Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Wideo - not
Video  | 01.10.2015 @08:48:35

1 2 Następna strona
~blackoleander    01.10.2015 @08:48:35
Czy moje wieo jest aż tak słabe by igart go nie 'przyjął,och'?

https://www.youtube.com/watch?v=gL-r_s5Y9BI
*yss    01.10.2015 @08:52:45
pikseluje strasznie, tak ma być?
_______
...aż się oczy jeżą...
~blackoleander    01.10.2015 @12:14:53
Kamerka internetowa. Chozę po awnym domu z laptopem...
~blackoleander    01.10.2015 @12:15:10
Ale tak, tak mialo byc.
~blackoleander    01.10.2015 @12:16:04
zieki za odp

[ D mi nie ziala ]
*yss    01.10.2015 @12:26:40
muza mi tez nie pasi, taka jakaś ni w kij ni w oko bo same ujęcia nawet fajne, dopóki nie zaczynasz robić zbyt wielu rzeczy "pod film"
ale co ja się tam znam
_______
...aż się oczy jeżą...
~blackoleander    01.10.2015 @12:51:17
No co Ty, Missing to klasyk lat 90.

Polecam oryginał na yt.

A i slowa piekne.

//

Tzn. rzeczy pod f ilm? tzm?
ostatnio edytowane: 2015-10-01 15:20:32
~blackoleander    01.10.2015 @12:54:06
Mam zepsutą klawiaturę...
@eastman    01.10.2015 @14:35:36
tak, jest słabe to wideo, ja je usunąłem dlatego nie pojawiło się na digarcie.
pomijając pixeloze którą Koleżanka zauważyła nie stwierdziłem po obejrzeniu że film cokolwiek sobą by wniósł, ot takie bieganie ze słabą kamerą to tu to tam.

poza tym z całym szacunkiem - wrzuciłaś do akceptacji wideo z lakonicznym opisem "muzyka nie moja ale film tak" czy coś w tym stylu
wykorzystując czyjeś nagranie wypada o tym napisać, zwłaszcza że bardzo dobrze wiesz kto jest twórcą muzy, zresztą chyba każdy zna bo numer stary jak świat.
_______
bentleyem do betlejem.
~blackoleander    01.10.2015 @15:19:32
Na yt zostało to już opisane. Kto szuka nie błądzi.

Całe moje wyrażenie jest lakoniczne. Cóż mogę więcej powiezieć niż Missing.

Wiele rzeczy na digarcie nic nie wnosi.

A może wszystko coś wnosi?

"Pozrawiam".
eit +
Polecam oryginał nie muzyki, ale teledysku. Myślę, że istnieją połączenie miedzy moją wersją a Everyhing but the girl.

O pikselozie już też zostało oe mnie naisane.

Czy kamera obscura jest także pixelozą?
ostatnio edytowane: 2015-10-01 15:25:11
*yss    01.10.2015 @18:16:49
kamera obscura pikselozą? :o

eastman: sporo ujęć było fajnych ale były to te bez pikselozy i bez robienia rzeczy na siłę.

blackoleander: no tak, "pod film" - widać, że np wyciągasz nogi czy podrzucasz rzeczy żeby potem wykorzystać to w filmie jako "surowe", "naturalne" ujęcia - zresztą nawet te co mi się podobają zostały jakoś marnie wykorzystane.....
Mogłabym przeanalizować i wpisać dokładnie te momenty ale trochę mi się nie chce; to nie ma być obraźliwe, naprawdę mi się nie chce, a po drugie nie jestem specem od video i mogę jedynie powiedzieć co mi - jako odbiorcy - się nie podoba. Ale może tak miało być. Nie wiem.
Nie pasuje mi podkład muzyczny bo mi - znowu rzecz subiektywna - kłóci się z warstwą wizualną, jakoś nie ta kategoria. Ale może mieć wpływ też to że tego utworu nie trawię. Kwestia osobnicza
_______
...aż się oczy jeżą...
'kainone    01.10.2015 @19:31:04
Szczerze powiedziawszy to w drugiej minucie liczyłem na jakąś grubszą akcję z butelką, nie wiem, jakiś artystyczny performance typu "butelka znikła w kobiecie."

Mimo wszystko zachęcam do własnej artystycznej interpretacji tego utworu
https://www.youtube.com/watch?v=B3eAMGXFw1o
ostatnio edytowane: 2015-10-01 19:31:34
_______
W zeszłym roku zapisałem się do grupy wsparcia dla antyspołecznych ludzi.
Jeszcze się nie spotkaliśmy.
~blackoleander    01.10.2015 @20:46:51
*yss, wiem o co Ci chodzi. Ale na siłę nic nie zrobiłam.

Na siłę piła wodę z kwiatu.

Co do obsury tematu się byś nie zeepił a tak to tutaj postawowym zepialstwem eastmana jest pikseloza.
ostatnio edytowane: 2015-10-01 20:52:34
@eastman    01.10.2015 @23:59:38
stawianie pytania czy camera obscura jest pixelozą świadczy o kompletnej niewiedzy czym jest owa camera a czym jest pixeloza, nie widzę dalszego sensu rozmawiania kiedy stawia się jedną technikę kontra element drugiej kompletnie innej.
_______
bentleyem do betlejem.
~blackoleander    02.10.2015 @01:59:20
Nie uzyskam nic lepszego brakiem sprzętu. Tyle.
~blackoleander    02.10.2015 @08:02:57
Chodziło mi o Wasze porównania co do jakości. Nie chcę ubliżać 'szlahetnej camerze obsurze', jednak piksele to znak naszych czasów, a i czasami sprzętu - gdy nie da się inaczej.

Pozdrawiamy, ja i moje zniszzone obskurne lustro.
http://digart.img.digart.pl/data/img/vol2/8/81/miniaturki400/7856577.jpg

: P

*yss, w ogóle to się dostałam.

Nie pozrawiam, bo juz to zrobilam.
*yss    02.10.2015 @10:08:15
blackoleander: no to gratulacje

Wiesz, w przeciwieństwie do moich znakomitszych kolegów uważam, że masz pewien wideowy potencjał;
Jeżeli jakość wyszła z tyłka, to nie wstawiaj, potraktuj to jako ćwiczenie. Jeżeli jedyną opcją zrobienia reprodukcji jest stary telefon, to takiej reprodukcji nie wstawiam tylko traktuję jako tymczasową dokumentację, żeby np nie zapomnieć że mam taką pracę
Podkład mi się nie podoba, bo nie.

A twórca musi umieć rozróżnić opinię cenną, wartą uwagi, wynikłą z doświadczenia - od pisku niechęci tudzież pisku zachwytu z powodu: przyjaźni, uczuć rodzinnych, niechęci osobistej, złego humoru, dobrego humoru itepe
Kwestia pikseli należy do pierwszej kategorii

a w ogóle to pikseloza nie wszędzie się objawiała, może za szybko machałąś kamerką
_______
...aż się oczy jeżą...
~blackoleander    02.10.2015 @14:34:25
Opinia pikseli, ok. Ale można by to uzasadniać w sposób bardziej pchnący w przód, a nie kolejny raz zytać o pixelozie, jakby była jedynym punktem w całośi krytyki.
*Grzeczny    02.10.2015 @16:23:43
Wiesz, poza malowaniem ciut focę i wiem jak wk...urza, gdy pikseloza niszczy efekt - nie oddaje ani za grosz tego, co widziałem, gdy fociłem, zero nastroju, niewiele z treści, wszystko wydaje się schrzanione i do kitu...
Owszem, lata tamu tego nie widziałem, wydawało mi się, że sprzęt jaki posiadam jest wymówką, no bo przecież..., ale niestety, to nie jest wymówka, a jeśli, to i wobec krytyków osiągasz efekt odwrotny do zamierzonego..., bo nawet z najmniejszej matrycy upakowanej po brzegi pikselkami, można wykrzesać coś ciekawego..., tylko trzeba znać swój sprzęt i jego możliwości, a także sposoby na obejście trudności = trzeba mieć warsztat.

Malarstwo zaś to zupełnie inne medium - ćwiczy pamięć tak, jak to było dawniej, do tego stopnia, że większość z tych, którym się przypisuje na siłę camery obscury i inne sztuczki..., wcale z tych narzędzi nie korzystało i to nawet dość łatwo udowodnić... (...).

Ale *eastman miał na myśli raczej to, że porównując słabej jakości zapis cyfrowy z właściwościami camery obscury, udowadniasz swoją niewiedzę w temacie..., w obu kwestiach.

Czemu?

Bo w klasycznej camerze obscurze nie ma czegoś takiego jak matryca światłoczuła...,
albo w fotograficznej jej wersji ( a-la szczelne pudełko z dziurką ) pełni tę rolę spora powierzchnia światłoczuła - zupełnie nieporównywalna z miniaturową matrycuśką w lapkach - a i w ogóle efekty mają inne możliwości i ograniczenia = jakiekolwiek porównywanie więc narzędzi typu pudełko z dziurką, albo malarski namiocik..., z lapkiem, zakrawa na żart i to słabiutki.
Także dlatego, że nie zauważasz co te narzędzia łączy = odpowiednie oświetlenie sceny...

Słabej jakości video, czy zdjęcia z tabletu / lapka - bo i takie rzeczy się już znajomym / krewnym zdarzały ( ja używam prostego, ale jednak lustra ),
zazwyczaj winne jest niedoświetlenie - brak światła w tych multimedialnych narzędziach powoduje automatyczne zwiększenie czułości matrycy dla zbalansowania i ostrości i czasu - przy video to ostatnie jest znacznie ważniejsze, niż przy fotach ( konieczna dla płynności ujęć ilość klatek / s ).
Zatem, gdy brakuje światła, czułość leci w kosmos - co przy mini mini maluteńkiej matrycy upakowanej milionami pikslków..., daje efekt o kant tyłka..., i to bardzo delikatnie pisząc.

Wrzucasz tu pracę po to by się promować, zatem moim zdaniem *eastman "wyrządził" Ci przysługę wyciepując pracę, która była źle zrobiona od strony podstaw warsztatu = niezależnie od Twoich intencji, nie mogła w pełni oddać nastroju / treści...

... bo treść zależy od formy - jeśli forma / technika / warsztat / sposób realizacji zawodzą = odbiorca nie poczuje tego, co Ty czułeś robiąc film - nie nastąpi przekaz informacji = nie będzie zamierzonego efektu.

Powiesz, że warsztat jest mniej ważny od treści?

Tylko wówczas, gdy warsztat jest opanowany... i porównujemy zawartość treści / oryginalność ujęcia tematu... w video i filmie jest więcej możliwości narracji niż w malarstwie czy foto, ale to wcale nie oznacza, że jak schrzanisz formę, to treść będzie lepsza, niż byłaby w sknoconym obrazie czy focie.
Powiedziałbym, że jest odwrotnie - więcej elementów formy do opanowania zanim się zacznie cokolwiek na poważnie "wyrażać".

ostatnio edytowane: 2015-10-02 16:50:39
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
~blackoleander    06.10.2015 @08:04:31
U mnie to wideo nie do konca miesci się w randze sztuki, więc... to tylko wideo. Jak makro kwiat.
'michalkoziol    06.10.2015 @09:15:38
Widzę, że eastman pod moją nieobecność zaopiekował się dobrze działem video

blackoleander, zadałaś pytanie, dostałaś odpowiedź, ale krytyka nie dotarła. Czego byśmy nie powiedzieli, będziesz uważać swój film za oscarowego faworyta.
_______
Dbam o Wasze zdrowie psychiczne.
http://asset-6.soup.io/asset/7476/1854_60e3.gif
~blackoleander    06.10.2015 @12:50:59
Chyba zupełnie nie czytając powyższe moje - stwierdzam tam, że to tylko wideo.
'michalkoziol    06.10.2015 @13:15:16
No faktycznie, nie czytałem wątku do końca
_______
Dbam o Wasze zdrowie psychiczne.
http://asset-6.soup.io/asset/7476/1854_60e3.gif
*Grzeczny    06.10.2015 @18:17:32
No, skoro to tylko wideo, to tym lepiej, że go tu niet. Jak już nakręcisz sztukę video ( dobrze doświetloną ), to zapraszamy, z pewnością chętnie obejrzymy, tylko zawsze lepiej, gdy najpierw dasz swój produkt obejrzeć kilku znajomym - takim wiesz, dobrym znajomym - szczerym do bólu...
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt