Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Kraków- pracownie dla artystów?
Ogłoszenia  | 15.01.2016 @09:16:37

1 2 Następna strona
~glitchblues    15.01.2016 @09:16:37
witam,
szukam informacji o dostepnosci jakichkolwiek pracownii dla artystow w Krakowie- krotko mowiac, nie mam w domu warunkow do malowania. Czy ma ktokolwiek jakąś wiedzę o miejscach które można wynająć jako pracownie? jakiś kreatywny co-working?
Wszelakie informacje byłyby naprawdę mile widziane, tutaj bądź na glitchblues@gmail.com

Pozdrawiam wszystkich
*KrzysztofSierpien    15.01.2016 @13:17:07
trza by sie w kilku zgadać i wspólnie wynająć jakieś lokum
mam zblizony problem do Twojego, jestem z Krk czyli jest nas już dwóch, przydałby się ktoś jeszcze
*Grzeczny    15.01.2016 @17:44:08
Albo w wyszukiwarkach nieruchomości sprawdzić, Kraków na pewno oferuje sporo odremontowanych biurowców - gdzie za grosze można wynająć pomieszczenie - zależy jakie formaty / prace w jakim medium - chcesz robić - jeśli miniatury / średniaki - wystarczy pracownia w granicach 16 - 20 m2. Acz to już Twoja sprawa, czego wymagasz.
~glitchblues    15.01.2016 @22:41:24
No wlasnie chodzilo mi bardziej o miejsce dla paru osob, zawsze to razniej a jak miejsce fajne to mozna tez podzialac w kwestiach wystawowych itp. Krzysztof daj mi jakis namiary na siebie poza digi, jeżeli chcesz oczywiscie, zawsze to bedzie z kim sie zgadac w tej sprawie
*KrzysztofSierpien    19.01.2016 @16:59:12
Ktoś byłby jeszcze chętny do takiej artystycznej kooperacji?
Kraków i okolice
!goozik    22.01.2016 @13:58:53
Ja szukam miejscówy i fajnych towarzyszy gdzie możnaby w Krakowie spotykać się co tydzien i załatwić modela na sesje krótkich póz - coś jak art meety rysunkowe w Wawie. Nie szukam full wynajmu, ale oczywiście hajsem rzucę w model/kę i w osoby udostępniające lokal.
*KrzysztofSierpien    22.01.2016 @15:36:52
Na razie jesteśmy na etapie szukania taniego lokalu
Może zgadaj się przez mejla z autorka wątku
...
Jak bedzie jakis konkret, dam znac tutaj
!goozik    22.01.2016 @17:09:56
świetnie ! napiszę :D

tylko może być na prywatną wiadomośc bo coś mi się ten watek nie updatuje. dzięki !
ostatnio edytowane: 2016-01-22 17:16:31
*KrzysztofSierpien    22.01.2016 @17:31:22
Tutaj na pw nie odpisuje, juz próbowałem
Tylko email
~TrelaN    07.01.2017 @15:11:21
Witam!
Czy wątek nadal aktualny w 2017?
*KrzysztofSierpien    07.01.2017 @16:16:51
Dla mnie aktualny, dla autorki wątku pewnie nie
~1M    08.01.2017 @08:12:23
w tym samym temacie - LUBLIN;
mam na oku pewien dawno pustką świecący lokal (LSM) 130m;
więc w 3-4 osoby można by to ogarnąć;
(jest też drugi mniejszy)
Gdyby więc ktoś był na poważnie zainteresowany - czekam na kontakt.
/Mnie interesuje wyłącznie jako pracownia malarska/
~TrelaN    23.01.2017 @21:47:08
^KrzysztofSierpien na jakim etapie jesteś? Znalazłeś jakieś lokum / towarzyszy ?
~sebastiantalar    24.01.2017 @07:14:21
Co do Krakowa. Moglibyście napisać co Was mniej więcej interesuje? Tzn. Jak często chcielibyście korzystać, jakie dni, jakie godziny, co jest Wam potrzebne na miejscu, jaka dzielnica? Generalnie, podajcie jak najwięcej Waszych sugestii

No i jak sobie to ogólnie wyobrażacie. Wiadomo, że jest jakiś czynsz, jakieś media, opłata za wynajem. Chcielibyście coś, na zasadzie - opłata za miesiąc (typu. siłownia) i korzystam ile chcę? Czy raczej, chcielibyście wynająć na konkretne dni i godziny jakieś miejsce?

_______
Blog o technikach i materiałach malarskich.
http://www.sebastiantalar.com
*KrzysztofSierpien    24.01.2017 @12:25:25
TrelaN w tej chwili na zerowym poziomie. Sprawa nieco zamarła Jak znajdą się jacyś chętni, oprócz nas, to być może ruszymy z tym wątkiem

Sebastian
bardzo konkretne pytania zadajesz, tak jakbyś wiele mógł. Wiele możesz?
Co do pytań to po kolei
Jeśli chodzi o mnie to najprawdopodobniej tylko weekendy, na kilka godzin dziennie, ale może to ulec zmianie - trudno tak od razu się określić
Jaka dzielnica? No raczej coś w Centrum, Kazimierz, Stare Miasto, Stare Podgórze, łagiewniki, Debniki itp
Na mniejscu, wydaje mi się że okno, prąd, woda, jakieś wc

Co do reszty jeszcze nie wiem, niech zgłosi się więcej osób, niech inni się wypowiedzą, np jakim kapitałem dysponują itp

To jest załóżmy program minimum, mam też deko większe ambicje
Żywa Galeria
czyli, żeby to był lokal sklepowy, położony przy ulicy, przeszklony(pełno takich na Kalwaryjskiej) Można by wówczas połączyć pracownię malarską z Wystawą prac przez nas namalowanych i ich ewentualna sprzedaż
no ale to może za sto lat
~sebastiantalar    24.01.2017 @16:22:56
Coś tam mogę (nie, nie mam znajomości w magistracie, jeśli o to chodzi xD). Widzę, że sporo osób w Krakowie ma podobny problem. Wszystko zależy od zapotrzebowania i wymagań. Lokale na Floriańskiej itp. sobie wykreślcie z listy...

Mając jakieś dane, można się zastanawiać nad możliwościami. Jedni szukają pracowni - miejsca do którego będą sobie chodzić i pracować, inni chcieliby raz na tydzień zrobić sobie sesje z modelem - co można, przy odrobinie "szczęścia" (pieniądz otwiera każde drzwi) zorganizować w pierwszym, lepszym domu kultury, liceum... itp. Jakby nie widzę sensu "bulenia" czynszu za lokal i zawracania sobie głowy pracownią...

Natomiast, jeśli byłaby grupa ludzi gotowa wynająć lokal - np. po 200-300 miesięcznie zł to już jest ciekawsza sprawa...
_______
*KrzysztofSierpien    24.01.2017 @16:29:06
No właśnie, te 200-300 miesięcznie jest w granicach moich możliwości finansowych, no ale to by musiała być grupka osób (5?6?) z podobnymi kieszeniami
~TrelaN    24.01.2017 @18:01:00
Jeśli chodzi o mnie to chciałabym zebrać w pewien sposób grupę ludzi z którą można by było się regularnie spotykać, wzajemnie motywować, rozwijać plastycznie i uczyć od siebie. Co do zakwaterowania i kosztów zdaję sobie sprawę że w przypadku wynajmu nie będą one małe, dlatego dobrze by było najpierw zebrać ludzi. Zawsze można zorganizować jakieś neutralne miejsce spotkań albo może ktoś ma warunki mieszkaniowe które mógłby na pewnych zasadach udostępnić. Jeśli to by podziałało i znaleźliby się zainteresowani to można by było pomyśleć o czymś więcej.
~sebastiantalar    24.01.2017 @19:33:52
Czyli, jakby potwierdzają się moje przeczucia. Dla mnie, jak ktoś szuka pracowni - to potrzebuje miejsca na "full time job". To mnie szczerze zainteresowało.

Natomiast, sytuacja typu - zebrać się na Piątek, Sobota - nie wymaga posiadania pracowni. Słyszałem o wynajmowaniu przez grupkę ludzi - sali gimnastycznej (Kraków). W celu pogrania sobie w siatkę - raz czy dwa w tygodniu. Koszty śmieszne. Także wynajem jakiejś klasy, czy salki w domu kultury - nie powinien być problemem dla odpowiedzialnej grupy osób. A będzie to niski koszt - w porównaniu z odrębnym lokalem, płatnym co miesiąc. A kto wie, może jak napiszecie oficjalne podanie - to za darmo Wam udostępnią.

Z bardziej komercyjnych rozwiązań - są ludzie, wynajmujący mieszkania "na doby". Mało popularne, ale w Krakowie pewnie się znajdzie parę ofert. Jest to koszt ok. 50-100 zł. Więc jakby nie widzę problemu, jeśli faktycznie, ktoś chce tylko w weekendy popracować w większej grupie.
_______
~TrelaN    24.01.2017 @20:02:33
Problem jak zwykle tkwi w ludziach których niestety ciężej zorganizować niż te pieniądze
~sebastiantalar    24.01.2017 @20:38:35
Bo też niewiele jest osób z którymi można znaleźć wspólny język i podobne zainteresowania. I jeszcze mniej jest takich, które coś potrafią i chcą się tym dzielić.

Jeśli znajdziesz chociaż jedną taką osobę, to już będzie sukces...
_______
~TrelaN    24.01.2017 @20:46:39
To mnie pocieszyłeś
*KrzysztofSierpien    25.01.2017 @11:56:55
TrelaN
Nie wiem, czy wiele móglbym od siebie komuś przekazać, ale wspólny język i wspólną pasję możemy mieć, więc w pewnym stopniu, taką osobę już znalazłaś

Sebastian,
to co nam proponujesz, to jest dobre na jednorazowy zryw, swoisty plener pod dachem, a ja bym wolał coś jednak bardziej stacjonarnego, gdzie sztalugi, podobrazia, farby i pędzle można by zostawić a nie wlec je ze sobą za każdym razem, gdy przyjdzie nam ochota na małe malu malu
~TrelaN    26.01.2017 @19:26:26
No to jest nas już dwoje
~izabelakrzyszkowska    21.04.2017 @09:55:38
Troje Witam Jestem poważnie zainteresowana wynajmem pracowni w Krakowie. Już od dawna o tym myślę, bo maluję w mieszkaniu w blokach i staje się to coraz bardziej uciążliwe. Chciałabym tam mieć wszystko na miejscu, wyprowadzić sztalugi z domu. Fajnie byłoby się spotkać w realu i omówić sprawę, co Wy na to? Najlepiej jest porozmawiać więc proponuję wymianę numerów telefonów. Może na maila. Podaję swój belasek@interia.pl Pozdrawiam i mam nadzieję do usłyszenia
Iza
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt