Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Canon AE-1 - instrukcja
Sprzęt, aparaty...  | 24.07.2009 @17:00:50

~wasiu    24.07.2009 @17:00:50
Witam. Poszukuję instrukcji (najlepiej w j. polskim) do Canona AE-1 jakby ktoś miał, to byłbym bardzo wdzięczny.
_______
Mention this to me.
Mention something, mention anything.
Mention this to me...
and watch the weather change.
~majkawes    24.07.2009 @17:17:03
coś jakoś takoś znaleźć nie można tego w necie
nie możesz jakoś zamówić tej instrukcji z kądś , czy coś .... .
_______
we have to keep it rocking so no one comes a knocking
~wasiu    24.07.2009 @17:30:22
kurde, dzięki wielkie, ale szukałem na googlach - to co się wyświetla w wynikach wyszukiwania na górze to po angielsku jest a potem juz same instrukcje do ae1 program.
_______
Mention this to me.
Mention this to me...
~wasiu    24.07.2009 @20:55:35
Na innych forach ludzie starają się pomóc oto co znalazłem (jakby ktoś jeszcze potrzebował)

"czułość zmieniasz unosząc metalową zębatkę pod kołem czasów.
pod spustem jest włącznik: A- czynne, L - zamknięte, S - samowyzwalacz,
guzik obok korbki zwrotnej to sprawdzacz baterii, naciskasz i wskazówka się wychyla, im mocniejsza bateria tym wskazówka niżej, bliżej 2,8.
z przodu na dole po lewej (prawej patrząc od obiektywu) suwak podglądu głębi
nad nim przycisk światłomierza (w sumie to nie pamiętam dokładnie już) ten czarny, a srebrny to kompensacja "pod światło" przedłuża naświetlanie o 1/2EV.
to by było wszystko

aha, jeśli na obiektywie ustawisz wartość A, aparat sam dobierze odpowiednią przysłonę do wybranego czasu."
_______
Mention this to me.
Mention this to me...
~Az3rrox    24.07.2009 @20:58:40
eh, mam ae-1 pytaj co chcesz wiedziec
ja wszystko wyczytalem tu http://diplodocs.pl/instrukcja-obslugi-uzytkowania/CANON/AE-1-_E
_______
optyka lensa.
~wasiu    25.07.2009 @12:50:41
~Az3rrox - dzięki za pomoc. już posiedziałem nad ta angielska instrukcja i wszystko jasne

~MetadonAngel - może dla Ciebie jest jasne, wieki mistrzu fotografii. ktoś, kto używał wcześniej kompaktowych cyfrówek, lubitela i zenita może się nie połapać - nie wszystkie przyciski/suwaki mają takie oczywiste działanie. i dla Twojej wiadomości: jak nie masz nic do powiedzenia na temat, to nie musisz sie wypowiadać
_______
Mention this to me.
Mention this to me...
~mishmerkes    03.11.2016 @16:28:00
Ja bym was chciała zapytać o coś. Mam Canona AE1 dosłownie od godziny, badam go sobie bez kliszy . Kiedy wciskam spust do połowy wskaźnik na podglądzie podskakuje. By zdjęcie było jak najlepsze on powinien być jak najwyżej, czy jak najbardziej po środku?
_______
wyraź się, nie dziękuj.
~XIPE    03.11.2016 @17:39:11
nie znam tego aparatu, ale z tego co widzę, to masz tam wartości przysłony. znaczy we wizjerze. czyli dla zadanego czasu igiełka powinna pokazać odpowiednią wartość przesłony. czyli, jak jest napisane w instrukcji, igiełka musi być "we właściwej pozycji" niedoświetlenie pokazuje migającą diodą, a jak wskaźnik dojdzie na czerwone pole u góry aparat ulega wybuchowi.
ostatnio edytowane: 2016-11-03 17:39:47
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt