Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Zlecenie pracy artystycznej a budżet
Sztuka ogólnie  | 08.05.2015 @19:55:53

~gadeawzuki    08.05.2015 @19:55:53
Witam.

Na samym wstępie chciałbym napisać, że nie potrafię pisać, ale postaram się jak najlepiej wytłumaczyć to co mnie nurtuje i o co mi dokładnie chodzi. Zaznaczam, że wybrałem ten do założenia wątku, chociaż długo się zastanawiałem który będzie odpowiedni.

Jestem front end developerem, czym zajmuję się zawodowo. W pracy tej nie ma innej możliwości jak kontakt pomiędzy grafikami komputerowymi a programistami. Jednak w pracy ten temat mnie nie dotyczy, dostaję gotową grafikę a finansami zajmują się "ci na górze". Moje pytanie jest następujące: "W jaki sposób mam określić swój budżet, gdy chcę coś zlecić wam, grafikom, nie mając o tym zielonego pojęcia".

Założenie jest takie. Orientuję się, że zlecenia nie są to śmieszne kwoty. Ale jak mam ocenić czy mój budżet na projekt, nie okaże się za niski i zostanę wyśmiany, że nie mam do czego nawet startować i jestem niepoważny.

Czy pisząc ogłoszenie i dodając notatkę "budżet do uzgodnienia, czekam na propozycję", nie odstraszam wartościowych osób, którym mógłbym potencjalnie zlecić wykonanie jakiegoś zlecenia?

Mam poważne zlecenie, zaczynam tworzyć swój start up i potrzebuję grafiki. Proszę o opinie, was grafików, jak mam się ogłosić, żebyśmy się dogadali?

Pozdrawiam, czekam na wasze opinie.
^Kazejin    08.05.2015 @20:48:36
Ja osobiście wole wiedzieć jaką kwotę klient chce przeznaczyć na ilustrację, grafikę. A maile z zapytaniem, dogadywaniem się etc są dość męczące. Podając kwotę na pewno odsiejesz od razu pewne grono i tym samym mniej mailowania dla Ciebie. A co do wyśmiania kwoty...jak ktoś nie będzie chciał to się nie podejmie a śmieszki można olać. No chyba że proponujesz coś w stylu 30 zł za ilustracje to może warto się zastanowić
~gadeawzuki    08.05.2015 @21:01:14
Tak jak pisałem wyżej. Jestem poważny i proponuję kwoty które są (moim zdaniem, dlatego jest ten temat), adekwatne do wykonanej pracy. Sam też mam do czynienia z klientami, z którymi tak jak piszesz trzeba się "użerać". Jednak bardziej chodzi mi o to, zakładam, że chcę bardzo dobrą grafikę. I jak tutaj znaleźć kogoś kto zaoferuje mi wysokiej jakości wykonane zlecenie, gdy ja jednak zaoferuję za niską kwotę.

Czytając to co teraz piszę, może za bardzo staram się filozofować, jednak myślę, że zależy mi na korzyści obu stron. Mam poważny projekt, wizję, chcę to zrobić jak najlepiej.

~Kazejin, dziękuję za odpowiedź
*yss    08.05.2015 @21:17:44
Napisz większy budżet i wybierz najlepszą osobę, która się zgłosi?
Im wyższy budżet tym chętniej się zgłąszają ci dobrzy i bardzo dobrzy, to proste.

Jeśli ktoś napisze "zlecę portret olejny na płótnie 50x70 budżet to 200 zł" to zgłoszą się uczniowie liceum plastycznego albo studenci - albo amatorzy. I będzie to wykonanie adekwatne do kwoty. Jeśli budżet wyniesie np 1000 zł to zgłoszą się ci sami ludzie, a oprócz tego ja i Grzeczny i kupa bardzo dobrych malarzy digowych. I wtedy zamawiający ma większy wybór - większy wachlarz ofert wybierze najlepszego jego zdaniem malarza do danego zadania. To naprawdę bardzo proste. Dasz 500 zł za logo - dostaniesz 10 ofert. Dasz 1500 dostaniesz 20 dasz 3000 dostaniesz 50, ale wśród morza dziwolągów będą tam prawie na pewno świetni graficy do rozważenia.

I niech takie ogłoszenie będzie z wyprzedzeniem, choćby te 2 tygodnie daj sobie na poszukiwania, bo jak ktoś chce na już to większość i tak nawet ogłoszenia nie zobaczy, bo ludzie nie bywają tu codziennie.
_______
...aż się oczy jeżą...
^Kazejin    09.05.2015 @09:57:34
A może inaczej jeszcze: Daj ogłoszenie z kwotą. Jeśli nie zgłosi się nikt na poziomie jaki chciałeś, będziesz wiedział że wynagrodzenie jest za niskie Z reszta nie musisz się od razu na kogoś decydować. Jak nikogo nie wyłonisz to spróbujesz następny raz. Nie którzy też się nie zgłaszają bo mają już coś na tapecie. Więc w tym miesiącu może nie zgłosić się nikt a w następny pac jest osoba która Cię interesuje. Polecam też updatować ogłoszenie np dopiskiem "nadal aktualne" po np. miesiącu jeśli nadal nie będzie odpowiedniej osoby.
~r0ni    09.05.2015 @15:00:00
Ewentualnie napisz do osób których prace są na wystarczającym dla Ciebie poziomie ile by wzięły za wykonanie twojego zlecenia. Po wysłaniu kilku maili będziesz wiedział ile taka przyjemność kosztuje.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt