Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Photoshop cs6
Programy  | 30.10.2015 @11:25:49

~Anorexic    30.10.2015 @11:25:49
Jestem na etapie testowania tego programu, przeczytałam obszerną instrukcje ale ewidentnie robię coś nie tak.
Używając pędzla gdy maluję nakłada się kolor i jeśli przerwę malowanie i ponowię je to krzyżujące się linie nakreślone pędzlem wzajemnie się wymazują.
Proszę o pomoc i informacje jak to zmienić.
^Kazejin    30.10.2015 @11:46:07
Polecam poczytać kilka tutoriali oraz podstaw o pędzlach. A co do tego co opisujesz to przyznam e pierwszy raz słyszę takie cuda;p
^wilku    30.10.2015 @15:21:52
Też pierwsze słyszę. Jaka karta graficzna i ustawienia opengl w szopie?
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
*Mathiej    30.10.2015 @18:53:44
1.Przy uruchominym pędzlu, sprawdź czy w pasku pod paskiem menu, w opcji tryb masz wybrane "tryb:zwykły"

2.W tym samy pasku, przy wybranym pędzlu, na samym początku po lewej stronie, masz ikonę pędzla z taką mikroskopiją strzałką w dół. Przyciszkasz ją, tam w otwartym okienku znajdź koło zębate (jak kto woli, trybik), przyciśnij i wybierz "wyzeruj narzędzie". To powinno wyzerować Ci pędzel i jeśli wynika to z tego, że coś włączyłeś i dlatego pędzel Ci źle działa, to to powinno pomóc. Jeśli nie, to na moje oko, tęż pszychylam się z problemem z obsługą programu przez komputer.
_______
De profundis clamavi ad te, Domine
~Anorexic    30.10.2015 @20:17:46
Resetowanie ustawień pędzli pomogło
Przemęczenie instrukcji było doprawdy bolesne, zwłaszcza jeśli tak jak ja ktoś lubi iść na żywioł Ale obiecuję pogłębiać wiedzę. dziękuję za pomoc
*Mathiej    30.10.2015 @21:42:02
Cieszę się, że pomogłem.
_______
De profundis clamavi ad te, Domine
~Anorexic    11.11.2015 @16:21:59
no dobra, nowy problem. Nie mogę zamalować obszaru zaznaczonego narzędziem szybkiego zaznaczenia. Obszar zaznaczony np za pomocą narzędzia lasso mogę już zamalować.. o co kaman? :P
^pabs    11.11.2015 @16:37:28
Szybkie zaznaczanie uwzględnia - tak jak różdżka - piksele na obrazku, więc jeśli przykładowo zrobisz nową warstwę i użyjesz szybkiego zaznaczenia to nie zaznaczy nic, bo warstwa jest pusta.
Na panelu u góry daj "sample all layers" ("próbkuj wszystkie warstwy", czy jakoś tak) - wtedy będzie robiło zaznaczenie na podstawie całego obrazka. Bez tej opcji będzie zaznaczało tylko w obrębie danej warstwy.
(Analogicznie przy różdżce)

W sumie to nigdy tego nie używałem, czas spróbować ;d

edit:
A co do problemu z głównego posta to chodziło pewnie o przestawiony tryb pędzla z normalnego na divide, więc gdyby coś takiego stało ci się znowu to wystarczy przestawić z powrotem na górnym panelu, bez potrzeby resetowania całych ustawień pędzli.
ostatnio edytowane: 2015-11-11 16:43:25
~Anorexic    11.11.2015 @16:54:25
Dziękuję cny rycerzu, pomoc Twa spowodowała uśmiech na mojej bladej... ekhm, alabastrowej twarzy ;P

P.s. ciekawe z czym przybiegnę następnym razem

Dziękusie jeszcze raz
ostatnio edytowane: 2015-11-11 16:55:20
~Anorexic    19.11.2015 @14:08:24
Moi drodzy i pomocni. Bardzo zainteresowało mnie zagadnienie tzw "clipping masks"
w jednym filmiku artysta wykorzystuje je by z osobna pokolorować każdy obszar w skali szarości.
Podaję link: https://www.youtube.com/watch?v=g2fZdGZKP1k
jeśli rozumiem dobrze on tę warstwę przakształca na tryb koloru by malować, tak?
Bardzo proszę o takie jak chłop krowie na rowie jak to zrobić, bo próbuję sama ale kulawo mi idzie Pozdrawiam
^pabs    19.11.2015 @20:18:34
No tutaj chodzi o 2 różne rzeczy: tryby mieszania warstw i clipping mask; na filmiku po prostu dla ułatwienia wcześniej zrobił sobie osobne warstwy dla skóry, koszulki, itd. i może nie do końca wiadomo o co chodzi (no ale w końcu filmik był nie o tym).

Prostszy przykład dla pokazania:
- mam plik z 2 warstwami, tło+postać: http://i.imgur.com/ARTK2sb.jpg
- robię nową warstwę z jakimś kolorem: http://i.imgur.com/ptkNbZu.jpg i zmieniam tryb mieszania (tutaj na hard light): http://i.imgur.com/4USH8Ix.jpg

Ta nowa warstwa z trybem mieszania wpływa na wszystkie warstwy niżej, a żeby wpływała tylko na jedną wybraną warstwę (tutaj na postać), trzeba ją zmienić właśnie na clipping mask - działa to po prostu tak, że warstwa wyżej wyświetla się tylko w obrębie warstwy niżej: http://i.imgur.com/YID1yAw.jpg

Żeby to włączyć, kliknij na warstwę prawym przyciskiem i daj 'create clipping mask' lub - szybciej - przytrzymaj kursor między tymi 2 warstwami, przytrzymaj alt (kursor zmieni się na taki ze strzałką w dół) i kliknij.

Generalnie przy warstwach z clipping mask efekt jest taki, jak przy malowaniu na warstwie z zablokowaną przezroczystością, tyle że daje więcej możliwości edycji, bo możesz zmieniać obydwie warstwy niezależnie od siebie (np. właśnie na głównej warstwie zmieniać kształt i sylwetkę, a na warstwie z clipping mask - same kolory).
Możesz też nałożyć kilka różnych efektów do jednej wybranej warstwy: http://i.imgur.com/JaQjXiL.jpg
W tym przypadku wszystkie warstwy od 1 do 6 mają ustawiony jakiś tryb mieszania i wpływają tylko na warstwę z postacią, a tło zostaje bez zmian. Pamiętaj tylko, że każda kolejna warstwa uwzględnia już wcześniejszą, tzn. o ile warstwa 1 wpływa tylko na postać, to warstwa np. 3 wpływa na to, co niżej, czyli postać + warstwa 1 + warstwa 2, więc kolejność warstw już ma jakieś znaczenie.

A co do samych trybów mieszania to popróbuj sama i zobacz, co robią i jak działają. Na filmiku miałaś właśnie konkretnie o różnicach tonalnych i postrzeganiu kolorów przy trybie kolor, ale posprawdzaj różne rzeczy - przykładowo porównaj między sobą np. tryby overlay, soft light i hard light, albo sprawdź jak dany tryb zachowa się na czarno-białych, a jak na kolorowych obrazkach.
Po prostu kombinuj jak najwięcej
ostatnio edytowane: 2015-11-19 20:23:37
~Anorexic    19.11.2015 @21:25:49
Przecudny przykład, cieszę michę jak głupia.
Pięknie to wyjaśniasz. Przyznam szczerze, że chwilami się trochę zniechęcam ale już mi wróciły chęci do działania.
Dziękuję po raz kolejny )
^Kazejin    20.11.2015 @07:56:04
Ten ~pabs to porządny gość
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt