Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Pomocy: Utracony plik w Photoshopie
Programy  | 19.06.2009 @21:22:35

~martinmax    19.06.2009 @21:22:35
Witam. Właśnie straciłem w wyniku zawieszenia komputera plik w momencie zapisywania go (Save).
Oczywiście sprawdziłem i rzeczywiście cały dzień pracy poszedł na marne. Prosze tylko nie mówić, że trzeba było zapisywać co chwilę ble ble ble. :/. Po awarii pozostał plik tymczasowy z owej sesji ( ten bez rozszerzenia). Być może zna ktoś sposób na odzyskanie tych danych? Wersja CS
Z góry dziękuję
ostatnio edytowane: 2009-06-19 21:23:33
~arith    19.06.2009 @21:26:18
Prędzej usłyszysz:

"Drugim razem robi się dużo szybciej"
albo wspomniane przez ciebie:
"Było zapisywać co chwile". Swoja drogą po podobnym przypadku od 2 lat nałogowo "ctrl+s" i problemów nie ma

Ratunku raczej nie ma, chyba, że coś sie pozmieniało i ktoś wie coś na ten temat?
~inesSentiAl    19.06.2009 @21:29:32
też tak miałam
niestety mi nie udało się odzyskać tego pliku
szybciej było mi zrobić od nowa niż próbować odzyskać stary

mimo wszystko powodzenia

bardzo lubię pocieszać ludzi :D
~thekolo    20.06.2009 @13:02:59

Poszukać na necie programów do przywracania skasowanych plików ; )
_______
Deo Optimo Maximo
~rzober89    20.06.2009 @13:08:15
tylko ze on nie był skasowany przeciez....
_______
Grupa Formuła 1 - dołącz ----> http://www.digart.pl/grupy/1538/dodane.html
~youngblood    20.06.2009 @13:14:36
człowiek się uczy na błędach, nie tylko Tobie się to przytrafiło
~vinkiel    20.06.2009 @13:19:44
a ja mam takie pytanie, czy z plikow tmp, ktore robi sobie PS da sie utworzyc normalne robocze pliki? spekuluje ze to swego rodzaju Photoshopowy swap. Niektore u mnie maja po 3giga. kiedy szop sie zawiesza one pozstaja. swego czasu mialem ich ponad 30giga....
_______
kto gra grubo wygrac musi
~thekolo    20.06.2009 @13:58:18

at rzober89
Skasowany czy nie, sprawa wygląda tak samo ; )
To że, system skasował plik nie oznacza, że go nie ma na dysku. Plik jest, tylko system go "nie widzi", a plik zostanie dopiero usunięty przy nadpisaniu zajmowanej przestrzeni dyskowej innym plikiem.
Programy do przywracania "skasowanych" plików, mogą zobaczyć, to czego system nie widzi.
Przy awarii koma, plik mimo iż zapisany (czy to w miejscu docelowym czy w pliku tymczasowym), to po awarii nie dostępny, bo system "zapomniał", że "widział" ten plik.
_______
Deo Optimo Maximo
+pilgrim    20.06.2009 @17:38:27
thekolo - czytanie ze zrozumieniem lezy - system nie zobaczy czegos czego nie bylo - i program do odzyskiwania danych tez nie - bo tego pliku nie bylo - nie zostal zapisany wiec nie istnial - istnial tylko "photoshopowy swap" z ktorego nie odzyszkasz tego pliku....
_______
Chcesz żeby Ci pomóc? Wysil się i zadaj pytanie z sensem.

JPG'i, PRINT SCREENY ANI SKANY NIE SĄ MATERIAŁEM POGLĄDOWYM W DTP.

Szanuj czas innych - zwłaszcza tych, którzy chcą Ci pomóc.
^Ibrachim    20.06.2009 @17:39:50
Nawet jak masz .psdka, który jakimś cudem przeżył restart to i tak z niego nic nie wykrzeszesz. Miałem tak i niestety.
~thekolo    20.06.2009 @20:43:20

at pilgrim
Nie wiem jak wygląda kwestia przywracania z plików tymczasowych PSa. Podany przeze mnie sposób na ogół działa.

_______
Deo Optimo Maximo
~bloosom    07.11.2016 @15:50:03
Odświeżam temat - z tego co pamiętam w którymś momencie, chyba po reinstalacji systemu (winda), w przypadku, jak coś poszło nie tak i photoshop musiał zostać zresetowany, po ponownym otwarciu automatycznie otwierała mi się kopia autozapisu (CS 6). Niestety wyłączyłam to jakoś

Ale teraz, jak mój komp zaczął niedomagać i przydałaby się taka opcja, to nie mogę odnaleźć, gdzie się to włączało. Kojarzy ktoś czy coś takiego jest dalej dostępne?
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt