Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Licencja na pisanie
Literatura  | 09.08.2014 @00:43:51

~Canti    09.08.2014 @00:43:51
https://www.irk.us.edu.pl/katalog.php?op=info&id=02-S1PI14_2&kategoria=
A Ty masz już swoją licencję na zabijanie-tfu!-pisanie? ;>
_______
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
*thedreamseller    09.08.2014 @08:48:58
Nazwa brzmi zabawnie, ale polecam zobaczyć jakie zajęcia są na tym kierunku. Moja dziołcha będzie to studiowała od października jako drugi kierunek, bo studiuje filologię angielską z niemieckim, dużo pisze i spodobały jej się zajęcia na tym kierunku (a nie jego nazwa).
~Canti    10.08.2014 @23:33:17
Świat jest mały
_______
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
!janurz    11.08.2014 @09:00:09
,, Kierunek Sztuka pisania przeznaczony jest z jednej strony dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą w agencjach prasowych czy szeroko pojmowanym sektorze usług medialnych (redakcje, portale internetowe, agencje reklamowe, wydawnictwa, etc), zaś z drugiej dla wszystkich tych, którym nieobca jest myśl o karierze literackiej.''

Wygląda na perfidny rebranding kierunku dziennikarstwo.

,,Dzięki nim studenci nabywają umiejętności tworzenia tekstów (...) artystycznych''

A to już robienie ludzi w ciula czystej wody.
*thedreamseller    11.08.2014 @09:43:46

!janurz, to się nazywa marketing

muszę zasięgnąć porady u mojej, żeby mi wytłumaczyła co tam jest najbardziej ciekawego, bo z jej zdolnością pisania wątpię, żeby "poleciała" na ten frazes o artystycznych tekstach.

swoją drogą, czym są teksty artystyczne?
!janurz    11.08.2014 @13:26:28
Na przykład eposy narodowe.

,,Ej, napisałeś już epos na zaliczenie? Nie, jestem dopiero na ósmej księdze"
*thedreamseller    11.08.2014 @14:01:27
Swoją drogą pisanie na zaliczenie jest tak samo durne, jak pisanie na zamówienie jakiejś gazeta (jak XX lat temu) lub na zamówienie wydawnictwa.
*Grzeczny    11.08.2014 @17:01:07
"!janurz
Na przykład eposy narodowe.

,,Ej, napisałeś już epos na zaliczenie? Nie, jestem dopiero na ósmej księdze"

.
*thedreamseller    11.08.2014 @20:44:56
Podobno ten śmieszny opis nijak się ma do tego, jakie zajęcia mają się odbywać i (podobno) wyciągnęli z filologii polskiej najciekawsze przedmioty i upakowali pod taką nazwą. - subiektywna opinia z mojego podwórka
~Akinom89    05.01.2015 @21:47:52
W Polsce niestety creative writing leży i kwiczy. Tu przynajmniej nadali polską nazwę, bo we Wrocławiu nawet o to się nie pokusili. A do amerykańskich tradycji w tym względzie nawiązuje to niestety tylko nazwą. Po 2,5 studiowania na tej specjalności na dziennikarstwie, poza poznaniem mega ciekawych ludzi, przeczytaniem kilku interesujących książek i miła atmosferą na zajęciach, niewiele się nauczyłam o kreatywnym pisaniu
_______
Jestem kolaborantką >>> http://ha.art.pl/piksel-zdroj/
*thedreamseller    05.01.2015 @22:01:10
Muszę powiedzieć, że całkiem ciekawe rzeczy tam mają, skoro i ja się zaciekawiam, gdy moja Pani się uczy na zajęcia.
*Grzeczny    06.01.2015 @00:23:51
Tak, z tego co słyszałem..., to się wycofuję z prześmiewczej mowy poprzednią "razą"

-baszkaka    23.06.2015 @15:14:57
A może przybliżycie kreatywne pisanie na zasadzie amerykańskiej tradycji? Ciekawa jestem, jak to tam wygląda.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt