Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Koncepcja stereotypu artysty
Concept art  | 10.01.2011 @01:27:45

~plateq    10.01.2011 @01:27:45
Witam, prowadzę projekt w ramach jednej z pracowni na uczelni w którym potrzebuję odpowiedzi na ptanie jak wyobrażacie sobie stereotyp artysty, chodzi o wyobrażenie wizualne, atrybuty i aparycję. Będe bardzo wdzięczny zapomoc.
~marek89    10.01.2011 @01:43:01
Barrdziej artysta plastyk, rzeźbiarz, malarz:
zamknięty w sobie, zadumany, z papierosem w ustach, marzyciel, uśmiechający się, żartowniś. Na parapecie obok stoi whisky gotowa do akcji w razie potrzeby.
Z ubioru to koszula w kratkę z podwiniętymi rękawami.
Atrybut? To zależy pędzel za uchem, pokój w artystycznym nieładzie, z oblepionymi zdjęciami po ścianach.

Jeśli mowa o designerach to sprawa może mieć się podobnie, bujny, nieokiełznany fryz. Ubranie z wieloma kolorowymi elementami, np koszula w dużą kolorową kratę, na to szara kamizelka. Torba na ramie z kilkoma plakietkami, wszywkami. Spodnie w jednolitym jasnym kolorze, zakończone obuwiem z kolorowym akcentem (np fioletowy język, zielone sznurówki) aha i skarpetki - podpatrując artystów z mojej uczelni - kolor skarpetek nie może pasować do niczego innego. Czerwone lub w różnokolorowe poziome pasy :D
Często dla ich uwidocznienia nogawki podwinięte do długości 4/5
no cóż tacy są -artyści-
_______
Wiesz gdzie szukać moich zdjęć..
~wratislavian    10.01.2011 @02:16:37
~MetadonAngel
jeny. może Ty jednak masz poczucie humoru?
_______
Wspaniała noc, na co tylko tam chcesz.
Nie zapraszam do mnie.
+Bardamu    10.01.2011 @08:46:15
co takiego dziwnego jest w sraniu z szalikiem jak się już z nim nie rozstaje?
_______
WIEMY O ZAMACHU!
~wratislavian    10.01.2011 @08:54:39
nie wiem. chyba poważnie żartowałem.
_______
Wspaniała noc, na co tylko tam chcesz.
Nie zapraszam do mnie.
~badfood    10.01.2011 @21:31:45
Piękne opisy. Ale to chyba o tych młodych, z ideałami. Ja znam kilku starszych, z kredytami.
Wygląda to jakoś tak
http://img717.imageshack.us/f/artysta.jpg/
*Grzeczny    10.01.2011 @21:53:25
Marek89:

"Barrdziej artysta plastyk, rzeźbiarz, malarz:
zamknięty w sobie, zadumany, z papierosem w ustach, marzyciel, uśmiechający się, żartowniś. Na parapecie obok stoi whisky gotowa do akcji w razie potrzeby.
Z ubioru to koszula w kratkę z podwiniętymi rękawami.
Atrybut? To zależy pędzel za uchem, pokój w artystycznym nieładzie, z oblepionymi zdjęciami po ścianach".

Tak, no ja to bym pod siebie zmodyfikował tak:

malarz:
zamknięty w sobie, zadumany, z wykałaczką w ustach, marzyciel.
Na parapecie obok stoi whisky bądź żubrówka gotowa do akcji w razie potrzeby.
Z ubioru to koszula w kratkę lub ciemna neutralna w barwie z podwiniętymi rękawami.
Atrybut? To zależy pędzel za uchem, pokój w artystycznym nieładzie, z obrazami po ścianach.

Jesli chodzi o Metadonangel, to pasuję no, może poza brodą i bujną czupryną do pierwszej opcji.

Czyli... jestem stereotypowy ...

A, zapomniałbym, stereotypowy artysta ma też jakieś zwierzę, najlepiej kota - podkreślającego jego nieprzystosowanie do życia w stadzie.
ostatnio edytowane: 2011-01-10 21:56:26
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
~DianaLis    10.01.2011 @21:55:28
kobieta-artysta plastyk.. prawdopodobnie po jakimś kursie sztuki/liceum z plastyką rozszerzoną/może nawet i ukończone studia na ASP
wygląd? każdy
od dwudziestoparolatki z zaciętą miną w wytartych dżinsach wcinającej pasztet i wypijającej hektolitry kawy z mlekiem (tak, to ja) po fajną szprychę 35letnią w dobrze skrojonym komplecie (przykład z pracy, a praca bynajmniej nie powiązana ze sztukami pięknymi, no chyba, że w logo PGNiG dostrzegacie sens życia ; ))
ekhm..

Grzeczny - z tym kotem to prawda.. niestety..
ostatnio edytowane: 2011-01-10 21:59:21
*Grzeczny    10.01.2011 @22:05:13
E tam, Diano, na ASP, czy w pracowniach prive - z pośród latek 18-35 wśród malarek z ducha królują stroje ukrywające wsio poza twarzą, czyli workowate spodnie z lnu lub bawełny, szerokie koszule, albo przyduże bluzy i golfy, czasem fartuch jak u lekarek, ale zamiast krwią zachlapane farbami od góry do dołu, prawie że nieprzemakalne już... pędzel w rękach, albo ręce, które ciągle gestykulują imitując ruchy przy sztaludze, rozbiegany wzrok, kawa lub piwo, czasem czysta wódeczka z popitek, albo skrajne wizjonerstwo w twarzy i słowie, albo skromność i cisza wsłuchana w rozmowy artystów i wizjonerek, ale nie by się nimi zachwycać, ale wychwycić sedno sprawy, technikę, treść obrazu, jego sens...

Zazwyczaj samotne, albo żyjące z artystami, bo nudzące się na potęgę gdy malarstwo nie stanowi sedna chwili, choćby w luźnej rozmowie.
Nawet po seksie potrafią wpaść na jakiś pomysł na obraz, którym lubią się natychmiast podzielić z partnerem...

~KamilJakubJamroziak    10.01.2011 @22:11:22
ja nie mam osobiście żadnego wyobrażenia artysty,
nie pomogę.
_______
are you watching closely?
~DianaLis    10.01.2011 @22:16:12
no u mnie były jeszcze dredziaste przypadki o, ekhm, szczurkowatych ryjkach (no sorry - jam nie poetka, w gładkie słówka ubierać nie umiem), obowiązkowo bojówki, obowiązkowo pomazane farbami lub wyszywane. glan + tiszert + torba z hasłem "stop nazi" "gayfriendly" lub coś z Petą czy innym wegaństwem.. talent plastyczny - nie stwierdzono, bo więcej czasu poświęca na udawanie artysty ; )
*Grzeczny    10.01.2011 @22:24:31
Hm, no to miałaś pecha, ja z autopsji opowiadam, a kilka panienek tego typu znam dobrze i udawania zauważyć sienie dało, za to talent czasem godny pozazdroszczenia...

KJJ - to pisz o sobie albo o znanych ci ludziach, jak ja piszę ...
ostatnio edytowane: 2011-01-10 22:25:26
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
~helio    10.01.2011 @23:38:47
wszystkie te opisy to nie stereotypy ale rzeczywistość. Lepiej bym tego nie opisał po latach przebywania wśród studentów asp i architektury. Talent chyba nie wzrastał proporcjonalnie do oryginalności wyglądu. Najlepsi oczywiście są ci (także w historii sztuki), którzy wtapiają się w tłum. Nie tracą czasu na PR
~marex83    12.01.2011 @19:01:06
a wg mnie stereotypowy artysta ma okulary, kilkudniowy zarost a po za tym jest podobny do mnie
~BOBO8    12.01.2011 @20:13:41

................ Kazik ....wygląda jak artycha nawet nie trrzeba wyobrazac ....
~KamilJakubJamroziak    12.01.2011 @20:24:13
"KJJ - to pisz o sobie albo o znanych ci ludziach, jak ja piszę"

w sumie to pierwsza kobieta, o której pomyślałem,
idealnie wpisuje się w stereotyp malarki,
coś w tym jest

za duże ciuchy, swetry, bojówki, ozdoby [ale nie w nadmiarze]
ZAUWAŻALNY SMUTEK, kawa, papierosy, nieprzespane noce przy sztalugach...

o sobie?
ale ja nie uważam się za artystę
- zresztą ostatnio bardziej skina przypominam
ostatnio edytowane: 2011-01-12 20:25:47
_______
are you watching closely?
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt