Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Spłaszczanie przezroczystości i cienia - Illustrator, Indesigne
DTP  | 13.12.2015 @12:38:06

~bialaska    13.12.2015 @12:38:06
Wymyśliłam sobie projekt w illustratorze - trzeba jednak spłaszczyć. Spłaszczam przezroczystości i dalej ten sam komunikat, że są elementy do spłaszczenia. Zapisałam jako pdf 1 x-1a:2000, pokazują się białe linie. Jak sprawdzić czy nie wyjdą w druku? Otwieram w photoshopie, te linie dalej są - nie ma możliwości zrobienia w szopie rasteryzacji (zaznaczone na szaro).

Jak to jest też z kopiowaniem z illustatora do indesignea? Wystarczy kopiuj wklej? Jak wklejam taki plik z przezroczystością zrobioną w illustratorze w indesignie pokazuje się białe tło.
~bialaska    13.12.2015 @13:55:52
jak się spłaszcza przezroczystości w indesignie?
~sztejer    13.12.2015 @15:18:50
Może spróbuj zrobić z tej przezroczystości mapę bitową. Ewentualnie pod samą przezroczystością są elementy do spłaszczenia.
_______
Rzeczywistość to iluzja. Jest tym, co dzieje się w Twojej głowie.
~bialaska    13.12.2015 @23:17:13
dlaczego w tak drogich programach są to rzeczy tak problematyczne??
~glue010    14.12.2015 @01:26:08
odpowiem na ostatnie pytanie: pewnie jest to banalnie proste, ale nie znalazłaś jeszcze odpowiedniego przycisku
~AZAKIEL    19.12.2015 @20:43:12
bialaska mozesz mi wyjasnic w jakim celu musisz spłaszczyc projekt zrobiony w Illustratorze? napisałaś "otwieram w Photoshopie i te linie dalej są" ...co otwierasz w Photoshopie? projekt zapisany w AI czy projekt wyeksportowany do bitmapy z Illustratora, bardzo chaotycznie to opisujesz bym mógł ci pomóc.
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt