Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

edycja cudzego zdjecia a prawa autorskie.
Fotografia  | 14.01.2015 @10:08:29

Poprzednia strona 1 2
~GregKmk    14.01.2015 @10:08:29
Mam pytanie dotyczące "fan artu". Czy jeśli chciałbym zrobić grafikę z wykorzystaniem postaci któregoś z odtwórców roli "James'a Bond'a" (zdjęcie z filmu itp) to czy wtedy muszę pytać się o zgodę wytwórni filmowej czy jak?

Chciałem też zapytać jak powinienem się odnieść do tego, że ktoś użył mojej grafiki do stworzenia banneru reklamującego "pranie tapicerki samochodowej" bez mojej wiedzy (kiedyś jadąc autobusem zauważyłem fragment mojej pracy na bannerze)?
ostatnio edytowane: 2015-01-14 10:09:10
_______
Patrzeć nie znaczy widzieć, słuchać nie znaczy słyszeć, dotykać nie znaczy czuć...
*Grzeczny    15.01.2015 @03:27:57
W drugiej kwestii - trzeba by się zwrócić do danej firmy z przejmą prośbą o zaprzestanie wykorzystywania Twojej pracy bez Twojej zgody w celach komercyjnych, a jeśli to nie poskutkuje, zostaje droga sądowa, wbrew pozorom, jeśli sprawa jest ewidentna, są duże szanse na zwycięstwo, bywa, że firmy bulą za to niezłe odszkodowania.

Co do pierwszej sprawy - zależy do czego ma służyć zapożyczenie - jeśli nie do celów komercyjnych, zasadniczo wystarczy, że podasz pod publikowaną w sieci pracą link do źródła inspiracji i nie podpiszesz się pod pracą / albo na zasadzie, ty według tego, a tego autora oryginału.

Nie daje to 100% gwarancji, że strona producenta nie może mieć pretensji, ale
zazwyczaj nie ma, zwłaszcza, jeśli nie wykorzystujesz tego komercyjnie.
+anako    15.01.2015 @07:59:27
*Grzeczny, internet kipi fanartami, zarówno komercyjnymi jak i niekomercyjnymi, i nie przypominam sobie, aby jakikolwiek moloch pokroju właścicieli marki Jamesa Bonda kiedykolwiek robił z tego problemy. Na samym tumblrze dziennie przelewają się tysiące fanartów, na których ich autorzy zarabiają. Oczywiście, że nie jest to w porządku, ale nie da się z tym walczyć w żaden sposób.

Poza tym, z tego co wiem, wiele firm nawet zachęca do robienia fanartów, bo napędza im to rozgłos.
_______
http://www.anako.pl - moje portfolio
http://anako-art.deviantart.com - mój deviantART
https://www.facebook.com/anako.art - mój page na Facebooku
~Kssbikini    01.08.2017 @04:07:55
Doprecyzuje Twoje zapytanie. Czy moge przerobuc czyjes zdjecie. Tak.  Tylko nie w pirackim paintcie. Moze sie okazac, ze jak wpadniesz, to wkoncu tam w sejmie przeglosuja prawe o demotach hehe. Kontrast jasnosc negatyw barwa nasycenie 5 x ostrosc pasteryzacja i orzelek sie zesra jak zobaczy ten hash hash. Prawo, gdy jest niezrozumiale ma sie do skarbu panstwa, poniekad jak oszustwa podatkowe, a czy "akceptuje wszystkie ponizsze zgody"
*DracoVolantus    13.08.2017 @12:01:26
jak właściciel nie żyje to myślę że możesz, bez przesady
_______
- True Art is eternal and lasts forever.
- No. True art is a blast, hm!
*DracoVolantus    13.08.2017 @12:01:44
tylko wiesz, tak go zabij żeby nikt się nie pokapował że to Ty
_______
- True Art is eternal and lasts forever.
- No. True art is a blast, hm!
Poprzednia strona 1 2
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt