Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Pomoc w wyborze programu
Programy  | 27.12.2015 @00:35:21

~AniaX    27.12.2015 @00:35:21
Witam!
Bez owijania w bawełnę - wybieram pomiędzy tabletami wacom intuos art i intuos comic. Piszę tu, bo wybór zależy od programu.
Intuos art - Corel Painter Essentials 
Intuos comic - Clip Studio Paint Pro oraz Anime Studio? Debut 10
Zależy mi na możliwości tworzenia płaskich rysunków i bardziej realistycznych (styl disneyowski, ten stary i ten nowszy ). Program do animacji też by się przydał, komiksy też chętnie tworzę. Nie maluję portretów, nie zależy mi na realizmie.
Większość przemawia za Intuosem comic, tyle że mangi nie rysuje... A nie mam pojęcia czy te programy pozwoliłyby mi tworzyć bardziej realistyczne postacie, bez konturów itd.
Który lepiej wybrać? Bo może znalazłby się jakiś fajny program, darmowy podobny do tego z intuosa art...
Przepraszam jeśli dylemat głupi, ale nie chcę żałować
+anako    27.12.2015 @10:45:53
Te programy dorzucane do tabletów sa nic nie warte, to tylko taka ozdóbka, aby kupujący miał wrazenie, że jego wybór ma znaczenie.

Program do rysowania powinnaś traktowac jak kartkę papieru i ołówek - masz narzędzia, ale to, jak ich uzyjesz, zalezy od Ciebie. Są programy mniej lub bardziej nastawione na różne techniki, ale wszystko i tak sprowadza się do Twoich umiejętności. Poleciłabym Photoshopa, w którym mozna wyczarować wszystko, ale skoro zależy Ci na darmowym, to możesz spróbowac Gimpa (https://www.gimp.org/) albo Krity (https://krita.org). Spokojnie osiągniesz w nich zamierzone efekty, zwłaszcza jeśli dopiero się uczysz - możesz traktować je jako Twoje drzwi do wyższej półki, kiedy już poczujesz się pewnie i gotowa.
_______
http://www.anako.pl - moje portfolio
http://anako-art.deviantart.com - mój deviantART
https://www.facebook.com/anako.art - mój page na Facebooku
~hasia85    27.12.2015 @10:54:53
Ja od jakiegoś czasu używam Clip Studio Paint Pro i jak dla mnie pracuje się w nim bardzo dobrze. Nie mam problemu aby w nim malować bardziej realistyczne postacie i takie komiksowe też. Zdecydowałam się na kupno tego programu po wypróbowaniu triala. Myślałaś o tym? Może warto wypróbować testowe wersje tych programów i wtedy wybrać.
~AniaX    27.12.2015 @22:05:18
Bardzo dziękuję za pomoc! :D
Teraz w końcu wiem, co i jak
~voxmortem    28.12.2015 @13:59:31
od Gimpa bardziej polecam Kritę na początek- jest stale i dynamicznie rozwijana, dużo wysiłku wkładają w silnik pędzli, który wg mnie jest fajniejszy niż w PS- z darmowych chyba nic lepszego nie znajdziesz. Do maziania luźniejszego z darmowych polecić mogę MyPaint (nie wiem czy na Windows/Mac jest rozwijany- rok/dwa temu tylko Linux miał aktualne buildy, winda była opóźniona strasznie).

Całkiem fajnie rysuje się również w Autodesk Sketchbook- wersja pro kosztuje około 30$ rocznie, ale wystarczy się zarejestrować i zalogować potem w programie, by mieć dużo narzędzi za darmo (w PRO dają "markowe" narzędzia od Copic np, więc nie wszystkim to potrzebne)
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~Qaaz    20.02.2016 @19:38:10
Ostatnio miałem podobny dylemat ,wybrałem Intuos Art z Corelem .
I jestem bardzo zadowolony.
Corel Painter bardziej mi podszedł ,co więcej Corel ma więcej funkcji
~Asfodel    29.07.2016 @14:39:43
Jak kupowałam tablet to specjalnie szukałam wersji z Corel Painter (to była wcześniejsza wersja Lite) i program ten tak mi się spodobał, że teraz pracuję na jego pełnej wersji. Wersja Essential ma taki sam interfejs jak pełna, tyle że zamiast 1000+ pędzli ma ~ 150 i wycięto wszystkie opcje umożliwające samodzielne dodawanie rzeczy do bibliotek

To nie jest prawda, że programy dodawane do tabletów Wacom są nic nie warte. Są całkiem niezłym wstępem do opanowania pełnych wersji.

Jednak będąc tobą wzięłabym wersję comic, po Painter jak sama nazwa wskazuje, jest do malarstwa. No i też polecam darmową Kritę.
~Asfodel    29.07.2016 @15:55:46
Te programy kupowane osobno kosztują więcej niż 130 zł.

Mają inne funkcje niż Gimp i Krita. Np. Painter, także w wersji uproszczonej potrafi skutecznie naśladować tradycyjne metody malarskie, czego nie potrafi ani Krita, ani Gimp, ani Photoshop. Może być też użyty do przerabiania zdjęć na grafiki wyglądające jak namalowane pędzlem i generuje mniej opóźnień podczas używania tabletu niż Photoshop. Pozwala też zapoznać się interfejsem i podstawowymi funkcjami pełnej wersji, która to pełna wersja jest za droga dla początkującego, ale w rękach fachowca wymiata.

Dla wielu użytkowników to jest spokojnie warte 130 zł i więcej.

Nie wiem czym charakteryzują się programy dodane do comic, ale zapewne można ściągnąć dema i sprawdzić, czy są godne pożądania, czy nie.

Na pewno nie zgodzę się, że to są śmieci dodawane z powodów marketingowych. To całkiem fajne programiki umożliwiające podjęcie pracy z tabletem bez ponoszenia dużych kosztów. Ten z którym miałam do czynienia osobiście nie powielał funkcji programów darmowych. Nie generalizujmy zatem, a na pewno nie róbmy tego przed samodzielnym sprawdzeniem co i jak w praktyce. Dema są dostępne, każdy może sam sprawdzić, czy programy mu odpowiadają i czy je chce.
~sebastiantalar    29.07.2016 @17:35:04
Corel Painter Essentials jest niestety strasznie okrojony w porównaniu do Paintera. Właściwie nic tam nie ma, jeśli porównać te dwa programy...

Już lepiej "walczyć" z Kritą, ArtRage albo OpenCanvas. Art Rage całkiem fajnie symuluje naturalne media. Tylko po co symulować? Nie lepiej kupić sobie prawdziwe farby, płótno i pędzle?
~Asfodel    29.07.2016 @17:58:52
Tyle że cena pełnej wersji jest też wyższa o jedno zero na końcu. Za te 130 zł proporcjonalnie dają jednak całkiem sporo. Masz rację, programów jest wiele, w różnych cenach i o rożnych możliwościach, ale skoro dają coś za rozsądną cenę, to się można zastanowić rozsądnie, czy to się przyda czy nie. Mi się przydało.

Po co symulować? Np. dlatego że się człowiek nie brudzi, nie potrzebuje organizować pracowni, nie trzeba kombinować ze skanowaniem, zamiast nieporęcznego oprzyrządowania może wziąć ze sobą na wycieczkę Surface Pro albo iPada, który mieści się w torebce... itd, itp. Wszystko zależy od człowieka i okoliczności.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt