Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Rysunek. Anatomia. Dokładne odwzorowanie człowieka. Jak zacząć?
Odręczne  | 27.10.2015 @19:02:06

~Orothus    27.10.2015 @19:02:06
Witam serdecznie, z racji tego że ostatnio zająłem się modelowaniem postaci w programach Maya oraz ZBrush postanowiłem podszkolić się w rysowaniu. Zależy mi na dokładnym odwzorowaniu kształtów ludzkich (mięśnie, zmarszczki itp.) Tylko nie bardzo wiem od czego zacząć :/ Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś książki z których mogę nauczyć się odwzorowywać dokładnie poszczególne elementy ludzkiego ciała?
*yss    01.11.2015 @14:20:35
Trzeba rysować. Dużo.
Patrzysz sobie na gębę - i rysujesz.
A potem znowu i znowu. Aż zacznie wychodzić.
Voila.
_______
...aż się oczy jeżą...
*Grzeczny    01.11.2015 @15:39:35
Siebie to najgorzej, bo tylko z lustra, czyli lepiej na start niech pozuje rodzina / znajomi, a i postać w ogóle, przydałoby się rysować z modela, to najlepsza szkoła, ale nie zawsze można takiego znaleźć, zatem można też popróbować według tej stronki:

http://www.posemaniacs.com/

*KrzysztofSierpien    01.11.2015 @15:54:00
fajna ta stronka Grzeczny, modela se mozna obracać nawet
bede korzystał
~ketele    01.11.2015 @20:05:13
Posemaniacs to świetne narzędzie, do nauki tworzenia szybkich szkiców. Warto poświęcić mu trochę czasu.

Polecam przy okazji książki autorstwa Jose M. Parramon. Może po przeczytaniu ich nie staniesz się wybitnym artystą ale mogą zwrócić twoją uwagę na kilka ważnych aspektów. Jak na razie nie spotkałam się z lepiej napisanymi książkami do nauki rysunku.
-GaleriaAutonomia    15.12.2015 @17:44:30
15 zł/h
Rysujesz? Malujesz? Projektujesz? Interesuje Cię moda, architektura, a może komiks? Tworzysz dla przyjemności, a może wiążesz przyszłość ze studiowaniem kierunków artystycznych? Zawsze chciałaś/eś zacząć ale nie wiedziałaś/eś jak?

Jeżeli tak, to na naszych zajęciach rozwiniesz swoją pasję!

Zapisz się na zajęcia, które odbywają się w kameralnej przestrzeni galerii sztuki Autonomia, znajdującej się w świetnej lokalizacji, obok Placu Bankowego (metro Ratusz Arsenał). Klimat zabytków powojennego Muranowa oraz sąsiedztwo wielu innych galerii jest wspaniałym środowiskiem dla działań artystycznych.
Dzięki małym grupom, maksymalnie ośmioosobowym, możemy podejść do każdego indywidualnie i pracować razem nad rozwojem szczególnych umiejętności każdego z osobna.
Nasi wykładowcy są pracownikami, absolwentami lub studentami Akademii Sztuk Pięknych
i Politechniki, dlatego znają aktualne wymagania dotyczące kandydatów oraz struktury i systemy kształcenia na polskich uczelniach artystycznych. Jako jedyni na rynku oficjalnie współpracujemy
z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczymy warsztatu od podstaw, a dla zaawansowanych uczestników dajemy możliwość rozwoju i pogłębienia wiedzy w wybranej dziedzinie. Oferujemy także specjalny program, mający na celu stworzenie teczki na Akademię Sztuk Pięknych i przygotowanie
do egzaminów na wybrany wydział. Dla hobbystów i wszystkich, którzy chcą tworzyć, prowadzimy zajęcia w toku indywidualnym, nieobarczonym rygorami wymagań wyższych uczelni,
tak by swobodnie rozwijali oni swoje pasje.
Pierwsze zajęcia w styczniu. Zapisy trwają. pod nr telefonu 502 608 346.
fundacjagaleriaautonomia@gmail.com
http://www.facebook.com/KursyAutonomia/
Zapraszamy serdecznie !
~KarolGniazdowski    15.12.2015 @20:45:45
Jest wątek-sąsiad na temat książek o anatomii. Warto tam zerknąć
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt