Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Domin w Poznaniu - jakieś opinie?
Odręczne  | 14.01.2016 @14:24:20

~piotrurban    14.01.2016 @14:24:20
czy warto się tam wybrać, słyszałem wiele sprzecznych opinii? Interesuje mnie pod kątem egzaminów na UAP na grafikę.
~boilerroom9    16.01.2016 @22:19:53
Zdecydowanie odradzam te szkole rysunku, szczególnie jeżeli chodzi o uczelniaeartystyczne jak Uap i ASP! Praktycznie brak rysowania z natury, a zamiast tego z kserówek. Chodzilam tam pół roku i nie wyniosłam prawie nic, nie została nawet poinformowana, ze na architekturę wnętrz muszę umieć kleić bryły, nie wspominając już o atmosferze która nie sprzyjała procesowi twórczemu. Przez 3 godziny średnio można sie do siebie odzywać, a ludzie siedzą ściśnięci. Co mnie najbardziej poruszyło to słowa prowadzącego "talentu nie ma" i narzucanie swojej estetyki innym, a nie pozwolenie na rozwój własnego stylu rysunkowego czy spojrzenia. Podejście kompletnie mija sie ze sztuka. W skrócie określiłabym to jako trochę lepszy dom kultury, stracone pieniądze i czas.
*yss    18.01.2016 @15:08:18
boilerroom9: założyłaś konto po to tylko, aby się tym podzielić? szok
_______
...aż się oczy jeżą...
~Mateusz57    18.01.2016 @16:10:19
Tego samego dnia co założony wątek. Przypadek? :D
+trzypozycje    18.01.2016 @17:05:19
czuję tę taką sektę malunku, co się reklamuje tu i ówdzie
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
*Grzeczny    19.01.2016 @11:05:26
Nic nowego, szkołę kumpla też hejtują, a raczej hejtowali, zanim nie doradziłem, jak sobie z tym poradzić...

Resztą zajmie się załoga digartu - a gdybyśmy coś przegapili, zachęcam do zgłaszania przypadków...

............................

A co do szkoły - warto wpisać sobie w Google info o szkole - o uczniach - kto sobie wpisuje, że się uczył - i tych popytać.
Oczywiście warto szukać opinii ogólnie, ale raz, w tylu miejscach, w ilu się da, a dwa - wówczas przeanalizować i krytykę i oceny pozytywne, czy się czasem nie powtarzają na zasadzie kopiuj wklej, lub prawie - tak jak by pisały to wciąż te same osoby...

Z opiniami niestety już nie jest tak - jak kiedyś - dziś jednym ze sposobów walki o rynek ( konkurencji ) w sieci jest, że się wstawia negatywy licząc na zniechęcenie klientów, zatem, że będą szukać u konkurencji..., nie tylko w stosunku do szkół, ale też ogólnie.
ostatnio edytowane: 2016-01-19 11:17:49
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
*Grzeczny    19.01.2016 @11:34:50

A i do samej krytyki użytkownika - ~boilerroom9

1. czy poza byciem w szkole, dowiadywał się szanowny krytyk, jak jest z egzaminami na architekturę? Podpowiem, że dziaduś Google wystarczy, sprawdziłem, 15 minut i wszystko wiadomo..., zatem wiadomo też, o co pytać w szkole i pod jakim kontem szkołę wybierać na starcie - w ramach przygotowań na studia.

2."Przez 3 godziny średnio można się do siebie odzywać, a ludzie siedzą ściśnięci.

Czytając dokładnie - nauczyciele nie chcą, żeby się uczniowie rozpraszali, a chętnych do nauki nie brakuje...

3. "Co mnie najbardziej poruszyło to słowa prowadzącego "talentu nie ma" i narzucanie swojej estetyki innym, a nie pozwolenie na rozwój własnego stylu rysunkowego czy spojrzenia. Podejście kompletnie mija sie ze sztuka."

Nawet na ASP i w innych szkołach art, pierwsze lata to głównie nauka warsztatu, są ku temu różne metody, ale jedno jest oczywiste, bez warsztatu nie ma świadomego wyboru co się i po co tworzy. Zatem najpierw solidny warsztat - rzemiosło, potem dopiero własne poszukiwania.

Poznałem dotąd kilkuset samoukow, może z 40 maluje / rysuje dobrze, ledwie o 15 mogę powiedzieć, że osiągnęli naprawdę dużo, choć jadą głównie ze zdjęć / rzutników... w każdym razie to i tak mniej niż 10%.

Jeśli chodzi o tych, którzy przeszli przez prywatne pracownie, mini-szkoły prywatne, czy ASP, to na kilkaset przypadków poznanych / widzianych ludzi, stosunek jest z grubsza odwrotny...

Zatem sumując dobrze jest zawierzyć idei, że na początku 99% pracy i rzemiosła, 1% talentu...

P.S.

Nie znam szkoły, o której piszemy, wypowiedź ma charakter ogólny, nie zachęcam do wybrania tej konkretnej szkoły - podpowiadam jedynie jak uważnie czytać również wypowiedzi krytyczne..., a co do szkoły - zazwyczaj można się zapisać na jakieś zajęcia pojedyncze, teczkę..., warto sprawdzić jak to jest w 2-3 szkołach w okolicy, zanim się wybierze ostatecznie, co nam najbardziej pasuje...

*yss    19.01.2016 @12:01:20
Jedno potwierdzam, bo przeanalizowałam galerię zdjęć z zajęć w tej szkole (paradoksalnie ten hejt spowodował zainteresowanie kursem :D) i rzeczywiście rysują z kserówek, czego kompletnie nie rozumiem, bo jakieś jedno zadanie może na tym polegać ale na żadnej fotce nie widać żywego modela ani żywej martwej.
_______
...aż się oczy jeżą...
*Grzeczny    19.01.2016 @17:00:10
O, no to ciekawe, zaraz też sobie zerknę.
*Grzeczny    19.01.2016 @17:48:20
Jeden wyjątek in plus znalazłem od razu:
http://www.domin.pl/?p=8 - plenery.

Po kurskie podstawowym jest jak wół, że są zajęcia z modelowania - w przestrzeni --> to tak do krytyki powyżej..., ba "symulacje próbnych egazaminów" na architekturę...
http://www.domin.pl/?p=5 - u dołu jest też, co nie co prac, w tym martwe raczej z natury..., sporo pejzażu, sporo też jednak, pod studia kierunkowe - projektowanie i architekturę - są też przykłady modelowania.
Tu też co nie co: http://www.domin.pl/?p=2

Wyniki, o ile są w pełni realne - a to raczej da się sprawdzić ( po nazwiskach albo na uczelniach wymienionych ) okej.

Po przejrzeniu galerii mam trzy uwagi:

1. Faktycznie sporo prac jest nietypowych - patrząc pod kątem malarstwa i rysunku w ujęciu klasycznym, ale architektom i projektantom takie tematy i sposób ( bliski hiperrealizmu i fotorealizmu, bryły i inne ), raczej jest na temat i na rzeczy.

2. Znalazłem tam całkiem sporo martwych natur, sugerujących, że i takie zajęcia się odbywają - choć - być może - nie na kursie podstawowym, co jest nietypowe, przyznaję. Sporo też pejzażu, niektóre sugerują pracę z natury, rozumiem też, że ogólnie jest to wybór prac, a nie wsio jak leci, i ten wybór skonstruowany jest pod kątem gustu prowadzących...

3. Faktycznie prawie nie ma postaci - a jak są, to m.in. odrysy z albumu do anatomii, wiem, bo taki mam...

.................................................................

Zatem..., dla architektów, projektantów - jako kurs pod szkoły wyższe, jest okej.

Przyszli malarze i rysownicy - zdający na ASP - powinni - moim zdaniem - sprawdzić więcej możliwości - przede wszystkim poszukując szkoły, w której się zwraca uwagę na:
- klasyczne tematy i formy
- praca z natury w tym nad tematami takimi jak postać i portret,
- tworzy bardziej technikami charakterystycznymi dla klasycznego malarstwa
( akryle, olejne, pastele itp. )

... zaś indywidualizm podejścia do danego adepta nie jest warunkiem niezbędnym, chyba, że szkoła ma być końcem edukacji, alternatywą dla studiów, np., dla osób dorosłych / pasjonatów / seniorów..., albo dla dzieci, wówczas, owszem, indywidualne podejście jest wielkim atutem.

P.S.

To - podkreślę ponownie - wyłącznie moja - prywatna opinia, oparta wyłącznie o moje własne doświadczenia i sposób patrzenia na sztukę - a nie coś, co należy traktować jako wyrok, albo obiektywną krytykę.

~Ramram    19.01.2016 @19:54:01
Wiem, wiec sie wypowiem

Domin jest szkola specjalizujaca sie w pewnym wycinku/typie rysunku - rysunku projektowym/prezentacyjnym - jak zwal tak zwal, chodzi o rysunek czysto uzytkowy. Jest to rysunek uzywany glownie przez architektow i projektantow wzornictwa przemyslowego (ale nie tylko) do prezentacji (i "sprzedania" swojego pomyslu, idei w sposob jasny, przejrzysty, czytelny. Techniki tez sa dostosowane pod tym katem - markery, cienkopisy, tusz etc. I jesli ktos chce sie nauczyc tego sposobu rysowania, myslenia wraz z geometria wykreslna - to jest dobra szkola, chyba jedna z lepszych jesli chodzi o ten temat - ucza tam architekci/projektanci pracujacy w zawodzie w asyscie studentow wyzszych lat projektowych kierunkow.

Natomiast NIE JEST to szkola specjalizujaca sie w klasycznym malarstwie i rysunku preferowanym na artystycznych kierunkach. Z tego co mi wiadomo (ale moge sie mylic) nie uczy tam zaden malarz/grafik z wieloletnim doswiadczeniem. Jesli sa tego typu zajecia to raczej maja forme dodatku "poszerzajacego horyzonty". Po prostu w temacie malarstwa, rysunku z natury, obserwacji sa lepsze szkoly, z wiekszym doswiadczeniem no ale nie kazdy jest od wszystkiego. W tym co robia (rysunek uzytkowy, modelowanie, projektowanie) sa dobrzy a jesli ktos chce sie nauczyc czegos innego to powinien zwyczajnie szukac szkol sprofilowanych pod dany temat i tyle.
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt