Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jaki aparat
Sprzęt, aparaty...  | 04.10.2015 @14:46:34

~szaszko    04.10.2015 @14:46:34
Witam wszystkich,

Minęło sporo lat od czasu gdy miałem aparat w rekach- a te co mialem to byly zwykle kompakty- wiadomo chcesz aparat potrzebujesz funduszy- masz aparat potrzebujesz szklo i tu.. znow fundusze. Aktualnie mam ambitny plan wrocic do szwedania sie z aparatem i proby uchwycenia niesamowitych chwil. Zastanawiam się nad kupnem lustrzanki. w sumie mam dylemat miedzy nikonem d90 a canonem d500. zalezy mi na;
1. fajnych zdjeciach z wiekszej odleglosci- natura/ludzie
2. fajnych zdjeciach w nocnej scenerii miasta

Bedę wdzieczny za pomoc w dokonaniu wyboru- szczegolnie za wszelkie argumenty za jednym i drugim sprzetem
_______
szaszko
^Halidar    04.10.2015 @15:13:29
A co ze szkłem? Masz jakiś budżet?

BTW " fajnych zdjeciach z wiekszej odleglosci- natura/ludzie" umarłem...
_______
Shameless promotion: http://www.Halidar.com
~szaszko    04.10.2015 @17:35:20
szklo bedzie pozniej. Najpierw mam zamiar wybrac aparat.
_______
szaszko
~KraczekMarcin    04.10.2015 @17:50:59
to się zasadniczo odwrotnie robi najpierw szkło wybierz, a potem aparat, bo będziesz zaskoczony że nowe wszystkomające body robi zdjęcia jak kompakt
_______
nie bo nie
~szaszko    04.10.2015 @20:32:36
Co bym nie kupil bedzie pewnie w zestawie z 18-55 mm, od tego zaczne. po czasie pomysle o jakims obiektywie do 200mm ale troche to potrwa bo zakres cen jest nieziemski wiec sporo bede musial uzbierac. dlatego tez zaczynam od aparatu.
_______
szaszko
@eastman    05.10.2015 @00:48:17
tak jak już zostało powiedziane wcześniej - robisz błąd zaczynając od body. najpierw szkło, a dopiero potem body, odwrotnie to średnio ma sens, no ale to Twoje wydatki i Twoje przyszłe foty więc zrobisz jak uważasz.
_______
bentleyem do betlejem.
*eleroo    05.10.2015 @02:18:07
Do Canona możesz podłączać bezproblemowo manuale z innymi mocowaniami (m42, Psix etc.) - jeśli zamierzasz bawić się w ten sposób to Canon, jeśli nie to wszystko jedno. Jeśli możesz rozszerzyć nieco fundusze, to kup sobie samą puchę i do niej Tamrona 17-50 f2.8 zamiast tego kita, no ale kitem też da się robić porządne foty, tylko na początku będziesz płakał i płakał i klął, że kompaktem Ci lepsze wychodziły. Jak ogarniesz podstawy zaczną wychodzić okej, ale co się napłaczesz i naklniesz to twoje. Powodzenia. A 500d nowe w ogóle da się jeszcze kupić?
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt