Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

książka za recenzję
Literatura  | 10.02.2015 @15:29:02

~xantx    10.02.2015 @15:29:02
Pismo Inter-Literatura-Krytyka-Kultura szuka krytyków i recenzentów chętnych do nawiązania współpracy na zasadzie "książka za recenzję". Szkice publikowane będą na łamach dużych numerów tematycznych bądź na stronach internetowych powiązanych z nami wydawców.

Zgłoszenia/zapytania prosimy kierować na: krytyka.inter@umk.pl
*Grzeczny    10.02.2015 @16:03:52
Czy można napisać coś więcej?

Np., jaka książka/i / naukowa/e - popularna/e - albumowa/e - inna/e = za recenzję?

Czy macie jakieś ograniczenia w ramach "krytyków i recenzentów",
czy bardziej liczy się dla was tak zwane - lekkie pióro, czy może
wymagany jest papier z nadruczkami i pieczątkami, dyplomem zwany?

Fajnie byłoby też podać jakiś link, bo nie wszyscy, niestety, kojarzą "umk"
w mailu z toruńskim Uniwersytetem...

P.S.
To nie krytyka, ani wymóg, po prostu propozycja poparta paroletnią znajomością tego forum

~xantx    10.02.2015 @18:26:01
http://www.pismointer.umk.pl/

Link do strony pisma.

Jakie książki? Najlepiej napisać pod wskazany adres kontaktowy i zapytać o aktualną listę. Oczywiście można proponować szkice o lekturach, które już ktoś posiada, nie ma przymusu brania z redakcji egzemplarzy recenzenckich.

Dyplom/referencje/kilometrowy biogram? Nie wymagamy. Ktoś po prostu musi umieć pisać, co wcale nie jest takie oczywiste niestety... Mile widziane fragmenty innego tekstu w ramach "próbki".

Wymogi techniczne tekstu podane są na stronie, ale o to też można zapytać konkretnie/ wysłać tekst do poprawek. Ograniczenie jest jedynie takie, że recenzja nie może być krótsza niż 1,5 strony znormalizowanego maszynopisu, nie powinna być publikowana wcześniej i pierwszeństwo mają teksty o książkach wydanych w ciągu ostatnich 12 (najlepiej 6) miesięcy.

Zapraszam również do nadsyłania utworów do innych działów: prężnie działamy z poezją, prozą i przekładami (te akurat - chwilowo - również na adres krytyki).
*yss    10.02.2015 @20:15:14
Hmmmmmm
Jak wiele książek do zrecenzowania jest DOBRYCH?
Bo chętnie się podejmę, ale pod warunkiem, że typ zbliżony do Podbielskiego będzie wykluczony z zestawu

Jako próbki mogę wysłać rzeczy, które były pisane na zamówienie
_______
...aż się oczy jeżą...
*trzypozycje    10.02.2015 @23:19:11
czytam "książka za recenzję", myślę "praca za seks". Czy moglibyśmy spotkać się po środku, tak żebym dostawał książkę za seks? Z góry dziękuję
_______
I'm about to blast heat
*yss    10.02.2015 @23:31:54
chyba seks za recenzję
_______
...aż się oczy jeżą...
*trzypozycje    10.02.2015 @23:41:23
Z seksem się tak nie namęczę, a i książek nigdy za wiele.
_______
I'm about to blast heat
*trzypozycje    11.02.2015 @00:00:03
Ale tak naprawdę cały myk kryje się prawdopodobnie w tym: "szkice publikowane będą na łamach dużych numerów tematycznych bądź na stronach internetowych powiązanych z nami wydawców". Bo ja na przykład, gdybym jakimś cudem wygospodarował odpowiednią ilość czasu, najbardziej cieszyłbym się, gdyby w ręce wpadła mi książka zła. A wydawnictwa, jak rozumiem, wysyłają te egzemplarze recenzenckie, żeby przeczytać o sobie coś miłego. I co tu mamy? Konflykt ynteresów. Z drugiej strony nie mój konflikt, a ciekawi mnie trochę nawet, czy w to też byłbym najlepszy we wszechświecie. Ale się nie przekonam i dobrze, bo hajs trzeba robić, bicze same do basenu nie przyjdą a i basen trzeba mi jeszcze zorganizować. I słońce i nie wiem, czy o biczysach już wspominałem.
ostatnio edytowane: 2015-02-11 00:04:19
_______
I'm about to blast heat
~xantx    11.02.2015 @00:03:32
Ależ to nie jest myk w sensie "nieładnie napiszesz, to nie weźmiemy". Można pisać negatywnie. Chodziło raczej o to, że duże numery ukazują się co 6 miesięcy, a niektórzy recenzenci nie chcą tyle czekać. Stąd możliwość (nie przymus) wrzucania tekstów na stronę wydawcy.
Plus: może okazać się, że wszystkie nie zmieszczą się w numerze po prostu dlatego, że będzie ich zbyt wiele bądź nie będą spełniały wymogów formalnych.
*trzypozycje    11.02.2015 @00:18:46
I tak Was pewnie nie stać na wysyłanie książek do Berlina. Niemniej powodzonka.
_______
I'm about to blast heat
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt