Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Liceum plastyczne.
Inne  | 30.01.2014 @19:54:23

~Phincz    30.01.2014 @19:54:23
Szukając wiadomości na ten temat w internecie spotkałem się z wieeeloma opiniami: że uczniowie nabywają manierę, że niszczy miłość do sztuki, nie kształci i nie rozwija talentu, ze po plastyku ciężko się dostać na ASP...itd. Spotkałem też jednak zupełnie odwrotne opinie: że kształci, że jest to srodowisko dobre dla młodego artysty, że przygotowuje dobrze na ASP itd.
A co wy drodzy forumowicze uważacie na ten temat ? Czy ktoś z was uczył się w takim liceum? jeśli tak, to jakie wrażenia? jak z poziomem przedmiotów ogólnokształcących i matury ??
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich !
_______
Nie dziękuj za oceny zamiast dziękowac ocen moje prace Pozdrawiam
~drawingtime    30.01.2014 @20:36:02
Już prawie wszystko zostało powiedziane.
Sama kończę gimnazjum w tym roku i wybieram się do plastyka - obecnie chodzę do tej szkoły na kurs przygotowujący do egzaminów. Moim zdaniem wszystko zależy od szkoły, nauczycieli jak i samego poziomu uczniów, jaki reprezentują.

Porównanie - Gliwice/Kończyce
Gliwice - PRYWATNA szkoła, a poziom taki, że głowa boli. Nie radzą sobie. Była dziewczyna mojego brata tam chodziła.. Chyba sobie nieźle radziła, ale dużo rzeczy ogarniała sama. Tylko dla mocno ogarniętych, którym nie szkoda kasy wyrzucić w błoto.
Kończyce - bardziej wieś bym powiedziała, a.. wymiatają. Mają swoje zasady, uczą, POTRAFIĄ pobudzić kreatywność. Prace (dyplomowe też) powalają na kolana czasem. Korytarze są wypełnione pracami uczniów i czuję się tam jak w moim wymarzonym domu.
ostatnio edytowane: 2014-01-30 20:36:34
*Grzeczny    30.01.2014 @21:15:04
Sam zacząłem art-edukację po liceum, prywatnie, najpierw w szkole prive, potem u profesjonalnych malarzy, których już sam sobie dobierałem wiedząc czego chcę się nauczyć ( znacznie szybciej niż osiągnąłbym to sam )...

Jednak poznałem kupę ludzi malujących, z nich około połowa była w liceach
art, a połowa niet, niemniej z tej połowy większość pokończyła też potem studia art i jakoś nie mieli problemu z dostaniem się.

Z paroma wyjątkami, ale te wyjątki, dziś już nie robią nic, nie zajmują się sztuką.

Czasem człowiek po prostu myli zapał z pasją, ale warto to sprawdzić,

Liceum jest o tyle lepsze od szkoły prive, że nie trzeba płacić za naukę - gdybym miał wybierać ponownie, to po podstawówce od razu leciałbym do liceum plastycznego.

Tak, po podstawówce, za moich czasów nie było jeszcze gimnazjów

~BryzekPaula    31.01.2014 @15:15:53
powiem z autopsji , już jestem po plastyku , i wiem , ze jeżeli ktoś wybiera się do plastyka to trzeba to dobrze przemyśleć , to jest Twój czas i to w jaki sposób go wykorzystasz zależy do Ciebie , twoja praca musi być systematyczna i efektowna , z takim nastawieniem już od pierwszej klasy liceum należy pracować przede wszystkim nad sobą ,nauczyciel daje tylko wskazówki pomaga ale nie nabierze pewnej i sprawnej ręki , otwartego umysłu i chęci eksperymentowania za Ciebie , to ty musisz pracować od samego początku. to znajdzie odzwierciedlenie w twojej przyszłości. ja to sobie uświadomiłam nieco później i nad tym ubolewam . życzę powodzenia
pozdrawiam
~tcktck    31.01.2014 @18:35:37
koleś, masz tu dwa tematy http://www.digart.pl/forum/temat/906418/Plusy_liceum_plastycznego.html http://www.digart.pl/forum/temat/128818/liceum_plastyczne.html - do czytania starczy na tydzień. Nie zakładaj nowego tematu, w którym dostaniesz to samo, co już zostało napisane.
*Grzeczny    31.01.2014 @21:06:43
Tak czy tak, wyjdzie z tych wątków, że każdy ma inne zdanie

.........................................

~BryzekPaula - dokładnie to samo można powiedzieć o każdym rodzaju nauki artu a najbardziej samouctwa - tyle, że państwowe szkoły mają jeden plusik - lepsze papierki i uprawnienia.
~tcktck    01.02.2014 @01:06:09
za papierek można stracić duszę : ooo
~PodwojneD    03.03.2014 @17:49:27
Chodzilam do Lubelskiego Plastyka. Dostalam sie tam zaraz po podstawowce. Powiem tak, technicznie niczego sie nie nauczylam, juz wiecej sama z ksiazek i filmow. Jednak polecam isc do plastyka ze wzgledow takich: obracasz sie wsrod artystow, czesciej chodzisz na wernisaze galerie, mimo slabego programu jednak caly czas cwiczysz rysunek , zdobywasz kontakty ( co jest mega wazne ). Dodatkowo ja sie odnalazlam, spotkalam ludzi ktorzy dzielili ze mna pasje. Nie czulam sie odlutkiem. Szkoly zwykle sa male, przez co jest zwiezla atmosfera, kazdy kazdego zna przez co troche to wyglada jak rodzina :D. Wolalam byc w szkole niz w domu.
~rockvamp    10.11.2014 @15:46:05
jestem w 2 klasie LP i chce się przenieść do woja xD W pierwszej klasie kochałam tą szkołę ale teraz to jej nienawidzę. Historia sztuki jest straszna i trzeba zakuwać nawet 600 obrazków pakietu. Malowanie było moim hobby ale teraz nawet mi się nie chce patrzeć na farby.. żałuje, e wybrałam tą szkołę bo straciłam to zamiłowanie do sztuki. Teraz musisz musowo malować tak jak oni chcą. Nauczyciele niektórzy są chyba nie z tej ziemi bo sami nie wiedzą co chcą. I raz ci powiedzą ze masz zrobić tak, a jak zrobisz jak ci kazali to mają pretensje o to.. i mówią, że jest źle..-.- I tak jest ciągle. Pełno nie przespanych nocek. A na sam początek wydałam ponad 400 zł na szkołę nie licząc zakupienia farb i innych przyborów już z własnej kieszeni co też nie jest tanie.
~KamlotART    31.07.2016 @18:19:01
Też słyszałam to tej "złej manierze" ucznia z liceum plastycznego. Sama skończyłam liceum plastyczne w Poznaniu, potem zdałam na UAP (dawniej ASP w poznaniu). Oczywiste jest to, że gdy uczysz się u kogoś przez długi czas to zaczynasz malować/rysować coraz podobniej do swojego nauczyciela. Innym może się ten wyuczony styl nie spodobać i uznają to za wadę, bo wolą nauczyć ciebie po swojemu.. z kolei ich styl też może się następnym osobom nie spodobać. I tak w kółko. Jeśli masz ochotę zobacz mój film https://www.youtube.com/watch?v=LzMtnLfHIXQ Opowiadam tam jak to jest uczyć się w liceum plastrycznym.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt