Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Docenianie prac
Digart - bugi i pomysły  | 19.07.2014 @16:12:42

~r0ni    19.07.2014 @16:12:42
Dlaczego nie mogę "docenić" pracy oglądając ją w pełnym rozmiarze?
W tej chwili muszę oglądać miniaturki prac lub specjalnie je pomniejszać. Prowadzi to do tego, że, albo "nie doceniam", albo dla zaoszczędzenia "klików" oglądam je w miniaturkach co wszyscy wiemy jest z ujma dla dzieła.
*WojtekHnat    19.07.2014 @16:26:50
zamiast kikać doceń możesz odhaczyć podoba mi się z komentarzem lub z kropką, przecinkiem czy jak wolisz
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
~r0ni    19.07.2014 @16:35:45
No ok, tylko, że to dalej powoduje przejście do miniaturki, że już nie wspomnę o jakichś podstawach usability
- doceniam, czekam na przeładowanie strony (jeden klik, jedno przeładowanie)
- przewijam stronę w dół, zaznaczam "podoba mi się", klikam w pole do wpisywania tekstu, stawiam kropkę, klikam "wyślij", czekam na przeładowanie strony, powiększam ponownie pracę, czekam na przeładowanie strony (4 kliknięcia, 2 przeładowania, 1 przewinięcie strony, 1 użycie klawiatury).
- przechodzę do miniaturki, czekam na przeładowanie, doceniam, czekam na przeładowanie, powiększam, czekam na przeładowanie (3 kliknięcia, 3 przeładowania)

Po kilku razach naprawdę odechciewa mi się "doceniania" cudzych prac.
ostatnio edytowane: 2014-07-19 16:38:01
*WojtekHnat    19.07.2014 @16:38:03
Nie wiem jaki w tym problem ale jeśli dla Ciebie jest to niestety albo się do tego przyzwyczaisz albo poczekasz na legendarną lepszą wersję da
ostatnio edytowane: 2014-07-19 16:38:23
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
~r0ni    19.07.2014 @16:48:11
Ja się już przyzwyczaiłem.
Ale problem jest taki, że dziennie docenię 10 zdjęć, zamiast 30 (ew. mniej zobaczę). A jak doskonale wiemy nic tak nie motywuje użytkowników do wrzucania prac oraz wzajemnej komunikacji jak ruch pod ich pracami. Teraz pomnóżmy to przez ilość użytkowników i mniej więcej będziemy mieć obraz jaki potencjał jest codziennie marnowany.

Czekam na obiecaną lepszą wersję DA. Już chyba któryś rok z rzędu.
ostatnio edytowane: 2014-07-19 16:51:35
*hallor    20.07.2014 @00:43:28
ruchu brak, sami wyjadacze.
_______
Masz pytanie ? Coś Cię trapi ? Napisz, a postaram się pomóc.
~r0ni    20.07.2014 @21:30:34
W coś w życiu wierzyć trzeba :D
*eleroo    20.07.2014 @21:54:09
A po co przeładowujesz tyle razy? Wchodzisz na prackę, zoomujesz, podziwiasz jak długo chcesz, zostawiasz komcia z zaptaszonym podobaniem i idzesz do innej pracki. Nie chce mi się liczyć ile to klików, uzyć klawiatury, posunięc myszą lub miźnięć gładzika, ale chyba mniej niż wyszło Tobie
~r0ni    20.07.2014 @23:11:08
No to policz. To wyjdzie tyle samo.

Zoomowanie, czyli otworzenie pracy w pełnym rozmiarze wymaga wczytania strony na nowo. Nazwałem to przeładowaniem. Czasem to trwa parę milisekund, a czasem parę sekund. Niezależnie od tego jak szybki masz internet.

Ja wiem, że dla niektórych to będzie "problem pierwszego świata", ale usprawnienie tego naprawdę nie jest jakimś programistycznym hardkorem, a w dużej skali (tysiące użytkowników x setki kliknięć dziennie) może zrobić się to sporym ułatwieniem przynoszącym realne korzyści.

Jeśli nie przekonuje was argument o oszczędności czasu użytkowników to mam coś jeszcze.

Ile waży strona z pomniejszoną pracą? Małe zdjęcie, kilka miniaturek innych zdjęć z boku plus komentarze. Sprawdziłem wychodzi ok. 1,5 MB. Pewnie część rzeczy przeglądarka zaczytuje z cache więc niech będzie 1MB.

Ile na tym portalu się dziennie ocenia prac mogę tylko zgadywać.
W każdym razie przy tysiącu mamy: 1000 x 1MB x 365 dni czyli 365 GB (licząc jak marketingowcy sprzedający dyski twarde) zaoszczędzonych przez portal. Czy to dużo? Nie. Raptem kilkadziesiąt złotych rocznie. Ale coś mi mówi, że największa internetowa galeria sztuki w polskim internecie ma "troszkę" większy ruch niż tu założyłem.

:EDIT:
Chociaż z drugiej strony może nie mam racji w końcu jak niektórzy mówią jest to już "wymierający" portal.
ostatnio edytowane: 2014-07-20 23:16:14
*eleroo    20.07.2014 @23:28:58
No może. Mnie osobiscie gila ile razy kliknę, żeby 'polubić' prackę, bo skoro ją chce docenić to jest warta tych kliknieć Zapalenia mięśnia nie dostanę od tego a nie zalezy mi jakos specjalnie na wyrobieniu dziennej normy polubionych prac. Wolałabym usprawnienie samego przeglądania poszczególnych kategorii etc. bo ten system jest archaiczny, ale o tym pisałam już w innym wąteczku

A, wiem co to jest przeładowanie
ostatnio edytowane: 2014-07-20 23:30:44
_______
http://www.youtube.com/watch?v=-4EDhdAHrOg
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt