Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jak zacząć?
Odręczne  | 27.12.2015 @09:30:40

1 2 Następna strona
~PiotrekIS    27.12.2015 @09:30:40
Witam wszystkich! Mam pytanie jaka książka będzie najlepsza dla nowicjusza który chce zacząć rysować? Chce rysować wszystko np wilka wyjącego do księżyca, góry, upadłego anioła, portrety ludzi ale także postaci z anime (chociaż te portrety nie koniecznie, ale dobrze by było się nauczyć ich rysować:P). Mam parę tytułów:
1. podstawy rysunku frank fradella
2. co? jak? Narysować lutz Edwin george
3. sztuka rysowania w kolorze opracowanie zbiorowe
4. rysowanie dla początkujących willenbrink mark
Co do anime/mang:
1. tajniki rysunku manga crilley mark
2. Jak powstaje manga hikaru hayashi

Które z powyższych książek najlepiej nadaje się do uczenia? (Tak wiem że najlepsza jest praktyka ale trzeba wiedzieć jak więc..no) A może Wy macie jakieś lepsze propozycję?
*KrzysztofSierpien    27.12.2015 @10:20:59
ja w ogóle nic nie czytałem na temat malowania czy rysowania
masz książki a dalej jesteś zagubiony
może daruj to sobie po prostu
_______
Digi Art - Dawni użytkownicy DA
https://www.facebook.com/groups/1648746785395010/
*KrzysztofSierpien    27.12.2015 @10:25:38
edytować się postów nie da?

poza tym
odnoszę wrażenie, że ostatnio sporo osób, zaczyna swoją przygode z rysowaniem od założenia wątku na forum, tak jakby to załatwiało sprawę
Ja swoją przygodę z rysowaniem zaczynałem od ołówka i kartki papieru!
_______
*yss    27.12.2015 @14:10:46
chyba nie da, też nie mam tej opcji.

Krzysztof, kiedyś rysowało się do szuflady i tyle.... nikogo o zdanie nie pytaliśmy pewnie dlatego, że wtedy ludzie byli nieco bardziej samodzielni tak mi się zdaje.
_______
...aż się oczy jeżą...
~PiotrekIS    27.12.2015 @14:26:47
My tu gadu gadu a konkretnej odpowiedzi na pytanie nie uzyskałem xD
Staram się rysować coś tzn przerysowywać lub tworzyć samemu. Co do przerysowywania to wychodzi mi to całkiem nieźle (dałbym sobie mocne 8 na 10) ale jak już tworze coś samemu to wychodzi gorzej niż u pięciolatka xd Nie wiem z jakich "elementów" zbudować np księżyc, jego odbicie, czy jak narysować z dobrej perspektywy dlatego szukam jakiejś dobrej książki co by mnie nauczyła samodzielnie rysować i dała pojęcie jak się to robi. NP oczy w mandze są skomplikowane ale jak się ogranie "schemat" to jest proste.HELP PLZ
~AZAKIEL    27.12.2015 @15:16:30
Piotrek konkretnej odpowiedzi nie uzyskasz bo ona nie istnieje, kazdy człowiek jest inny i do kazdego trzeba podchodzic intywidualnie a nawet wtedy uzyska sie rózne efekty koncowe (jeden po wielu latach nauki bedzie super malował pejzaże ale nie bedzie dobrze potrafił narysować samochodu w paru rzutach, inny bedzie swietnym portrecistą, a inny bedzie robił super koncepty postaci ale nie bedzie umiał dobrze narysowac architektury w persperktywie)..sam musisz metodą prób i błędów wyczuc co ci najlepiej wychodzi w i tym kierunku sie rozwijać. Moze z czasem sie okaze ze lubisz mangę ale lepiej wychodzi ci cos zupełnie zupełnie innego i w tym kierunku sie rozwijaj.
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
~Thorisas    27.12.2015 @18:55:25
Pełnia była, trzeba siąść przy oknie i spróbować przerysować księżyc nie z książki czy zdjęcia, tylko "w realu", i tak ze wszystkim, i od tego trzeba zacząć, a nie od książek. Możesz też na yt pooglądać filmiki jak rysować czy tam cieniować.
^Kazejin    27.12.2015 @19:18:07
Pokaż co tam rysujesz to powiemy Ci czy będzie 8/10
~sebastiantalar    27.12.2015 @22:02:12
KSierpień "odnoszę wrażenie, że ostatnio sporo osób, zaczyna swoją przygode z rysowaniem od założenia wątku na forum..."

Ten typ tak ma. Bo przecież MUSI być jakaś idealna ścieżka, jakieś idealne narzędzia, genialne książki i gotowe recepty na to, żeby odnieść sukces. I potem są pytania typu: "Jaki ołówek jest najlepszy?", "Jakiego programu się nauczyć?", "Jakiego papieru używacie?"... itp.

Taki przykład - siłownia. Ilu jest takich co "ćwiczą" głównie na forach. Kupują na początek suplementy za kilka stów. Ale zapominają nawet je łykać. Ustawiają diety, ale ich nie stosują. Robią plan treningu, ale go nie przestrzegają. Wykupują karnet na siłownię, ale za 2 miesiące już ich tam nie ma...

Pytanie: Po ci Ci ta manga? Jesteśmy w Europie i jakoś nie widzę tutaj rynku na mangę. Robimy jakieś anime? Ile się w Polsce rocznie wydaje komiksów z mangą? Nie ma to sensu żadnego.
~PiotrekIS    28.12.2015 @15:29:26
Dzięki wielkie za wszystkie odp! :D

~braingraft Niestety nie znam aż tak dobrze ang

~Kazejin Coś Cie ugryzło w dupe czy co? Skąd wiesz jaki jestem? Nie możesz napisać po prostu jak Ty się uczyłeś rysować? Od razu robisz"wykład". Wiem że trzeba praktykować często. ALE JAK BYŚ CZYTAŁ UWAŻNIE TO CO WCZEŚNIEJ NAPISAŁEM -ŻE NIE WIEM JAK SIĘ ZABRAĆ NP DO CIENIOWANIA i jest mi potrzebny przykład/y. Po prostu nie rozumiem jak można tak cieniować czy rysować realistycznie że wszystko to co jest np na zdj jest też na rysunku (wiem głupek ze mnie).

Po co mi manga? Bo lubię ją rysować. Nie uczę się rysunku dla jakiegoś profitu. Proste co nie?
Jak mogę wstawić do postu rysunek? (Oprócz zamieszczania zdj na jakiejś str i wklejania go tu?)

BTW NIE MAM NA CELU NIKOGO URAZIĆ ANI SIĘ KŁÓCIĆ
*yss    28.12.2015 @18:04:28
Piotrek, coś ty, Kazejin akurat w ogóle cię nie bije.......??
Widzisz to o czym mówisz, czyli tzw warsztat, kreska, światłocień, walor, własny styl w rysunku to to, czego się musisz nauczyć i jeśli nie rysowałeś nigdy to nie możesz się dziwić że tego nie umiesz

"Chcę być baletnicą ale jak usiłuję zrobić szpagat albo piruet na palcach to mi jakoś nie idzie; co robię nie tak? Poproszę o tutorial lub książkę." no więc tym, co taka osoba robi nie tak, jest brak codziennego treningu najlepiej pod kierunkiem kogoś, kto wie, jak trenować, aby ścięgno nie pękło na przykład.

Jak ci piszemy RYSUJ JAK NAJWIĘCEJ to oznacza to kilka rysunków dziennie. Poważne podejście, samokrytycyzm, szukanie słabych punktów i ćwiczenie ich zamiast ukrywania (czyli jeśli nie umiesz rąk rysuj więcej rąk zamiast postaciom chować rączki za plecami). Jeśli pocieniujesz sto rysunków to na pewno nabierzesz jakiejś tam wprawy. Ale to już wygląda na coś trudnego i upierdliwego to pewnie dalej się będziesz domagał tutorialu który ci magicznie wleje w rękę i głowę umiejętności rysunkowe. Niestety to nie takie proste Przerysowywanie dlatego jest łatwiejsze, że ktoś już odwalił robotę koncepcyjną, stylistyczną, dobrał walor, cienie, światła, kompozycję a ty tylko powtarzasz co on zrobił. dlatego nic dziwnego że kopia cudzego ci "wychodzi" a własne już nie.
_______
...aż się oczy jeżą...
~Ramram    29.12.2015 @12:27:24
Mysle, ze troche przesadzacie. Jasne, ze praktyka jest najwazniejsza i same ksiazki nikogo nie naucza rysowac ale - kiedys zwyczajnie nie bylo wyjscia - nie bylo internetu ani tylu ksiazek i kursow i trzeba bylo do wszystkiego dochodzic samemu (ot cala tajemnica samodzielnosci starszych pokolen) a nie jest to metoda ani najlepsza ani najefektywniejsza.

Pytania "jak zaczac" nie musza sie sprowadzac do tego, ze ktos kupi ksiazki i nic nie bedzie robil tylko ot - ludzie chca sobie oszczedzic czasu i nerwow i nie chodzic po omacku wymyslajac kolo na nowo. Sa metody lepsze, gorsze i zawsze dobrze ukierunkowana praktyka pozwoli osiagnac dane rezultaty 2-3 razy szybciej niz te same dupogodziny wyrobione po omacku.

Polecam pojsc po prostu do dobrego nauczyciela rysunku i malarstwa. Dobry nauczyciel to taki, ktory duzo tlumaczy i duzo sam pokazuje przez co latwiej jest zrozumiec cala logike budowania obrazu krok po kroku. Jak znasz zasady, rozumiesz proces to wtedy szybciej przez praktyke dojdziesz do dobrego rezultatu, bo sam bedziesz wiedzial na co zwracac uwage i czego pilnowac. Taka nauke mozesz wspomoc ksiazkami, bo kazda wiedza jest na plus - wiecej wiesz, to na wiecej zwracasz uwage podczas praktyki. Powodzenia!
*KrzysztofSierpien    29.12.2015 @12:38:17
a wiecie ile juz powstało wątków na tym forum tyczących się tego właśnie tematu?

To właśnie jest brak samodzielności, nikomu się nawet nie chce przeszukać forum, czy nie ma już na nim odpowiedzi na dręczące mnie pytania, tylko po najmniejszej linii oporu, zakładam nowy wątek i czekam na kawe na ławie
_______
~PiotrekIS    30.12.2015 @14:50:20
Jeszcze raz dzięki za odp.

Yss ale JAK mam dobrać odpowiedni walor czy światło jak nie mam o tym zielonego pojęcia (nawet nie wiem co to walor )

Ramram Właśnie! O to chodzi

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie znaleźć nauczyciela.. A do tego czasu będę rysował jak najwięcej jak radzicie.

Pozostało mi życzyć Wam udanego sylwestra!

*yss    30.12.2015 @15:02:08
Piotrek: ćwicząc to.
walor - odcień szarości danego przedmiotu, jemu właściwy
światłocień: cień i światło na danym przedmiocie
aby
uzyskać realistyczny przedmiot np buty
nałóż walor czyli odcień właściwy - dla czarnych butów ciemny po całości, dla jasnych butów jasnoszary
i na to cienie na przykład, a na koniec jasne obszary gumeczką chlebową popykaj
można też bez gumeczki, zostawiać te jasne obszary czyste ale to trzeba przewidzieć zawczasu gdzie się one znajdą.
i nie przesadzaj z intensywnością konturu.

Ale w sumie buty to średni model na początek, bardziej polecam pudełka tekturowe bez napisów i obrazków, takie szare do pakowania, w spożywczakach często mają, bo lody im w tym przywożą. Jedno zostaw naturalne, jedno pomaluj na czarno, jedno na biało, ustaw je sobie poopierane o siebie i masz ćwiczenie na proporcje, perspektywę, walor (bo każde pudło inne) i światłocień, bo każde pudło ma ciemniejszą i jaśniejszą stronę. Rzucają też na siebie wzajemnie cienie. I obserwuj, bo np jasna strona czarnego pudła i tak będzie pewnie ciemniejsza od ciemnej strony pudła białego.
Dla mocnego światłocienia ustaw bokiem do okna albo oświetl lampką. Dorzuć pomarańczę aby mieć coś krągłego i można rysować swoje pierwsze walorowe rysunki

Mogłabym ci co nieco napisać ale najpierw poczytaj wątki o początkach w rysunku bo ja tam sporo elaboratów natworzyłam i nie chce mi się po raz kolejny........
_______
...aż się oczy jeżą...
*Grzeczny    30.12.2015 @22:23:13
Ano, za Yss - prosta bryła, jak nie masz pudełek, to kubek, albo jabłko..., buty czy szmatka zwinięta i rzucona "byle jak" to już trudna rzecz, wbrew pozorom..., ale zwykły kieliszek może się okazać znacznie trudniejszy - żeby oddać i jego bryłę i jednocześnie lekkość, przejrzystość szkła

A bryła najważniejsza bo uczy oddawania iluzji trójwymiaru w płaszczyźnie...

To, że swoje Ci nie wychodzi, to nic dziwnego, miałem uczennicę swego czasu, która była utalentowana, dokąd nie brała się za własne rzeczy..., i bardzo się dziwiła, że coś takiego się dzieje... zresztą szybko się zniechęciła, stwierdziła, że skoro trzeba dużo ćwiczyć, to nuda i woli aparat..., ale z tego co słyszałem aparat też okazał się za trudny żeby robić zdjęcia takie, jakie sobie wymarzyła... niestety, bez pracy nie ma kołaczy, nie ma i już.

Mnie malowanko z czapki zaczęło wychodzić po paru latach ćwiczeń i malowania własnych pomysłów z wielokrotnie wypracowywanych szkiców i z natury, a i tak co roku uczę się czegoś nowego - jak się dużo rabotajet, to się człowiek uczy całe życie i to żaden slogan, po prostu prawda...

A czym - kup sobie z 4 ołówki - powiedzmy 2H, HB, B2 i B6 - i próbuj, zaczynać radziłbym twardszymi...

Można też sobie kupić farbę tablicową i przeznaczyć np., część ściany na to - i rysować barwnymi kredami, pastelami... to nawet lepsze, bo jak nie wyjdzie zmasujesz i tyle
!bartekstefanowicz    31.12.2015 @09:10:51
po prostu zacząć
_______
"me ciało z ciał zbanowanych userów złożone a serse czarne niczem cień digusia"
~AZAKIEL    11.01.2016 @20:15:25
PiotrekIS

--napisałeś--

ale JAK mam dobrać odpowiedni walor czy światło jak nie mam o tym zielonego pojęcia (nawet nie wiem co to walor )

--koniec cytatu--

tutaj masz w miare sensowny tutorial dla początkujących na temat waloru którego autorem jest Omen2501 (który notabene też zaczynał od amatorskiej mangi a skończył na profesjonalnych ilustracjach dla znanych zachodnich firm, jego prace znajdziesz też tutaj na digarcie)

http://max3d.pl/tutoriale/298/walka-z-walorem-tutorial-2d

_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
^Kazejin    11.01.2016 @21:05:07
~PiotrekIS Człowieku czy ja Cie gdzieś oceniłem? Proponowałem żebyś pokazał na jakim jesteś poziomie, żeby dać Ci ewentualne rady a Ty się oburzyłeś jak 12 latka. Następnym razem weź leki uspokajające przed włączeniem internetu...
~Mareczek44    05.03.2016 @16:31:22
Każda literatura jest tylko uzupełnieniem godzin poświęconych na praktykę. I wbrew opiniom pochwalam, że poważnie podchodzisz do tematu. Ja zacząłem od kursu dawno temu ale myślę że książki zastąpią nawet dobrego nauczyciela.
~Sydonia    29.11.2016 @15:40:33
Warto zdecydować się na tutoriale, myślę, że to lepsze rozwiązanie niż książka. Możesz sobie wszystko powtarzać, możesz zobaczyć jak to wszystko wygląda krok po kroku, wyłapać drobne szczegóły, które są ważne. Trening czyni mistrza, więc nawet jak coś nie wyjdzie, to nie warto się poddawa.
ostatnio edytowane: 2017-01-18 12:39:26
_______
serwis który współtworzę [url=http://ksiezyc.edu.pl/]Księżyc[/url] - o magii lunarnej
~Portreto    30.11.2016 @17:52:52
Codziennie rysuj. Nie czytaj i nie oglądaj o tym jak rysować tylko weź ołówek w dłoń, podstaw przed siebie papier, wybierz pierwsze lepsze zdjęcie i zacznij rysować. Każdego dnia.
_______
http://www.portreto.pl - zapraszam na mojego bloga o rysowaniu portretów i nie tylko
~Kotczeslaw    17.01.2017 @14:56:40
Przede wszystkim nie możesz się zrażać, jeśli nie wychodzą Ci pierwsze rysunki. Poradniki Ci pomogą, jednak nie narysują nic za Ciebie. Żeby dojść do wprawy potrzeba czasu. Tak sami z rysunkiem. Mi realistyczny portret zajmuje kilkanaście godzin.
_______
Blog poradnik Galeria
http://www.bazgrolymichala.pl
~Thorisas    17.01.2017 @17:48:32
Najlepiej nie zaczynać, bo potem się w głowie dziadostwo rodzi i się problemy od tego mnożą, na co to komu... nie zaczynać. Jakbym wiedziała kiedyś to bym nie zaczęła.
*Grzeczny    18.01.2017 @00:41:05
A ja bym zaczął wcześniej i nie tracił czasu na foto i projektowanie...
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt