzenie możliwe dzięki GTK :D
-aq404    16.02.2006 @21:39:04
Inna sprawa to ten interfejs .. to mi najbardziej nie pasuje.. wszystko w osobnych oknach.. czytalem ze to wlasnie wina GTK no coz.. ; ) Bardzo mi sie podoba program Pixel32 szkoda, ze nie jest na GPL ; )
~zlomierz    16.02.2006 @21:13:39
hmm zmiana menu na mniej wygodne...

menu gimpa, zreszta cale zachowanie jest bardzo wygodne... n okien na pasdku zadan tez jest wygodne ... (ktos probowal zmaksymalizowac okno obrazka w photoshopie przy pootwieranych narzedzieach???

pozatym na co nie pamietasz skrutu jest pod prawym klawiszem myszy...
troche przyzwyczajenia... jak dojdziesz do rownego doswiadczenia w jednym i drugim uznasz gimpa za wygodniejsze narzedzie... choc odrobine do tylu pod wzgledem ilosci dostepnych funkcji..... tych bardzo rzadko wykorzystywanych
ostatnio edytowane: 2006-02-16 21:20:48
~dayv    16.02.2006 @20:38:29
przyda się
_______
AWARIA OBRAZU
-aq404    16.02.2006 @20:25:07
Jeszcze nie instalowalem ale prawdopodnie to zrobie. Gubie sie w GIMPie; P choc robie proste czynnosci w stylu zmniejszanie, obrot, kadrowanie zdjecia ; >
kategorie newsów
ostatnie newsy
Czy kolorystyka digart.pl ci odpowiada?

Nie, wolę serwisy o jaśniejszej tonacji
1569

Tak, lubię ciemną kolorystykę serwisu
1199