Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

odsprzedaż programu adobe (flash)
Programy  | 19.08.2012 @18:02:54

~agak    19.08.2012 @18:02:54
Witajcie,
2 lata temu kupiłam adobe flash pro cs5 i... nie bardzo go używam. Wykorzystuję go tak naprawdę do jednej rzeczy, ale bez tego mogłabym się obyć. Plan były inny, wyszło inaczej i zastanawiam się, czy go nie sprzedać, ALE...

Pytanie: czy można? Jest to program na 1 komputer, więc nie wiem, co wtedy zrobić z serialem, z licencją? Jak to przenieść? Czy w tym przypadku musiałabym go jakoś wyrejestrować ze swoich produktów Adobe by inna osoba mogła go używać na swoich parametrach, czy jak?

Z góry dziękuję za pomoc.
*michalkoziol    19.08.2012 @18:55:42
Zgodnie z prawem nie można.
_______
Dbam o Wasze zdrowie psychiczne.
http://asset-6.soup.io/asset/7476/1854_60e3.gif
~kaenes    19.08.2012 @22:06:05
Jak najbardziej możesz, przynajmniej adobe nie widzi w tym problemu. Musisz tylko po sprzedaży go wyrejestrować ze swojego konta adobe.
Jak ja kiedyś kupowałem "używany" soft adobe, musiałem wysłać do nich wszystkie dokumenty od poprzedniego właściciela oraz odpowiedni formularz. Niestety nie obyło się bez bólu. Wtedy jeszcze musiałem te dokumenty wysyłać bodajże do Belgii. Teraz już jest siedziba w Polsce i działa cały system rejestracji w sieci także powinno być prościej, co teoretycznie potwierdziłem dzwoniąc kiedyś do adobe, teraz ponoć już nie ma takich cyrków z wysyłaniem dokumentów za granicę a wszystko można załatwić dość sprawnie.
Natomiast na tamtą chwilę jak najbardziej nie było z tym problemu prawnego a jedynie techniczny związany właśnie z tym wysyłaniem dokumentów oraz z telefonami na infolinię.

Tak czy inaczej wolę kupić nowy soft Adobe, bezpośrednio od producenta, bo jest to po prostu dużo łatwiejsze. Dodatkowo koszt używanego softu Adobe często jest bardzo podobny do ceny "oryginalnego" produktu. I zwykle w nowszej wersji.

Ale tak jak pisałem Adobe nie widziało żadnego prawnego problemu w sprzedaży czy kupnie ich produktu. Wymagało to jedynie przeniesienia praw do użytkowania tego programu. I o tym właśnie mówił formularz wysyłany drogą poczty "analogowej" do siedziby Adobe.

Oczywiście mogę się mylić gdyż całą sprawę załatwiałem trochę lat temu a i przepisy i prawa wewnętrzne spółek się zmieniają.
Tak czy inaczej polecam telefon do Adobe co rozwieje Twoje wątpliwości.
~agak    22.08.2012 @18:18:13
Dzięki kaenes za wyczerpującą odpowiedź Pozostaje mi do nich zadzwonić.
~agak    03.05.2016 @16:50:17
Odświeżam, bo chcę go wreszcie sprzedać, gdyż leży biedny nieużywany Jest ktoś chętny?
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt