Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Nowa mała lustrzanka Olympusa - E-400
~TOMEX84 | 14.09.2006 @09:45:54




Kompaktowe wymiary i niewielka waga nowego aparatu serii Olympus E-System, opartego na standardzie Cztery Trzecie, sprawiają, że fotograf może zabrać ze sobą aparat niemal wszędzie i nie musi rezygnować z zalet cyfrowej lustrzanki. Wprowadzany model wyposażono w nową matrycę CCD zawierającą 10 milionów pikseli zapewniających niezwykle wierne odwzorowanie obrazu a duży ekran LCD o przekątnej 2,5 cala (6,4 cm) pozwala na komfortowy podgląd fotografowanego obiektu. Dzięki zgodności E-400 ze standardem Cztery Trzecie, użytkownicy zyskują potencjalnie nieograniczone możliwości stosowania wymiennej optyki. Do dyspozycji użytkownika jest szeroka gama wysokiej jakości wymiennych obiektywów - łącznie z nagradzanymi przez EISA najwyższej klasy profesjonalnymi obiektywami Zuiko Digital wytwarzanymi przez Olympus - jak również inne akcesoria. Model E-400, podobnie jak inne modele serii E-System, wyposażono w filtr ultradźwiękowy - zapewniający zabezpieczenie matrycy przed osiadaniem kurzu, nawet w przypadku wymiany obiektywu w mniej sprzyjających warunkach.

Podstawowe cechy:
* Najmniejsza i najlżejsza* na świecie cyfrowa lustrzanka.
* Matryca o rozdzielczości 10 milionów pikseli.
* Ekran LCD o przekątnej 6,4 cm/2,5 cala
* Filtr ultradźwiękowy zabezpieczający matrycę przed kurzem.
* Podwójne gniazdo dla kart pamięci (dla kart xD-Picture Card i CompactFlash).
* 32 tryby fotografowania (5 ekspozycji, 7 kreatywnych, 20 trybów tematycznych)
* Zintegrowana podnoszona lampa błyskowa (GN 10).
* 3 klatki na sekundę i maksymalnie 5 zdjęć w buforze obrazów RAW.
* Ustawiany balans bieli, typu "One touch".
* Procesor obrazu TruePic TURBO.
* Funkcjonalna blokada autofocusa AF.
* Funkcja podglądu głębi ostrości.
* Udoskonalony 49 segmentowy cyfrowy pomiar ESP oraz punktowy pomiar ekspozycji.
* Funkcja Auto Bracketing ekspozycji.
* Duży ekran dla początkujących oraz zaawansowany ekran informacyjny.
* Szczegółowy informacyjny ekran odtwarzania z histogramem.
* Wyjątkowo prosta obsługa dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu oraz przyciskom, które dają bezpośredni dostęp do często używanych funkcji.
* Zapis JPEG & RAW.
* Oparty na standardzie Cztery Trzecie.

Olympus E-400 dostępny będzie na rynku od października 2006 roku.

*stan na czerwiec 2006

źródło: oficjalna informacja prasowa, Warszawa, 14 września 2006 r.




dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
~reczulski    01.06.2007 @01:08:52
A ja go mam i nie narzekam! Świetny aparat.
_______
Oceniłem Twoją prace? Chcesz podziękować?
Skomentuj moją prace, to najlepsze słowo "dziękuje"!
Zapraszam:
http://www.reczulski.digart.pl
P.S. Proszę bardzo o surowa krytyke.
-frutarian    27.10.2006 @12:00:16
profesjonalizm nie powinien być mierzony miarą sprzętu

co do nowego Olka, to wolę poczekać na jeszcze nowszego,
bo ten wiela się od E500 nie różni
~Rzepson    19.09.2006 @11:33:44
Jako "szczęśliwy" posiadacz Olympusa czytają komentarze i porównują "osobiście" inne aparaty twierze że Olek wcale nie jest taki zły...
I zachęcem każdego do kupna aparatu tej własnie marki.
~Brovar    18.09.2006 @00:03:16
A moze kopernik tez byla kobieta
_______
Doswiadczenie pierwotnej madrosci poza pojeciowym umyslem.
~Adamm    16.09.2006 @14:39:26
Fialkow - kupiłem i nie żałowałem nawet minuty, czy nie jestem "inny" ?
_______
Zapraszam do projektu 0.3 mpx - http://www.03mpx.digart.pl
You don't need eyes to see, you need vision.
~Fialkow    16.09.2006 @13:53:52
Jeśli ktoś kto używa olympusa e-300 jest pofesionalistą, to ciekawe kim jest ktoś kto ma nikona d2x
~xan89    16.09.2006 @13:20:42
djusprzez profesjonalistówwiesz kto używa olka z małym sensorem profesjonalnie, pół-profesjonaliści mają przynajmniej starszego olympusa e-1, nikona d200, czy canona 30d, ci bardziej zamożni d2x, eos1ds mark 2n, a ci jeszcze bardziej mamyia i hasselbald, ale nik nie będzie wykorzystywał olka e400, czy e-300 profesjonalnie pomyśl chłopie jaki profesjonalista ma korpus za niecałe 3000zł?
_______
|||||||||||||||||||||||||26% Trwa ładowanie opisu.
~djus    16.09.2006 @12:28:33
Ja mam E-300 i bardzo dobrze się sprawuje nie narzekam na szumy Ogólnie fotki fajne z niego wychodzą. Jak dla mnie jest to dobry sprzęt. Zazwyczaj używany przez profesjonalistów do zdjęć studyjnych
_______
http://www.fotoholic.pl - Zapraszam

~Fialkow    16.09.2006 @10:50:41
a ja uważam, że olimpusy to:
-kupa
-zabawka
-wynalazek
-bajer dla ludzi, którzy chcą mieć coś fajnego, ale po pół roku żałują, że nie kupili czegoś innego (Nikona lub Canona)
Taka prawda, nie kupujcie, żeby nie żałować po pół roku jak inni

Pozdrawiam
~xan89    16.09.2006 @09:24:16
ja nie mówię że one szumią jakoś bardzo wyraźnie, bo od zwykłych cyfrakó i hybryd itak dzieli je ogromana ściana, ale w porównaniu do innych lustrzanek jak nikon d70, canon350d, minolta d5d które jednak mają sporo większą matrycę, szumi troszkę bardziej, napewno są ludzie którzy są z niego zadowoleni, i wydaje mi się że byłoby tak z każdym amatorek w końcu to kwestia przyzwyczajenia, jeśli przyzwyczaiłeś się do np. minolty d5d, to do Olka też się przyzwyczaisz i tyle
_______
|||||||||||||||||||||||||26% Trwa ładowanie opisu.
~Hubi10    16.09.2006 @06:44:56
mi sie podoba
~Adamm    15.09.2006 @23:27:50
Rzekoma szumiastość olków jest przeanty-reklamowana. Posiadam E-500 i jestem wielce zadowolony. Oly to dobra marka
_______
Zapraszam do projektu 0.3 mpx - http://www.03mpx.digart.pl
You don't need eyes to see, you need vision.
~Leon13th    15.09.2006 @23:13:42
Jestem ciekaw jak jeszcze pomniejszą lustrzanke cyfrową.Kiedyś bili się kto więcej da pixli,a teraz który jest mniejszy,ciekawe co jeszcze zaproponują firmy,może tak by jakiegoś full fram-ea ?
_______
If your pictures aren't good enough,you're not close enough - Robert Capa
~xan89    15.09.2006 @18:37:12
no olympys stara się nas zaskoczyć czym się da, ma już podgląd z matrycy, ma też odchylany lcd, ale te 10mpix to przegięcie, przy tak malej matrycy(o czym świadczy przemnożnik 2.0 a nie jak u konkurencji 1.5-1.6) będzie troszkę szumiało, no chyba że takie troszkę nie będzie przeszkadzać odbiorcy, mały rozmiar to może być niewątpliwy plus, ale raczej dla kobiekt które mają małe dłonie, piąty palec im nie ucieka poza korpus, i nie lubią mieć na szyi 1.5kg, ale z drugiej strony, jeśli wymienisz kita, na jakiś lepszy słoik, kupisz lampe to się zrobi z niego napakowana krówka, czy jest to firma przyszłości? kto wie zobaczymy za 10lat, ja jednak nie wybrałbym lympusa przez wcześniej wspomnianą małą matrycę jak na lustro(nawet jeśli jest amatorskie) i ten "oryginalny" system 4/3, mnie to niestety nie przekonuje kubie prostokątne zdjęcia a nie zbliżone bryłą do kwadratu, fotki trzeba będzie przekadrowywać na maszynie i tracić niektóre fragmenty zdjecia...
_______
|||||||||||||||||||||||||26% Trwa ładowanie opisu.
~Brovar    15.09.2006 @07:28:02
jesli do olympusa zamatowac siwatloczule szkla
14/54- 2,8-3,5 i
50/200-2,8 -3,5
Rzadko kiedy trzeba podkrecac powyzej 400 a wtym przedziale Olky nie sa gorsze od reszty,jakosc kosztuje uszczelnienia perfekcyjna mechanika,ostrosc
objektywow nie zmiena sie co roku.
_______
Doswiadczenie pierwotnej madrosci poza pojeciowym umyslem.
^michauekk    14.09.2006 @22:52:58
Dobrze, że ma standard Cztery Trzecie.
ostatnio edytowane: 2006-09-15 07:15:08
_______
http://michalrudek.pl
~waszak    14.09.2006 @22:40:07
no to nastepny aparat z matryca 10mpx

a to ze mala, to chyba bardziej minus niz plus

^BlazewiczBlazej    14.09.2006 @21:29:17
Nie widzę w nim nic niezwykłego, tak więc czekam na cenę i więcej danych.
~wrn    14.09.2006 @20:53:56
tak to jest pchac tyle mpix na taką samą matryce
~disaster    14.09.2006 @16:55:34
olki sa fajne, mam E-500 i jestem zadowolony, jedyny duzy minus to szumy, mysle ze przy 10mpx beda bardzo duze, bo w systemie cztery trzecie matryca zostaje tej samej wielkosci, chyba ze cos wymyslili ciekawego zeby sie ich pozbyc aj hołp soł
~TOMEX84    14.09.2006 @16:49:56
TheCrowKma - bym nie powiedział... gnidy z allegro mają i po 12...
_______
i kciałem jeszcze pozdrowić szonke
~TheCrowKma    14.09.2006 @16:48:21
brakuje ceny, tak czy inaczej we wszystko w co sie wlozy 10ml. pixel bedzie robic fajne zdjecia
~mariancb    14.09.2006 @15:44:58
sux ;P
^aloj    14.09.2006 @15:34:31
"Male lustrzanki sux "

hehe.

ja tam lubię duże.
_______

~green    14.09.2006 @15:14:18
bardzo fajny aparacik, mi tam nie przeszkadza ze maly :P
olympus to moim zdaniem firma przyszlosci...
_______
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać."
1 2 Następna strona
kategorie newsów
ostatnie newsy
Czy kolorystyka digart.pl ci odpowiada?

Nie, wolę serwisy o jaśniejszej tonacji
1569

Tak, lubię ciemną kolorystykę serwisu
1199