Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Gdzie warto wrzucać swoje prace?
Inne  | 20.02.2014 @22:48:26

1 2 Następna strona
~tonguei    20.02.2014 @22:48:26
Cześć!
Na jakich stronach lub forach oprócz diga publikujecie swoje prace w nadziei iż zostaniecie dostrzeżeni przez przyszłego pracodawcę?
_______
~Ibrachim 04.05.2009 @20:18:59
Zrób lepiej? Poza tym nie kminisz konceptu.
*thedreamseller    20.02.2014 @22:57:55
Jesli liczysz, że pracodawca szuka sobie pracowników w ten sposób, to... chyba się przeliczyłeś. Musiałbyś być artystą na poziomie światowym, a potencjalnemu pracodawcy powinno zależeć na tym, zeby ktoś taki dla niego pracował.

Na portfolio to trzeba najpierw nakierować.
*symbolicinteraction    20.02.2014 @23:10:50
Ja wrzucałem na naszą-klasę, ale nikt mnie nie zatrudnił
~tonguei    20.02.2014 @23:12:26
Czyli wrzucanie swoich prac w dużą liczbę miejsc aby pokazać się jak największej liczbie osób mija się z celem? Lepiej siedzieć po cichu w domku i trzymać teczke dla potencjalnego pracodawcy w ukryciu? :>
_______
~tonguei    20.02.2014 @23:18:19
A tak bez zgryźliwości już liczyłem po prostu że dowiem się może o jakichś serwisach o których pojęcia nie miałem. Zacznę paroma które znam:
max3d.pl
behance.net
deviantart.org
carbonmade.com
conceptart.org
cgsociety.org
_______
+eleroo    21.02.2014 @00:04:36
Moim skromnym zdaniem więcej zdziałasz biegając po potencjalnych pracodawcach z teczką, czy robiąc wystawy lub biorąc udział w rozmaitych konkursach, niż wrzucając prace gdzie popadnie. Myslisz, że ktoś ma czas ryć miliony prac dziennie, żeby wyłowić kogoś? Może to się zdarzyć przypadkiem najwyżej.
Ewentualnie skonstruuj sobie, lub zleć to komuś jeśli nie potrafisz, porządną stronę z galerią i aplikuj mailowo.
~QNAMANmanga    21.02.2014 @00:12:33
Ja w zasadzie wrzucałem swoje prace na rule 34 tam mnie dostrzeżono i dostałem pracę przy kolorowaniu doujina Ale to stary epek z moje życia.
*thedreamseller    21.02.2014 @06:50:25
Bez zgryźliwości: zadałeś złe pytanie w takim razie. Oczywiście posiadanie czegoś na wzór portfolio w różnych miejscach nie jest złe, ale bywa trudne w opanowaniu. Zobacz, e są serwisy jak digart), gdzie jest jakaś społeczność i na jakiekolwiek pytania i komentarze należałoby odpowiadać, jeśli chce się zostawić dobre wrażenie.

Dobre rozwiązanie jest takie: jedno główne portfolio, gdzie masz wszystko, co chcesz pokazać, a do tego profile na innych stronach, gdzie będziesz robił zajawkę do portfolio. Pamietaj jednak, że nawet na serwisach typu digart nikt Cię nie zobaczy, jesli Ty nie będziesz widoczny.
*Mathiej    21.02.2014 @08:52:19
Swego czasu zrobiłem taki wątecheq:

http://www.digart.pl/forum/temat/1723814/Serwisy_i_Portale_Artystyczne_Fotograficzne_na_swiecie_i_w_Polsce.html

- co prawda, dawno nieaktualizowałem i nie wiem, czy coś z tego nie wypadło, nie oceniałem co jest warte uwagi, ale możesz poszperać.

Też mi się wydaje, że to nie jest jakiś optymalny sposób szukania pracodawców.
Tak jak ^thedreamseller twierdzi, że trzeba być widocznym.
Co moim zdaniem, można uzyskać dwojako: robić na potęgę prac (dobrych!), żeby mieć czym spamować główne strony serwisów, bądź udzielać się w społeczności.

~Eleroo
"Myslisz, że ktoś ma czas ryć miliony prac dziennie, żeby wyłowić kogoś?"

Myślę, że można złapać pracę, na zasadzie "jestem fotografem, nie znam się na grafice, ale jest taki ziomek z forum, co fajne rzeczy robi, mądrze gada, może dobrze się będzie z nim się współpracowało i dam mu zlecenie".

Ale żeby nie było, zgadzam się z tym twierdzeniem: "Moim skromnym zdaniem więcej zdziałasz biegając po potencjalnych pracodawcach z teczką, czy robiąc wystawy lub biorąc udział w rozmaitych konkursach"
ostatnio edytowane: 2014-02-21 08:59:10
_______
De profundis clamavi ad te, Domine
~tonguei    21.02.2014 @10:28:19
Ok, dzięki chłopaki za odpowiedzi!
_______
~wujagimel    21.02.2014 @10:44:04
Są portale które prezentują prace z róznych nurtów. np. w product designie to może być dezeen.com (każda branża ma swoje oczywiście).

Niezłym pomysłem jest wysyłanie dobrych prac na tego typu portale z nadzieją, że je opublikują. Oni muszą czymś zapełniać strony, więc nawet oczekują takiego kontaktu. No i tam jesteś juz bardziej na świeczniku.

Warto mieć strone www - wtedy przy takiej publikacji od razu linkują Twoją galerię.

Takie szukanie pro-aktywne bym powiedział.
ostatnio edytowane: 2014-02-21 10:44:58
~majaluki    21.02.2014 @10:50:49
O ile te strony będą miały wartościowy kontent i będą odsyłały do Twojego pięknego portfolio to będzie z tego także korzyć SEO.
Nie zapominałbym o socialach, czyli w Twoim przypadku np. Fb, Pinterest, sam się tego uczę i poznaję, bo gna to dość mocno do przodu.
powodzenia
*yss    21.02.2014 @21:44:16
Pinterest chce dostępu do twoich kontaktów itepe, tylko mnie niepokoją takie zakusy? po co to tego chce? (serio pytam), znajomi tam wrzucają a ja nie mogę oglądać bo to dybie na moje różności….
_______
...aż się oczy jeżą...
*thedreamseller    21.02.2014 @22:02:19
Żebyś zareklamowała serwis swoim znajomym? Serio myślałaś, że coś jest za darmo?
~PodwojneD    01.03.2014 @07:16:57
Polecam twitter, tumblr, pinterest, devianart, blogspot. Jeżeli jesteś dobry na tych stronach najłatwiej zdobyć popularność
!unreal    06.04.2014 @10:40:57
~eleroo
jako znany zgrywus, rozsyłam dla beki cv i tak patrzę czy któraś osoba złapie.

nie utrzymuje się z czystej fliranselki więc nie wiem jakie strony są dobre do promowania swojej twórczości w tej przestrzeni. przypuszczam że wspominany tu już kilkakrotnie deviantart jest całkiem dobry, dość dużą liczbę propozycji publikacji dostałem właśnie od użytkowników tej strony.

muszę zobaczyć co tam się dzieje, dawno mnie tam nie było

_______
plaża jest wszechświatem w pigułce
*Grzeczny    06.04.2014 @12:16:46
W zależności od branży art mogą być pewne zmienne, ale zasadniczo - sumując zresztą niejako cały wątek to tak:

1. Portfolio główne / strona www, nawet w serwisie większym gdzie sam edytujesz a płacisz ewent. za utrzymanie portfolio w sieci i lub za własną domenę = typu wix.com czy netgaleria.pl / albo blog - opcja darmowa a niekoniecznie gorsza - na twitterze, tumblr czy blogspocie ( ten ostatni to usługa Google, jedna z wielu zwłaszcza z też darmowym profilem na Google+ ).
Można też mieć kilka blogów wzajemnie olinkowanych - są tam opcje typu zakładka w górnym pasku - z bezpośrednim przeniesieniem na inne folio czy bloga, co bardzo ułatwia szukanie Twoich głównych foliów - z drugiej strony folia te nie powinny być identyko toczka w toczkę... znaczy jedno folio może służyć archiwizowaniu prac bez ich dzielenia, inne by je podzielić na kategorie, a inne - GŁÓWNE - tylko i wyłącznie dla najlepszych projektów - tych, którymi prede wsiom chcesz się podpierać w rozmowie z klientem.

2. Kupa profili mniejszych - zajawkowych - gdzie zostawiasz namiar na swoje główne folia ( stronki / blogi ) - tak na wszelkij słuczaj, bez nastawiania się, że to coś da, ale czasami zdarzają się niespodzianki - wedle starożytnego jeszcze powiedzonka - kogo nie ma ( w tych miejscach ), ten traci ( na pewno ).

3. wizytówka ( w realu ) - jak nie masz tytułu / papieru - ani firmy - to nazwisko i imię, oraz dane kontaktowe - strona / e-mail, ewentli komóra. Zawsze może się zdarzyć spotkanie z kimś, kto zechce się wymienić wizytówkami... a to czasem przynosi znacznie więcej, niż sieć - poza tym, ważne w związku z następnymi punktami...

4. Trzeba nie tylko wrzucić w sieć prace i czekać aż Cię ktoś znajdzie - wbrew pesymistom, wiele instytucji art szuka..., ale co znajduje i do kogo się odzywa, to często ryzyk fizyk ( codziennie w sieć wrzuca się łooogromne ilości "artów" i artów, robią to dziesiątki milionów ludzi... i każdy w tym samym celu podstawowym - autopromocji ).

Zatem trzeba wychodzić do klienta - albo w realu albo i wysyłając folio, ale wysyłanie jest mniej opłacalne, nie każdy czyta maile, natomiast nikt cię z firmy żadnej nie wyciepie za to tylko, ze przyszedłeś zapodać portfolio i zostawić wizytówkę...

Jeszcze o sieci - warto stawiać na prace najlepsze możliwe, a nie wsio jak leci - a w każdym razie nie na wszystkich portalach - czemu? Cóż, na digu i w wielu innych miejscach wyróżnia się najlepsze prace i galerie, reszta łatwo "ginie w tłoku". Dla klienta poszukującego - posiadanie takich wyróżnień przez ewentualnego wykonawcę - jest ważniejsze niż po prostu posiadanie folia w danym serwisie.

Itp., napiszę jeszcze potem parę pkt., na razie muszę znikać.
ostatnio edytowane: 2014-04-06 12:20:50
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
~Sensus    11.05.2014 @11:21:59
_______
Pióro i kartka najlepsze na wszystko!
*thedreamseller    11.05.2014 @11:23:14
digart jest fajny.
~lantar    15.05.2014 @23:41:19
chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych sztuką psychodeliczną na naszą stronę http://www.psyart.pl
jesteśmy sklepem artystyczno psychodelicznym starającym się wspierać artystów i dawać im tanie dobre materiały do tworzenia ich sztuki, oraz przestrzeń gdzie mogą swoje dzieła zaprezentować i sprzedać by mogli dalej się rozwijać, oraz by zapewniać wszystkim dobre, psychodeliczne itemy ( ) dobrą wibrację i upiększać świat.
~Deboraa    31.05.2017 @09:10:19
Bardzo fajnym portalem, który niedawno odkryłam jest właśnie ten: https://portalludzisztuki.pl/. Odświeżam wątek, bo myślę, że warto się tam zarejestrować. Prace są oceniane przez mentorów, tylko trzeba dodać jakąś swoją twórczość.
^Halidar    31.05.2017 @10:02:04
"mentorów"
_______
Shameless promotion: http://www.Halidar.com
*yss    31.05.2017 @12:23:53
Tak ich nazwano na tym portalu, a co proponujesz? Tutorzy? Nauczyciele? Doradcy? Pomocnicy? Każde takie określenie ma w sobie coś głupiego
_______
...aż się oczy jeżą...
*KrzysztofSierpien    31.05.2017 @12:39:13
Jestem na tym portalu :/ wieje tam nudą, dziękuję za takich mentorów
_______
Digi Art - Dawni użytkownicy DA
https://www.facebook.com/groups/1648746785395010/
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt