Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Ubezpieczenie Sprzetu Fotograficznego
Fotografia  | 17.05.2009 @18:51:23

1 2 3 Następna strona
~levre    17.05.2009 @18:51:23
Witam, wiem wiele razy juz był ten temat wałkowany , ale nadal nic z podobnych watków sie nie dowiedziałe... nurtuje mnie pytanie czy jest mozliwosc ubezpieczenia sprzetu fotograficznego(aparat canon 450d) na jeden , 2,3,4 dni. potrzebuje jechac do krk na sesje , a sie obawiam by mnie nie okradli... Pytanie czy jest taka mozliwosc, jesli jest to gdzie i ile sie płaci. w poprzednich tego typu watkach kazdy miał inne zdanie, i inaczej pisał ,przez co straciłem wogole pewnosc czy da sie czy sie nie da. prosze mnie odrazu nie zjechac, tylko odpowiedziec na pytanie. z góry dzieki
ostatnio edytowane: 2009-05-17 18:52:24
_______
http://levre.pl
*michalkoziol    17.05.2009 @18:53:23
Wydaje mi sie, ze w kazdej firmie ubezpieczeniowej mozesz ubezpieczyc cokolwiek bedacego Twoja wlasnoscia, ale watpie, zeby byla mozliwosc ubezpieczenia jedynie na kilka dni.
_______
Dbam o Wasze zdrowie psychiczne.
http://asset-6.soup.io/asset/7476/1854_60e3.gif
~levre    17.05.2009 @18:54:48
no bo czytałem te niektore watki i pisali ze PZU nie ubezpicza, Alianz tez wiec nie wiem...
~niepijacy    17.05.2009 @18:55:24
też mnie ciekawi ten temat..
~egpaulus    17.05.2009 @18:57:02
Spoko znowu tak to w Krakowie nie kradną
~levre    17.05.2009 @19:00:44
wiesz jesli widza mlodo wygladajacego czlowieka to moga sie ciepac,np jak ja mam dopiero 19 lat, mojego kumpla okradli akurat w krk sprzet za 3,5 k sie poszedł... wiec ja wole sie zabezpieczyc...
~wbr    17.05.2009 @19:07:59
Na tak krótki okres nie dostaniesz ubezpieczenia, bo śmierdzi próbą wyłudzenia.
Okres ubezpieczenia musi być odpowiednio długi by jego koszt mógł być odpowiednio wysoki
W Euro RTV AGD zapytaj o ubezpieczenia sprzetu - oni coś takiego oferują do nowych towarów, ale może chociaż "złapiesz trop"
~levre    17.05.2009 @19:10:55
to moge chodzby na miesiac , 2 , poł roku lub rokbo i tak robie zdjecia , jezdze po jakis nieznajomych mi miejscach... (Sosnowiec,Będzin, Czeladz) ale krk jest dalej i sie bardziej obwiam...
~wbr    17.05.2009 @19:16:44
a to jest jakaś zależność, że im dalej od domu tym prędzej Ci podpier... ?
Przesrane, chciałem do Tybetu jechać, ale to jest hoho albo nawet dalej to mi i majtki skroją nawet :D

Zapytam dziewoji mej jak nie zapomnę, ona przy ubezpieczeniach różnych pracuje może coś doradzi fakieś Foto Casco czy cuś
~levre    17.05.2009 @19:28:21
hehe oke thx
~niepijacy    17.05.2009 @19:34:16
no jesli zamierzasz sie przechadzać po róznych osiedlach itp to sie nie dziwie.. ale chyba najleprzym doraźnym rozwiazaniem jest "kmuflaż" ja zrezygnowałem z uzywania toreb fotograficznych...
~yeloon    17.05.2009 @19:49:31
wg mnie kamuflaż to dobry pomysł. Ja osobiście przestałem chodzić z torbą foto i wrzucam cały sprzęt to starego poczciwego plecaka, którego wyłożyłem od środka pianką (podobnej do tej z której są zrobione karimaty) i dorobiłem przedziałki i kieszenie. wszystko ma miejsce, nic nie lata, jest wygodne, mam sprzęt na plecach i nie widać że nosze w nim równowartość prawie 4k zl. a jeżeli chodzi o sam aparat to dobrym sposobem jest postarzenie go tzn pooblepiać wszystkie napisy i emblemy taśmą izolacyjną a pasek na szyję wymienić na jakiś noname (żeby nie było widać z daleka logo Canon, Nikon itd itp - złodziej widzi że masz na karku sprzęt który ledwo się trzyma kupy i cały poobklejany więc sądzi że nie jest warty zachodu). do tego często obwiązuję pasek o nadgarstek w ten sposób, że aparat nie może być wyrwany przez kogoś (no chyba że urwie mi ramie x]).
stosuje te rozwiązania od dłuższego czasu i byłem już w różnych miastach (Wrocław, Kraków, Frankfurt, Wiesbaden) gdzie jest pełno ludzi i zwiedzających i możliwych złodziejaszków i dotąd nic mi nie zaginęło.
Do tego jeszcze jest jedna zasada, jak będziesz pilnował sprzętu i miał go ciągle w łapie to sam fakt że na niego uważasz będzie odstraszał potencjalnych złodziei.
ostatnio edytowane: 2009-05-17 19:52:13
_______
But hell, if you want somethin' done right? You got to do it yourself...
~levre    17.05.2009 @19:58:34
no z torba foto juz nie chodze , wkładam wszystko do plecaka...z tym kamuflarzem dobry pomysł, jeszcze mysle nad kuplne paska nadgarstowego gdzie aparat bd całkowicie przypiety do mojej reki http://www.allegro.pl/item630645481_pasek_nadgarstkowy_grip_vi_najwyzsza_jakosc.html
~Poppyflower    17.05.2009 @19:59:30
Trzeba uważać na sprzęt to nikt nie będzie nawet próbował cię okraść. No i jak napisał yeloon lepiej sie nie afiszować z drogim sprzętem.
~Talasorian    17.05.2009 @20:02:38
ok żeby rozwiać wątpliwości - PZU oferuje ubezpiecznia podróżne (od 3 dni do miesiąca) w ktorych mozna ubezpieczyc m.in. sprzet foto. (plus bagaż) z tego co pamietam placi sie 1,5% wartości sprzętu za dwa tygodnie (nie wiem jak inne terminy mi tak wyszlo jak ubezpieczalem na 2 tygodnie) lub 3,5% jesli chcemy ubezpieczyc rowniez od kradzieży z włamaniem do samochodu. Nie każdy inspektorat jednak chce to ubezpieczać lepiej jechac do głównego w danym mieście...
_______
Nie ma nic gorszego niż zostawić po sobie źle wyglądające zwłoki... . ..
~walleet    17.05.2009 @20:03:06
Inne rady ok, ale kamuflaż samego aparatu to bezsens. Odkąd Cejrowski w swoim programie opowiadał o tym, comądrzejszy złodziej na taki aparat właśnie będzie się czaiłW innym wątku ktoś mądrze napisał: Po prostu naklej na aparat napis SONY Alpha, nikt go wtedy nie ruszy:D
_______
Moje koncertowe blogowanie: http://koncertywobiektywie.pl
~levre    17.05.2009 @20:05:48
no mi glownie chodzi o ubezpieczenie samego aparatu , przed kradzieza w terenie , (miescie itp) moze sie tak zdazyc ze ktos podleci da mi w ryj i ucieknie z apartem ... wiec wiec wole dac te 30 zł nic stracic aparat wart 2,5,k na ktorego ciezko zapracowałem
~niepijacy    17.05.2009 @20:17:31
coś mi sie zdaje że złodzieje maja wiele innych "ciekawszych" spraw na głowie i w większości nie ogladali Cejrowskiego ale z SONY Alpha to na bank działa :D
~levre    17.05.2009 @20:23:30
ja nie mowie tylko o złodziejach, rowniez o kibolach, narabanych co im sie nudzi i zaczepiaja kogo popadnie, jak sie powie spie... to zaraz z łapami leca... juz nie raz w kato mi sie koles jak wracałem ze szkoly ciepał...
~ellenjane    17.05.2009 @20:28:02
zabierz bodygarda to cie nie okradna :D
~Opik    17.05.2009 @20:47:57
Naklejka Sony.. piękne
~yeloon    17.05.2009 @21:02:50
tylko gdzie Cerjowski jeździł? po Sosnowcu, Kraku czy Wawie albo po Andach, Peru, Tybecie? Jakbym chodził po slumsach Rio de Janeiro to nawet naklejka Sony Aplha by nie pomogła, rąbneli by wszystko i uciekali gdzie pieprz rośnie x]
główna zasada to nie afiszować się ze sprzętem i chodzić jak obwieszony cyfrakami Japończyk i cykać co się rusza (lub i nie rusza) i wzbudzać zainteresowanie. Najlepiej nie rzucać się w oczy ani samemu i żeby aparat nie przykuwał uwagi (nie mówię tu o ciuchach typu moro lub kamuflaż i zlać się z otoczeniem tylko styl na mieszkańca który sobie coś tam załatwia). A same sytuacje w których wiadomo że wywiąże się jakaś zaczepka też z reguły da się ominąć. i najlepiej omijać zgiełku i tłoku bo wtedy najtrudniej dopilnować sprzętu.
jak będziesz wszystkiego pilnował to połowa sukcesu za tobą, druga to czysty pech bo i on się zdarza. a jeżeli ubezpieczenie wypali i nie będzie to jakaś astronomiczna kwota tylko np 30-50zeta to też nie zaszkodzi, a chociażby dla uspokojenia sumienia
_______
But hell, if you want somethin' done right? You got to do it yourself...
~pucek445    17.05.2009 @21:21:21
twardym trzeba być wolał bym dostać ale aparatu bym nie oddał ;D
weź lepiej zenita złodzieje nawet nie będą wiedzieli co to bo nie ma lcd to nie ukradną ;D
czego się rzucają tak nie rozumiem
na szczęście u mnie jest tylko pare glanów których nie znam ale wiem że od nich lepiej uciekać i aparat też chować ;D
ostatnio edytowane: 2009-05-17 21:23:43
_______
MAC Ovner !
~Pablodragon    17.05.2009 @22:21:28
nie oddal bys spoko ale wiesz ja wolal bym oddac sprzet niz byc polamanym bo zdarzaja sie tacy którzy ci za tel za 300zl przystawia nóz do gardla
_______
:PZapraszam do mnie http://pablodragon.digart.pl/:P
moje portfolio http://pawelherbin.viewbook.com/
~vaval    17.05.2009 @22:30:20
Jeżeli coś wniesie do tematu to: ja mam sprzęcior od uszkodzenia ubezpieczony po tym jak mi na weselu pewien % gość utopił cztery setkę w ponczu. Płacę 30 parę złotych za 3 aparaty i 2 kamery na miesiąc.
Ubezpieczyć łatwa sprawa gorzej z uzyskaniem $ od ubezpieczalni. Zaraz podejrzenia że wałek, głowa mała.
ostatnio edytowane: 2009-05-17 22:31:07
1 2 3 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt