Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Sprzedaż zdjęć?
Fotografia  | 29.07.2012 @11:59:21

~Szumcia1    29.07.2012 @11:59:21
Witam,
mam pytanie dotyczące sprzedaży wykonanych przez siebie zdjęć. Na czym to polega, czy macie jakiś wiarygodne Banki zdjęć czy jak się to nazywa?

'Lucanus    29.07.2012 @12:14:20
Na czym polega sprzedaż zdjęć? Dziwne pytanie. Ktoś zdjęcia wykonuje (albo już je ma), a drugi je kupuje (pojedyncze egzemplarze, licencję na korzystanie czy prawa majątkowe). Brałaś kiedyś udział w sesji ślubnej?

A co do stocków czy tam "banków" zdjęć, to działa to różnie - w zależności od serwisu (równie dobrze możesz wystawiać zdjęcia na Allegro - pojedyncze egzemplarze).

Istotne czy chcesz sprzedać jeden, konkretny i wydrukowany już egzemplarz czy pozwolić nabywcy na korzystanie z zdjęcia (np. w reklamach).
ostatnio edytowane: 2012-07-29 12:23:13
+motorcycleman    29.07.2012 @13:01:18
nie wierzę bankom. zdjęcia sprzedaję sam - na rynku
~Szumcia1    29.07.2012 @14:34:44
*Lucanus
Brałam raz udział w takiej sesji

Chodzi mi o sprzedawanie zdjęć np do gazet itd.
Załóżmy, że mam kilka dość dobrych zdjęć i chciałabym na tym zarobić. (Bo czemu nie łączyć przyjemności z pożytecznym)
'Lucanus    29.07.2012 @14:48:32
Nadal nie wiem czego nie wiesz. Idziesz do gazety, podają Ci stawkę (jeśli zechcą zdjęcie), popisujecie umowę i tyle.
~r0ni    29.07.2012 @14:57:25
Tak swoją drogą czy wy też uważacie, że banki zdjęć niszczą ten rynek? Po co wynająć fotografa na sesję, jak można kupić sobie zdjęcia za złocisza
'Lucanus    29.07.2012 @15:02:35
No tak to można powiedzieć, że konkurencja niszczy rynek. Bo oni zakładają sobie działalność i zabierają mi klientów hehe.
+motorcycleman    29.07.2012 @15:03:39
r0ni, jeśli potrafisz zrobić to, czego nie ma na stockach, to sobie radzisz.

jako fotoedytor i fotograf w jednym wolę tanio kupić fotkę, na której zrobienie musiałbym "zużyć" więcej zł/h niż jest ona warta na stocku. z drugiej strony, jeśli chcę fotki unikatowej bądź o mało popularnej tematyce - trzeba radzić sobie samemu.

i właśnie na takich zarabia fotograf
ostatnio edytowane: 2012-07-29 15:04:08
+Trooper85    29.07.2012 @15:44:45
~r0ni, a wyobrażasz sobie sytuację, w której ktoś potrzebuje jednego zdjęcia do artykułu, który ma się ukazać następnego dnia i w tym celu wynajmuje fotografa do wykonania całej sesji zdjęciowej?
Jak się będziesz chciał napić mleka to pójdziesz do sklepu po karton czy kupisz sobie krowę i dojarkę?
_______
Like thunder from the sky...
~r0ni    29.07.2012 @15:53:52
Wyobrażam. Może trochę za ostro to ująłem. Ale to trochę beznadziejna robota - klepać setki fotek "na pałę" i liczyć, że a nuż coś się sprzeda.
+motorcycleman    29.07.2012 @16:02:33
coś się jednak sprzedaje. wilk syty i owca cała
~LukaszMielcarek    31.07.2012 @16:18:17
Hej jest ciekawa strona gdzie można zakładać swoje galerie fajna i przejrzysta a za 2 miesiące będzie można sprzedawać swoje zdjęcia nie na zasadzie photostock . Będzie to tak że sami wpisujecie ile chcecie dostać za każde zdjęcie wybieracie format w jakim to ma być drukowane na jakim materiale a system sam liczy wszelkie koszty itp. Co więcej będzie można sprzedawać i jako plakat lub jako sztuka gdzie będzie można sprzedać np. 5 kopi jednego zdjęcia a do każdego z nich będzie certyfikat autentyczności a wydruki z takim cert. są akceptowalne przez galerie itp. instytucje .
*thedreamseller    31.07.2012 @16:27:34
5 kopi? a to skrót od kopiejek
~LukaszMielcarek    31.07.2012 @16:34:58
nie od kopii
~vagrant    29.08.2012 @12:07:20
A ja mam pytanie troche z innej beczki choc chyba powiazane. Prowadzac dzialalnosc w UK chcialbym sprzedac pakiety zdjec dla agencji drukujacej kalendarze, tylko ni cholery nie wiem jak w takim wypadku bedzie z fakturami?
_______
No pain (no brain) no gain
http://ashley69.website.pl
~kforberger    13.01.2013 @21:18:10
mając kilkaset fotek na kilku bankach po jakimś czasie ciężkiej pracy, siedzisz w domu i nie robisz nic patrząc jak ludzie kupują Twoje zdjęcia a Ty dostajesz kasę. Tyle tylko, że w bankach raczej nie potrzebują zdjęć "artystycznych" tylko techniczne, które nadadzą się na strony www, ulotki, reklamy itp.

Polecam zacząć od np. http://www.fotolia.pl
idzie szybko zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi
_______
http://www.jak-wyczyscic.pl Zapraszam!
~kololovanka    17.02.2013 @11:13:47
bank zdjęć to przede wszystkim różnorodność tematyczna, niekoniecznie mają te prace jakąś wartość artystyczną, grunt by były dobre technicznie. niemniej, każdy orze jak może - czemu nie spróbować w ten sposób?
-AlojzyBaczewski    15.11.2016 @20:34:19
Można tak jak pisali powyżej. Ale jeśli chcesz możesz zrobić swoją , własną stronę z czymś takim z opcją sklepu internetowego . Może to też jest jakiś pomysł . Ja kiedyś miałem chęć zrobić coś takiego a nawet więcej zainwestować w sprzęt do robienia zięć 3D do sklepów internetowych. Jak kiedyś potrzebowałem takich zdjęć to mnie cena przeraziła.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt