Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Fotografia nocnego nieba
Fotografia  | 18.08.2015 @10:36:21

~markus383    18.08.2015 @10:36:21
Siemka.
Ostatnio próbuję robić zdjęcia gwiazdom. Naoglądałem się zdjęć podobnych do tego:
http://nonapewno.pl/wp-content/uploads/2014/02/Astrofotografia-17.jpg
i chciałbym powtórzyć to u siebie, ale na pewno brak mi na razie umiejętności i pewnie sprzętu.
Możecie napisać mi, czy za pomocą mojego sprzętu mógłbym zbliżyć się chociaż do tego poziomu? Chodzi mi przede wszystkim o skupiska gwiazd. Dysponuję:
Sony A200
Helios
statyw i wężyk

Jak ustawiam dluższy czas(ok. 20min) naświetlania, żeby złapać więcej gwiazd to zdjęcie wychodzi białe(prześwietlone?). Moje najlepsze zdjęcia jakie do tej pory udalo mi się zrobić są w mojej galerii. W PS6 poprawiałem jedynie "Widok po zachodzie Slońca" i jakoś specjalnie to nie wyszło. Są jakieś ogólne schematy na poprawę zdjęć nocnego nieba?

Pozdrawiam,
Mateusz
_______
Witam.
Zamiast dziękować za ocenę zdjęcia prosze o ocenienie mojego.
Wszelka krytyka jak najbardziej pożądana.

Pozdrawiam.
Mateusz
+rafalgroth    18.08.2015 @13:12:58
polowa sukcesu to dobra miejscówka daleko od miasta gdzie ladnie widac duuuzo gwiazd gołym okiem
_______
O tell me,Lord,am I the Antichrist?!
blog: http://www.grafal.wordpress.com
~markus383    18.08.2015 @17:40:19
Dzięki!

Z tą ciemnością jest u mnie chyba najwiekszy problem Ciężko znaleźć w mojej okolicy takie odosobnione miejsce :/ Zostają poszukiwania i dalsze próby
_______
Witam.
Zamiast dziękować za ocenę zdjęcia prosze o ocenienie mojego.
Wszelka krytyka jak najbardziej pożądana.

Pozdrawiam.
Mateusz
*thedreamseller    19.08.2015 @07:50:08

~markus383, a gdzie mieszkasz, że ciężko to znaleźć?
Ja mieszkam w Katowicach i tak na serio potrzebowałem ledwo pół godziny, żeby znaleźć odpowiednie miejsce. Nie oczekuj cudów. Zwykła łąka, polana w lesie wystarczą.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt