Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Zapis z Illustratora do PDF
DTP  | 18.11.2015 @15:47:14

~dota0001    18.11.2015 @15:47:14
Mam takie pytanie- jestem pośrednikiem i dostaję gotowe pliki pdf przygotowane do druku, w których muszę zmienić nieco rozmiar i położenie elementów, zapisując na koniec również do pdf-a. Sama zawartość jest jednak taka sama, a rozmiar zmieniam dosłownie o ok. 1 cm. Otrzymane przeze mnie pdf-y ważą ok. kilku mega. Gdy otwieram je w Illustratorze i nanoszę zmiany, zapisując potem do pdf-a, moje końcowe pliki ważą kilkadziesiąt mega. Skąd tak duża różnica w wadze plików? Czy może powinnam coś zmienić w ustawieniach zapisu do pdf-a?
~alexboyko    18.11.2015 @17:15:36
w opcjach Save As PDF włączyć kompresję i wyłączyć możliwość edycji pliku w AI. Musisz być bardzo ostrożny z ustawienia kolorów Color Setting, aby kolory w pliku są zachowane.
~dota0001    23.11.2015 @10:53:25
A możesz podpowiedzieć, w jaki sposób najlepiej ustawić tą kompresję? Nie wiem też, która opcja zablokuje możliwość edycji w AI? W drugim przypadku chodzi może o opcję Adobe PDF Preset ---> Illustrator Default?
-skladgazetpl    24.11.2015 @13:18:25
W polskiej wersji AI wchodzisz Plik->Zapisz jako, tu wybieramy PDF, wpisujemy nazwę pliku (to już wiesz). Otwiera się okno "Zapisz Adobe PDF". Tu masz ustawienia: Opcje, gdzie jest ich kilka i również "Zachowaj możliwości edycyjne programu Illustrator". Odkliknięcie zmniejsza wagę pliku. Aby włączyć kompresję przejdź do: Kompresja i ustaw w "Kolorowe obrazy bitmapowe": Próbkowanie dwusześcienne do 300 ppi, dla obrazów powyżej: 450 ppi i to samo w szarościach. Monochromatyczne: 1200 ppi,do 1800 ppi. Następnie przejdź do "Wyjście": ustaw w "Konwersja koloru" na "Bez konwersji", a w "Zasady dołączania profilu": "Nie dołączaj profilów". Możesz taki profil zapisać sobie w ustawieniach klikając w prawym górnym rogu na ikonce (strzałka nad kwadracikiem). Mam nadzieje, że teraz sie uda.
~dota0001    01.12.2015 @13:34:05
Dzięki za odpowiedź. Mam wprawdzie angielską wersję, ale przeanalizowałam sobie i już jest wszystko jasne
~AZAKIEL    01.12.2015 @20:02:18
jesli jestes posrednikiem to dam ci dobrą radę: nie nanoś samemu żadnych zmian tylko poproś o to grafika który robił projekt zeby otworzył plik oryginalny i na nim naniósł zmiany a potem ewentualnie zapisał do pdf-a choc ja nie uwazam pdf-a za format dobry do zapisywania plików do druku wlasnie przez to ze osoby nieumiejące go osbługiwac łatwo mogą cos popsuć i potem przygotowalnia dostaje takie wypłaszczone pocięte (flatten transparency) pdfy które sobie posrednik albo jakis handlowiec przepisał żeby mu było szybciej i wygodniej dla niego
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt