Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Porada dotycząca szkoły plastycznej w Łodzi
Sztuka ogólnie  | 05.02.2016 @18:43:52

~lidka2000    05.02.2016 @18:43:52
Jestem w 3 klasie gimnazjum i niedługo zbliża mi się poważna decyzja, a mianowicie: "Którą szkołę wybrać?". Mam z tym ogromny problem, bo nie chcę wybrać czegoś w czym nie będę się dobrze czuła, ale też chcę trafić do dobrej szkoły, która zapewni mi choć cień tego co planuję robić w przyszłości.
Jestem uzdolniona artystycznie i bardzo kreatywna. Planuję zostać tatuażystką, bo jest to dla mnie fajny i ciekawy zawód. Rzecz w tym, że mam dwie propozycje szkół i cały czas coś lub ktoś mi odradza albo jedną szkołę albo drugą. Jak na razie, chciałam spróbować swoich sił i pójść do Liceum Plastycznego w Łodzi. Zdaję sobie sprawę z konkurencji, gdyż jest to jedyne takie liceum w tym mieście, ale nie zaszkodzi spróbować. Problem się pojawił, gdy moja koleżanka, której znajoma tam chodziła opowiedziała mi, że w tej szkole są różne problemy. Krótko i dokładnie mogę to nazwać "patologią". Dziwni ludzie się tam kręcą, zażywają narkotyki, piją, ćpają, a nauczyciele mają to gdzieś.
Będą szczerą, to nie mam zielonego pojęcia czy wierzyć w to czy nie. Mam podzielną opinię i myślę, że to mogą być tylko plotki, ale nie mogę być tego absolutnie pewna. Myślałam też nad pójściem do technikum graficznego w ZSPM w Łodzi, do którego chodzi moja przyjaciółka i mówi, że jest okej.
Tylko teraz nie wiem, co bardziej mi się opłaca i co lepiej mnie przygotuje do zawodu, który chcę wykonywać.
Z góry dziękuję, jeśli ktoś zdecyduje się odpowiedzieć na mój dylemat i mi coś poradzić
*KrzysztofSierpien    05.02.2016 @18:47:54
To liceum to wybitnie szkoła dla artystów, w sumie, jakby o mnie chodziło, to właśnie tam bym sie udał poszerzać horyzonty
_______
Digi Art - Dawni użytkownicy DA
https://www.facebook.com/groups/1648746785395010/
+trzypozycje    05.02.2016 @20:31:40
Ogólnie to wokół tatuaży kręcą się właśnie tacy, co piją, ćpają, a nauczyciele mają to gdzieś, więc radziłbym się powoli przyzwyczajać, jeśli nie wdrażać w.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
~cadette    05.02.2016 @21:06:38
Z dwojga złego - liceum plastyczne. Technikum nie rozwinie Cię ogólnie jeżeli chodzi o sztukę - pewnie nie ma tam zajęć z malarstwa, rzeźby, rysunku, historii sztuki, a to mimo wszystko ważne. Nie nastawiaj się jednak, że szkoła nauczy Cię wszystkiego. Sama w tym roku kończę LP i prawda jest taka, że jeżeli sama nie będziesz mocno pracować, to niewiele się nauczysz. Nauczyciele niczego nie wbiją Ci do głowy na siłę.
Opinią się nie przejmuj, o mojej szkole też tak mówili, a jest grzeczniej niż w niejednym, renomowanym ogólniaku (o ile ludzie skupiają się na robocie, a nie na miganiu się).
~KamlotART    31.07.2016 @18:23:14
Jeśli masz ochotę zobacz sobie mój film https://www.youtube.com/watch?v=LzMtnLfHIXQ Opowiadam w nim jak to jest uczyć się w liceum plastrycznym. Ja skończyłam liceum plastyczne w Poznaniu i miło je wspominam. Rzeczywiście towarzystwo jest... specyficzne, ale nie są to ćpuny i pijaki Raczej takie małe, rozwydrzone emo i hipsterki, które chcą zwrócić na siebie uwagę.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt