Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

jak się robi wizytówki ;)
DTP  | 30.03.2011 @19:25:22

~Pixster    30.03.2011 @19:25:22
pytanie z czystej ciekawości
jeśli jakaś duża firma(w sensie dużo pracowników) chce zrobić wizytówki to przecież nie wpisują ręcznie każdemu z osobna imienia,nazwiska,stanowiska?
W drukarniach mają jakieś maszyny do tego czy jakieś programy co np z excela nanoszą te dane?
+thellirien    30.03.2011 @19:32:50
Slesz projekt do drukarni i do boju, zadna tam filozofia.
_______
Tszt
~headless    30.03.2011 @19:45:55
Wypisuje się ręcznie. Robiłem nie raz.. Ot pięciu nowych handlowców, plus dodruk dla dyrektorow i nowego kierownika.. Sama przyjemnosc z tym wklepywaniem danych

Do drukarni daje sie wzór plus dane.
_______
życie jest piękne.
~awakening    30.03.2011 @20:06:44
Wpisuje się ręcznie, a w tysięcznych korporacjach pewnie tworzą akcje w InDesignie i zaciągają dane dynamicznie.
~babciamery    30.03.2011 @20:29:57
Najpierw firma przysyła dane wszystkich pracowników i prosi o wykonanie wzoru wizytówki na próbę. Gdy już wzór jest pięknie zrobiony i kolory dobrane, firma zatwierdza i zaczynam wypisywać wszystkie nazwiska. Wtedy nagle okazuje się, że jakiś Dyrektor jednak poprosił o zrobienie koloru bardziej w beż i jeśli to nie problem, żeby zmienić. Zmieniam, wklejam nazwiska na nowo i przesyłam. Dowiaduję się, że ZA BARDZO poszłam w beż i żeby trochę osłabić ten kolor. Sytuacja powtarza się 5 razy ale to jeszcze nie wszystko, bo nikt wcześniej nie powiedział, że ma mieć niestandardowy wymiar 80x55 ;(
+gelaRT    30.03.2011 @21:15:34
~babciamery
a na koniec sie okazuje ze umowe podpisal ktos kto nie mial uprawnien i jest niewazna
_______
kurs rysunku malarstwa i projektowania : http://pracowniamig.pl/
Praca http://aaareklamy.pl/
+pilgrim    31.03.2011 @12:26:57
rece opadaja ......... robi sie to z automatu, dziala to na zasadzie korespondencji seryjnej, zarowno w corelu jak i w indesignie mozna cos takiego machnac. Dzieki temu zrobienie 60 wizytowek czasem w kilku wariantach dla jednej osoby zajmuje godzine a nie caly dzien.
_______
Chcesz żeby Ci pomóc? Wysil się i zadaj pytanie z sensem.

JPG'i, PRINT SCREENY ANI SKANY NIE SĄ MATERIAŁEM POGLĄDOWYM W DTP.

Szanuj czas innych - zwłaszcza tych, którzy chcą Ci pomóc.
~babciamery    31.03.2011 @12:58:40
Hmm, nie udało mi się spowodować, by w Corelu dać na gorze nazwisko, na dole telefon (w wydruku seryjnym) i żeby to jakoś wyśrodkować... Tak jakoś koślawo to wychodzi.
~headless    31.03.2011 @13:33:12
pilgrim ja myslalem o mniejszej ilości :D

innym problemem z takimi wizytówkami było zawsze to że jak było ich te dajmy na to 10, to zawsze były co najmniej 2 jak nie więcej rodzajów, przecież dyrektor nie bedzie miał takiej samej jak handlowiec
_______
życie jest piękne.
+pilgrim    31.03.2011 @13:36:45
Headles - ja dalem dokument (excela) i ktos chce wizytowke- ma wypelnic -dzieki temu potem tylko aktualizuje dane w indyku i mam gotowa - dwa kliki.

Juz tak mam ze wole sobie ulatwiac zycie wszelkiego rodzaju automatyzajca. Ostatnio nawet zakupilem skrypt ktory za mnie wlewa pytania egzaminacyjne z obrazkami, generuje odpowiedzi do ksiazek Klik i moge isc na obiad 800 rekordow do indyka sie wleje, sformatuje i jeszcze sprawdzi
ostatnio edytowane: 2011-03-31 13:37:47
_______

~fbartek    31.03.2011 @14:48:41
pilgrim, podrzuć jakieś linki
+pilgrim    31.03.2011 @14:55:49
do czego?
_______

~Pixster    31.03.2011 @14:59:47
pilgrim dajesz klientowi excela który ma sobie wypełnić a potem sobie wczytujesz z automatu do indyka, dobrze zrozumiałem?

w firmie widziałem taką maszynkę co na gotowy projekt bonu czy czegoś (wydrukowany i przycięty już) nadrukowywała w wyznaczonym miejscu takie zmienne dane (datę, nr seryjny, kod kreskowy) więc myślałem że w drukarniach też mają coś podobnego do przykładowych wizytówek
+pilgrim    31.03.2011 @15:01:27
Pixster - tak dobrze zrozumiales. A taka maszynka to drukarka etykiet - ale to ma raczej inne zastosowanie...
_______

~22mlody    01.04.2011 @14:13:46
Jakby ktoś był zainteresowany to ja z tego sposobu korzystam od dłuższego czasu:
http://www.xml.com/pub/a/2004/08/04/indesign.html

przydatne kiedy trzeba wypuścić 1500 naklejek na koperty z danymi klientów

+pilgrim    01.04.2011 @14:22:08
_______

~22mlody    01.04.2011 @14:41:17
Ogólnie z Excela prościej ale mi w pracy wypuszcza informatyk XMLa z systemu z danymi, także zostaje tylko zrobienie szablonu w ID i kliknięcie improt XML
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt