Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Finaliści 2. edycji Komiks wierszem
Literatura  | 17.02.2014 @11:59:39

~fesp    17.02.2014 @11:59:39
Znamy już finalistów 2. edycji Komiks wierszem - konkursu organizowanego przez Biuro Literackie i adresowanego do grafików, rysowników oraz malarzy - i zachęcamy do głosowania na ulubioną pracę.

Spośród nadesłanych prac finałową dwunastkę wyłoniło jury w składzie: Sebastian Frąckiewicz (krytyk i znawca popkultury), Marta Ignerska (graficzka i ilustratorka), Krzysztof Ostrowski (rysownik i twórca komiksów), Marcin Sendecki (poeta i tłumacz).

Projekty prezentowane będą w najbliższych dniach w Przystani! i na BLogu Komiks wierszem, gdzie każdy będzie mógł je skomentować i ocenić. Komiksową wystawę obejrzeć można także w siedzibie Biura Literackiego.

Od 6 lutego trwa głosowanie publiczności. Aby oddać głos na ulubiony komiks, należy wysłać SMS na numer 71160, w treści wpisując bl.KW.nr autora komiksu, np. bl.KW.01 lub bl.KW.1. Koszt SMS to 1,23 zł (z VAT). Głosowanie potrwa do 25 kwietnia 2014 roku, kiedy to laureatów konkursów poznamy podczas 19. edycji Europejskiego Portu Literackiego.

Obejrzyj galerię z pracami finalistów http://portliteracki.pl/galeria/komiks-wierszem-2014-kadry/

Finaliści i odpowiadające im numery, które należy wpisać w treści SMS:

01. Katarzyna Balicka "sjesto, do widzenia" na podstawie wiersza Kamili Pawluś pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.1 na numer 71160

02. Magdalena Chojnowska "Mała i dinozaury" na podstawie wiersza Kornelii Pieli pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.2 na numer 71160

03. Liwia Dzierżawa "Pinktronic" na podstawie wiersza Justyny Bargielskiej pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.3 na numer 71160

04. Karol Król "Ten dzień" na podstawie wiersza "Pole bawełny" Justyny Bargielskiej.SMS o treści bl.kw.4 na numer 71160

05. Anna Krztoń "Wiosna" na podstawie wiersza "Niewzruszenie" Anny Podczaszy.SMS o treści bl.kw.5 na numer 71160

06. Marta Kubiczek "Kochankowie na niebieskim tle" na podstawie wiersza Julii Fiedorczuk pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.6 na numer 71160

07. Joanna Łańcucka "nawroty" na podstawie wiersza Marty Podgórnik pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.7 na numer 71160

08. Judyta Mierczak "Przypowieść" na podstawie wiersza Zuzanny Ginczanki pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.8 na numer 71160

09. Monika Nowak "zaćmienie" na podstawie wiersza Agnieszki Wolny-Hamkało pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.9 na numer 71160

10. Oktawia Ogniew "Schizma" na podstawie wiersza "oddział" Marty Podgórnik.SMS o treści bl.kw.10 na numer 71160

11. Greta Samuel "Czekając na telefon" na podstawie wiersza Julii Fiedorczuk pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.11 na numer 71160

12. Agnieszka Świętek "Nocą tańczyłam do utraty tchu" na podstawie wiersza Julii Fiedorczuk pod tym samym tytułem.SMS o treści bl.kw.12 na numer 71160

Zapraszamy do oglądania, głosowania i komentowania, a finalistom serdecznie gratulujemy!

Najlepsze prace zostaną opublikowane w almanachu "Komiks wierszem", którego premiera już 10 kwietnia.

Książka do kupienia w księgarni Poezjem.pl http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/114053
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt