Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Realistyczne portrety - przybory
Odręczne  | 01.03.2016 @12:40:57

~GlorfindelPrice    01.03.2016 @12:40:57
Czego używacie do rysowania realistycznych portretów? Jaki papier (gramatura, marka), ołówki itp.?
~Issem    27.03.2016 @17:59:01
Cześć !
Z mojego doświadczenia przy rysowaniu realistycznym najważniejsze żeby papier nie był fakturowany, używałem takiego i wiem że nie dało się tam osiągnąć np. jednolitego tła, albo było bardzo ciężko
Teraz używam Cansona Student 90g/m, jest dobry, natomiast może nie wytrzymać szczegółowych rysunków z dużą ilością czarnych elementów Myślę że gramatura robi dużą różnice

Ołówki z koh-i-noor 1504, dają radę. W zestawie 24 są np. po dwa razy H2, H3, B2, B3. To się przydaje gdyż jeden może być naostrzony a drugi służyć do cieniowania
~Kotczeslaw    12.07.2016 @11:36:06
Trochę odkopuję.
Mi zdarza się używać zwykłego papieru xero, chociaż tego nie polecam.
Tak jak wspomniał Issem, Canson Student jest wystarczający.

Jeśli chodzi o ołówki, to wolę Derwenty. Nie kupuję zestawów, tylko pojedyncze sztuki. Używam tak naprawdę kilku: 2H, HB, B2, B5 i B9.

Do tego dochodzi marker/cienkopis, czarna kredka i biały żelopis.
I duuuuużo cierpliwości
_______
Blog poradnik Galeria
http://www.bazgrolymichala.pl
~ShoX    12.07.2016 @14:27:39
CO to znaczy realistyczny, sprecyzuj, każdą techniką można wykonać realistyczną pracę.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt