Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Zachowanie wartości CMYK po konwersji profilem
DTP  | 19.12.2015 @14:27:28

~78ssirk    19.12.2015 @14:27:28
Witam wszystkich,

Są to moje pierwsze kroki na tym forum, mam nadzieję, że będą mógł wesprzeć dobrą radą w wielu przypadkach, jednak teraz chciałbym sam zapytać o radę

Mam kolor o parametrach 0 17 100 65 (CMYK).
Po przepuszczeniu go przez profil Coated FOGRA39 zmienia wartości na 44 46 100 37, zostaje podbity mocno CYAN'em, którego nie ma w kolorze źródłowym.

I tu moje pytanie. Jak zapisać plik do druku, żeby wartości 0 17 100 65 były wartościami stałymi, nie podlegającymi konwersji? To znaczy, żeby np. ploter drukujący z RIP'em ustawionym na Coated FORGRA39 nie wykonał konwersji tych kolorów. a wydrukował je jako 0 17 100 65? Lub, żeby preflight dokonujący automatycznej konwersji na profil zachował wartości CMYK?

Wiem, że można na ploterze lub w profilu wyłączyć zarządzanie kolorem, ale jak to przeskoczyć gdy wysyłam plik na zewnątrz?

Będę zobowiązany za mądre słowo Z góry dziękuję.
~sztejer    19.12.2015 @17:58:28
Sam sobie odpowiedziałeś= konwersja koloru :D

A tak serio. W czym składasz projekt? Możesz zapytać się formy do której wysyłasz jaki mają profil i pracować na danym by nie było problemu.

Swoją drogą, czy po takiej konwersji odcień się zmienił (nie zawsze tak jest)?
_______
Rzeczywistość to iluzja. Jest tym, co dzieje się w Twojej głowie.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt