Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Skasowano lub ukryto Ci Digart? Tutaj dowiesz się dlaczego
Digart - ogólnie  | 17.05.2015 @00:00:51

1 2 3 4 5 6 ... 18 Następna strona
@JarK    17.05.2015 @00:00:51
Kontynuacja starego wątku.

Tutaj dowiesz się dlaczego skasowano lub ukryto Ci Digart.

Zasady: http://www.digart.pl/tekst/zasady.html
FAQ: http://www.digart.pl/tekst/faq.html
Regulamin: http://www.digart.pl/tekst/regulamin.html
*yss    17.05.2015 @14:15:21
karo: kryteriami artystycznymi Dobre - słabe - oryginalne - wtórne - przypadkowe - świadome - widać kunszt lub kompletne amatorstwo - itd. Co wypada słabo, to się usuwa lub ukrywa. Tak przynajmniej mi się zdaje, bo ja tego nie robię, ale tak właśnie bym robiła gdybym to robiła

A nie ujawnia się, bo nie ma takiej potrzeby chyba. Od tego jest ten wątek, żeby zaprotestować i wzbudzić kontrowersje... Modzi mają z założenia stanowić coś w rodzaju wielogłowego sędziego i opiekuna, bez cech osobniczych, żeby człowiek polemizując z jednym miał przeciwko sobie wszystkich, czy jakoś tak....
W sumie też nie rozumiem tej anonimowości, ale mnie ona nie boli.
_______
...aż się oczy jeżą...
*Grzeczny    17.05.2015 @22:55:50
Ano ~yss wyczerpała temat.

Można jeszcze dodać, że nie ma jednego kryterium, jest ich wiele podstawowych dla danego działu, bo i nie jest też tak, że wszyscy modujemy to samo - są modzi uprawnieni do modowania fotografii, grafiki, handmade, odręcznych, czy literatury - poza tym istnieje tak wiele tematyk, ujęć i możliwości tech w ramach każdego działu, że musi nas być kilku / kilkunastu na dział.

Nie ujawnimy się za każdym razem, co nie znaczy, że czasem tak się nie dzieje - mnie się zdarza uprzedzić kogoś że jeśli np., nie uzupełni opisu zgodnie z prawem, to mu pracę wyciepię, albo, że mógłbym coś wyróżnić - polecić, gdyby fota była lepszej jakości..., ale nie jest to moim obowiązkiem - nie jesteśmy tu po toby się kłócić, ale by pomagać pracownikom - tak tak - pomagać pracownikom ( @ adminom ) w utrzymaniu określonego przez nich poziomu art minimum, oraz by wyróżniać prace lepsze / najlepsze, poza tym, jesteśmy zwykłymi użytkownikami.

Zresztą wiele interwencji in minus i działań in plus wynika ze zgłoszeń osób nie będących w załodze.


ostatnio edytowane: 2015-05-18 17:01:02
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
~OlaOla12    20.05.2015 @19:58:52
A ja chciałabym,aby przed usunięciem-lub po wyjaśniono mi konstruktywnie dlaczego został usunięty.Dobrze byłoby, gdyby obecność tutaj czegoś uczyła, a nie było tylko kolejnym portalem do "lajkowania"...
Pozdrawim i proszę o wyrozumiałość-jestem tu pierwszy dzień
~Kochajacy    29.05.2015 @20:37:47
Chyba pobiłem rekord. usunięto mi 16 digartów za jednym zamachem, bez wyjaśnienia. I to starych stosunkowo prac.
_______
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002040972917"CO W MOIM SERCU - WIEM TYLKO JA"
*WojtekHnat    29.05.2015 @22:04:44
Zobacz, tu zacząłeś płakać więc jeszcze jako moderator Ci odpowiedziałem

http://www.digart.pl/forum/temat/1674470/zniknely_mi_wszystkie_digarty.html?p=2
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
~NekoKuroi    07.06.2015 @17:26:33
Spokojnie nie mój cyrk nie moje małpy
Też mi ukryto w ostatnim czasie 2 zdjecia. Powód - "nieciekawe ujecie tematu, mała wartość artystyczna" czy cos takiego
Najlepsze było to, że jedno zdjęcie to było zdjęcie które dostało wyróżnienie w dużym konkursie na ponad 1000 prac a drugie w innym konkursie 2 miejsce w kategorii impresja :D
Ciekaw jestem jak tutaj oceniaja wartość artystyczna prac i na jakiej podstawie oraz kto ocenia bo mam wrazenie, ze nie po szkołach art :D
Ale tak jak mówiłem akceptuje się regulamin to sie go przestrzega... tylko nieraz usmiac sie można... ale dopiero miesiac tu jestem wiec zapewne jeszcze mnie ocena walorow artystycznych smieszy widzac co przechodzi przez rece Moderatorow a co jest moderowane ha ha ha

Pozdrawiam Moderatorów ... ale piszcie powód ukrywania lub kasowania "Nie podoba sie Moderatorowi" nie mieszajcie w to tresci artystycznych

_______
Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
~MoMi    08.06.2015 @11:44:27
Ja bym się chciała dowiedzieć czemu ostatnio wszystkie moje kwiatki są ukrywane/kasowane.
Rozumiem, że może ktoś uważać, że nie są to zdjęcia najwyższych lotów, ale na digarcie jest cała masa gorszych zdjęć przyrodniczych.
No i jestem tu dla czystej przyjemności tak jak pewnie większość użytkowników, więc nie zamierzam się kłócić, jedynie chciałbym wiedzieć co się nagle stało, skoro dopiero po kilku latach wrzucania zdjęć mam taka sytuacje
Bo i z tego co widzę to moderator nie lubi wybitnie zdjęć kwiatków - zdjęcia z innych kategorii niekoniecznie najwyższych lotów już zostają w galerii.

Dla ścisłości, moje stare zdjęcia nie zostają usuwane/kasowane - są tak jak były wcześniej. Jedynie nie mogę wrzucić nic nowego co by nie zostało ukryte/skasowane (patrz 2 ostatnie zdjęcia zostały ukryte).

No i z mojej chyba juz 7-letniej obecności na digarcie wynika, ze wrzucam średnio 5 zdjęć miesięcznie, to chyba nie jest jakiś ogrom.
ostatnio edytowane: 2015-06-08 12:06:39
*thedreamseller    08.06.2015 @14:17:40
Ok, dobra.

To jest wątek w którym pytamy o powody ukrycia/usunięcia, a nie marudzimy. Jak odpowiedzialny za coś moderator pojawi się online, to na pewno odpowie.
+40kwietnia    08.06.2015 @14:22:17
Flauersik chodzi o to, że robaczki na listku nie wnoszą nic artystycznego, a Twoje zdjęcia robaczków nie są wybitne, są zwykłe, każdy może zrobić takie zdjęcie. Czy wyobrażasz sobie digarta całego w ważkach? Jeszcze by rozkradły, zabrały i poleciały w internety
*WojtekHnat    08.06.2015 @14:29:47
Jeśli kogoś to interesuje, wątek posprzątałem ja, a teraz zaczynamy od nowa.
*40kwietnia już zaczęła, więc ma to wyglądać właśnie tak:

Pytanie - odpowiedź - odpowiedź na odpowiedź - koniec

Dziękuję za uwagę.
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
~buaszki    08.06.2015 @15:40:04
Mój został ukryty z powodu " brak pomysłu na zdjęcie"
Skąd ów mod wie czy pomysł był czy go nie było? Ponadto gustów jest tyle ile osób, więc troszkę podejście egocentryczne.
+40kwietnia    08.06.2015 @16:07:35
O które zdjęcie chodzi?
~buaszki    08.06.2015 @18:15:27
2 dni temu "Twój digart został ukryty" http://www.digart.pl/praca/7840399.html (brak pomysłu, nieprzemyślane wykonanie)
+40kwietnia    08.06.2015 @19:29:42
Użytkownik sam musi wybrać temat fotki, w tym przypadku retro, inaczej nie wrzuciłby zdjęcia.
A poza tym zalał mi się komputer i piszę z niewygodnego tableta, mam nadzieję, że serwis wyrobi się jeszcze dzisiaj i będę mogła odpowiedzieć na pytania.
*WojtekHnat    08.06.2015 @22:05:47
~buaszki - nie ja ukryłem to zdjecie i powinieneś/powinnaś się cieszyć że ja na to nie trafiłem bo zapewne bym to po prostu usunął. To zdjęcie nie przedstawia niczego, po prostu nic. Takie zdjęcie zrobi każde dziecko smartfonem o ile już pije piwo. Nie ma tam żadnej kompozycji, krzywe zdjęcie bez żadnego sensu.
ostatnio edytowane: 2015-06-08 22:06:12
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
*WojtekHnat    08.06.2015 @22:08:52
Powtarzam, ten wątek nie jest od tego żeby mówić o moderatorach którzy się nie znają, tylko o powodach ukrycia, usunięcia zdjęcia. Macie możliwość założenia wątku o złych moderatorach i jeśli pewne granice nie zostaną przkroczone to obiecuję że nikt tego nie wyrzuci.
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
*Grzeczny    10.06.2015 @13:57:48
Kiedy ~buaszki wróci, niech sobie poczyta co mu zapodałem pod problematycznym zdjęciem, powinno wystarczyć za wszelkie wyjaśniania.

W najbliższym czasie będę miał niewiele czasu na szersze teksty o czyichś pracach, ale gdyby ktoś chciał i mógł nieco poczekać bez prób rzucania się i otrzymywania banów, to proszę bardzo.

.......................................................................

Co do tekstu ~NekoKuroi

To jednak pozwolę sobie tutaj tak delikatnie odpowiedzieć.

"Też mi ukryto w ostatnim czasie 2 zdjęcia. Powód - "nieciekawe ujecie tematu, mała wartość artystyczna" czy cos takiego
Najlepsze było to, że jedno zdjęcie to było zdjęcie które dostało wyróżnienie w dużym konkursie na ponad 1000 prac a drugie w innym konkursie 2 miejsce w kategorii impresja "

Być może szanowny autor tekstu tego nie wie, więc śpieszę z wyjaśnieniem, że konkursy mają jedną wadę - jako dowody czyjejś wielkości - w każdej edycji każdego konkursu zasiada jury złożone z innych osób, o innych poglądach i sposobach oceniania sztuki - dlatego konkursy są owszem miłe, jeśli przynoszą nam zwycięstwo, acz wcale nie zawsze musi być to zwycięstwo zasłużone.

Co więcej, dokładnie tak samo jest tutaj i na innych portalach art - są takie, gdzie moje prace przechodzą bez echa, są i takie, na których te same prace są wyróżniane. Na jednych mam wiele ich odsłon i ocen na plus, na innych zero.

Ważne jednak - ogólnie, jaka jest statystyka ogólna - jeśli ogólnie wiekszej ilości osób się podobają, niż nie, a są wśród nich i artyści - to znaczy że jest dobrze, jeśli nie, choćby nawet spotkało mnie - w pojedynczym miejscu - jakieś wyróżnienie - myślę o danej pracy jako o bardzo niszowej i zawsze staram się zrozumieć czemu jest ona tak niszowa.

Poza tym lubię argumenty historyczne - w XIX wieku na tzw. Salonach wyróżniano setki prac, ale żadnej np. Van Gogha nigdy tam nie dopuszczono.
Nie miał skończonej szkoły..., nie był modny... i nigdy nie został tam zauważony.
A jednak dziś to jego prace są tak znane, że prawie każdy kojarzy czyje były słoneczniki, albo kto robił sobie autoportrety bez ucha... a o większości wyróżnianych na Salonach ani idu ani słychu - poza wąskim gronem specjalistów nikt o nich nie pamięta, a nawet oni ( specjaliści ), nie uznają tych autorów za geniuszy... (...).

...................................................

"Ciekaw jestem jak tutaj oceniaja wartość artystyczna prac i na jakiej podstawie oraz kto ocenia bo mam wrazenie, ze nie po szkołach art "

Ach, jak ja lubię historię - jeden przykład już powyżej podałem, teraz drugi, nokautujący:

Michał Anioł nie skończył nigdy żadnej szkoły artu. Owszem uczył się prywatnie, ale to ponoć nie to samo - co więcej, uczył się rysunku i rzeźbienia przede wszystkim, a jednym z najbardziej znanych i najgenialniejszych z jego dzieł, są dwa ogromne obrazy. Malując pierwszy i większy zarazem, w technice niesamowicie wymagającej, której nie sprostało przez wieki wielu niezłych malarzy, nie miał dosłownie żadnego przygotowania tech, warsztatowego...

... nie miał, ale po paru latach malowania od razu na żywca - stworzył sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej... bez szkół, bez warsztatu malarza i doświadczenia w technice fresku.

Oczywiście nie porównuję ani siebie ani kolegów do Michała Anioła, podważam jedynie argument "szkoły" jako glejtu do oceniania innych.

...................................................

"Ale tak jak mówiłem akceptuje się regulamin to sie go przestrzega..."

To akurat prawda, w pełni się zgadzam.

....................................................................

"tylko nieraz usmiac sie można... ale dopiero miesiac tu jestem wiec zapewne jeszcze mnie ocena walorow artystycznych smieszy widzac co przechodzi przez rece Moderatorow a co jest moderowane ha ha ha"

Ocena względem prywatnego gustu autora nie jest argumentem - chyba, że obalającym cały Pański wywód - skoro Pan może tak oceniać nas, my tak samo możemy oceniać Pana...

.................................................................

"Pozdrawiam Moderatorów ... ale piszcie powód ukrywania lub kasowania "Nie podoba sie Moderatorowi" nie mieszajcie w to treści artystycznych"

Jeśli będziemy to oceniać - jako brak owych - będziemy je mieszać, z uszanowaniem Pańskiego prawa, by oceniał Pan to zgoła inaczej.
ostatnio edytowane: 2015-06-10 14:01:46
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
@JarK    10.06.2015 @14:58:45
Wątek powstał w celu informacji dlaczego ukryto digart.
Nie do oceny pracy Moderatorów czy obrażania kogokolwiek (co miało też miejsce).
Moderator ukrywając pracę podaje powód ukrycia pracy.
Decyzja Moderatora jest decyzją autonomiczną.
Moderator może ponownie odkryć pracę co też jest jego decyzją.
Oczywiście można się z nią nie zgodzić i właśnie w tym wątku poprosić o wyjaśnienie ukrycia.
Proszę wszystkich o merytoryczną dyskusję
~matkaRossy    11.06.2015 @23:09:36
A to ja zapytam o ukrycie pracy Bo tyle lat tu żyje .. i tego nie doświadczyłam wcześniej.
Chętnie przemyślę czyjś punk wrażliwości nt. pracy ...ale dobrze przeczytać gdzieś argumenty ..
_______
Problem z natury rzeczy ma rozwiązanie. Jeżeli go nie ma, -to nie problem..................... :D
*thedreamseller    12.06.2015 @07:58:44
Co prawda to nie ja byłem, ale obejrzałem tę pracę i mogę przedstawić mój punkt widzenia. Zdjęcie jest słabe technicznie: poruszone, o marnej jakości. Rozpiętość tonalna jest niska. Większość kadru stanowi przepalone niebo mocno kontrastujące z resztą. Niestety, taki kontrast jest fajny, gdy jasne partie nie są prześwietlone. Słaba jakość zdjęcia powoduje, że te budynki bardziej przypominają zadaszenie peronów na dworcu w Bytomiu, niż we Wrocławiu.
Tematyka zdjęcia również nie powala. Raczej przypadkowy pstryk i dorobiona ideologia. Nie można powiedzieć, że to zdjęcie architektury, bo ona nie została tu ukazana (albo mankamenty zdjęcia nie pozwalają się skupić). Pociąg na dworcu jest oklepanym tematem, aczkolwiek można to zrobić w sposób ciekawy, o czym świadczą liczne galerie tzw. mikoli w sieci.

To zdjęcie można było zrobić inaczej. Ten sam kadr, ale ze statywu. Trzy ujęcia z różną ekspozycją i zrobić z tego HDR. Oczywiście tylko tak, żeby było widać szczegóły w ciemnych i jasnych partiach, a nie tak, żeby wyszła kupa.

Jeśli nie doświadczyłaś tego wcześniej, to jest tylko Twoje szczęście.
~grzybol6321    14.06.2015 @23:06:54
Został ukryty mój digart z powodu niewiadomego.
http://www.digart.pl/praca/7843412/Skakuny_tak_to_robia_.html
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego?
Komuś bije na głowę radio maryja?
Czy może ma arachnofobię?
Proponuję znaleźć w internecie udokumentowanie sexu skaunów :D
ostatnio edytowane: 2015-06-14 23:16:33
*karpik94    14.06.2015 @23:35:37
dla mnie nie jest do końca ostre
ale to może przez moją alergię nie widzę dobrze


dalej się nie wypowiadam
ogólnie nie czuję tego zdjęcia
więc konstruktywną krytyką to nie jest
a w związku z tym dużo nie pomogę


ogólnie jest mi ciężko opisać słowami swoje doznania estetyczne
ostatnio edytowane: 2015-06-14 23:39:07
_______
lubię białe ramki
http://www.karpik94.wordpress.com
~grzybol6321    15.06.2015 @00:08:25
Są zdjęcia nie będące "artystycznymi".
To udokumentowanie czegoś,co jest pieruńsko ciężkie do udokumentowania.
Fotografuję owady od 40 przeszło lat.
Nigdy nie udało mi się sfotografować właśnie tego momentu.
Przychodzi jakiś burak i akurat takie zdjęcie blokuje...
Sorka... Ale to może tylko całkowity dyletant zrobić...
*thedreamseller    15.06.2015 @07:57:18

~grzybol6321, powstrzymaj się trochę od takich słów.

Nie wszyscy się znają na skakunach. Nie każdy wie, że ciężko zaobserwować ten moment. Dlatego każdy ma prawo być dyletantem. To nie jest portal o skakunach. To jest portal ARTYSTYCZNY, więc zdjęcia też takie powinny być. A nie ukrywajmy, Twoje zdjęcie nie jest najlepsze. Ciężko mi stwierdzić, czy tam są dwa pająki, czy jeden i z której strony jest przód. Takich osób jest więcej. Ukazałeś więc rzadki i piękny moment w sposób strasznie bezbarwny. Prędzej doceni to ktoś na forum miłośników skakunów, niż tu.
1 2 3 4 5 6 ... 18 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt