Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jak zrobić szablon na Allegro w Adobe Photoshop CC 2015 FULL
Programy  | 18.03.2016 @09:37:50

~kamilsobiebiega    18.03.2016 @09:37:50
Witam,

Mam nadzieje że to jest odpowiednie miejsce na taki temat

Tak jak w temacie. Jestem osobą początkującą w projektowaniu ale chciałbym zrobić swój własny szablon na Allegro w tym o to programie.

Już nawet mam powiedzmy zarys tego co bym chciał, zrobiłem przykładowy szablon jednak mam problem jak go zapisać, w jakim formacie tak żeby poprawnie się wyświetlał w Allegro jako szablon aukcji. Czy ktoś zna się na tym i miałby czas i chęci aby pomóc krok po kroku jak to zrobić ?

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.

Pozdrawiam
*thedreamseller    18.03.2016 @09:44:58
Chwila

1. Chcesz zrobić projekt i żeby magicznie się zakodował potem?
2. Chcesz instrukcji, krok po kroku jak zrobić coś, za co inni biorą sporą kasę?

Poczytaj o cięciu i kodowaniu
~Softlight    18.03.2016 @17:34:40
Chętnie wytłumaczę, stawka: 2 FRT / godzinę
_______
So may it secretly begin...
~XIPE    18.03.2016 @18:40:32
komuś tu chyba bije na dekiel. gość chce SOBIE zrobić SZABLON NA ALLEGRO, a nie stronę dla światowej korporacji.
seller jak Cię turysta pyta o drogę do starego rynku to każesz mu wziąć przewodnika?
jakoś na forach np. samochodowych ludzie potrafią sobie pomóc, a nie pitolą o zabieraniu pracy mechanikom. a tu wciąż tylko idiotyczne komentarze panów artystuf.
~kamilsobiebiega    18.03.2016 @19:41:58
Raczej ta pierwsza opcja mnie interesuje - sam zrobiłem szablon, mam na warstwach go zrobionego, mały problem zaczyna się w cienciu i dodawaniu odnośników, jak np. po kliknięciu w przycisk komentarze żeby odwiedzającego przekierowało na stronę i głównie nie rozumiem jak zapisać szablon w html żeby potem wstawić na allegro.

Potrzebuję wskazówek ew. podpowiedzi gdzie coś takiego znaleźć.

Jak bym chciał płacić to bym się od razu do takiej osoby zgłosił albo wykupił gotowy szablon

~Softlight    18.03.2016 @20:09:24
@XIPE: No to jak sobie chce zrobić szablon, to droga wolna, Internet pełen jest wiedzy, tutoriali. Polecam wklepanie w wyszukiwarce Google frazy "jak zrobić szablon na allegro w photoshopie"...

Pomóc, powiadasz, proszę bardzo:
1. Ogarnij HTML i CSS
2. Zaplanuj wizualnie prosty projekt szablonu (a najlepiej kilka) i zakoduj go w HTML, układ i wygląd strony stylizujesz w CSS (na początek bez grafiki z PSa)
3. Jak już to ogarniesz, stopniowo dodawaj elementy graficzne z zaprojektowanego w PS layoutu (ważny termin: cięcie). Na bieżąco wprowadzaj modyfikacje w HTML / CSS
4. Przed wrzuceniem layoutu na Allegro musisz go dostosować. Wytyczne znajdziesz na stronach pomocy portalu aukcyjnego.

Komentarz o przewodniku pominę milczeniem. Tego się nie da wytłumaczyć w kilku postach na forum (XIPE, nie wiem, jakie masz doświadczenie programistyczne, zakładam że niewielkie).

Jak kolega chce zakodować sam, to niestety, czeka go przyswojenie sporej dawki wiedzy. Jeśli chce skupić się tylko na projektowaniu graficznym, zawsze może nawiązać współpracę barterową z jakimś koderem
_______
~Softlight    18.03.2016 @20:14:28
@kamilsobiebiega: nie oczekuj, że ktoś da ci całą wykładnię programowania webowego. Forum jest raczej od rozwiązywania konkretnych, nietypowych problemów

PS nie zapisze Ci projektu w HTML. To NIE JEST aplikacja do programowania. A programowanie (HTML i CSS) niestety musisz ogarnąć. Bez tego nie będziesz w stanie przygotować poprawnego szablonu na Allegro (które to ma specyficzne wymagania)
_______
~kamilsobiebiega    18.03.2016 @20:23:58
Dzięki bardzo za wskazówki - szczerze myślałem że bedzie z tym sporo pracy ale nie sądziłem że aż tyle przy robieniu prostego ( mam na myśli tekst, kilka zdjęć i 4 przyciski) szablonu na allegro.

Widzę że ja to jeszcze stoję na starcie albo i jeszcze do startu mam kawałek drogi. To co piszesz to czarna magia ale oczywiście zacznę edukacje w tej kwestii.
~Softlight    18.03.2016 @20:40:34
Jeśli już podjąłeś wyzwanie - pamiętaj, że nawet, jeśli tylko będziesz chciał się skupić na budowaniu layoutu w PSie, a kodowaniem będzie zajmował się kto inny, zawsze znajomość HTML/CSS pomoże Ci w porozumieniu się z programistą przy pracy nad projektem

Ze swojej strony mogę jeszcze wskazać:
1. IDE, czyli środowisko programistyczne - polecam Aptana Studio 3
2. Kurs HTML - wideo: https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdox9Qq3X9iAdSVekS_5Vcp5r
3. Kurs CSS - wideo: https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdow6b2Qm3aTJbKT2BPo5iybv
_______
~Softlight    18.03.2016 @20:44:02
Wykorzystaj najnowsze wersje języków HTML 5 i CSS 3, zwróć też uwagę na to, aby strukturę strony budować na elementach <DIV>, a nie na tabelach (<TABLE>
_______
~Softlight    18.03.2016 @20:47:45
Zerknij też na to: http://how2html.pl/
_______
~XIPE    18.03.2016 @21:11:36
Softlight to, że autor wątku nie ma pojęcia o co pyta i nikt mu nie napisze instrukcji jak ma to zrobić to jedno. chodzi mi bardziej o argument "nic ci nie powiem, bo za projektowanie stron/kodowanie się płaci". wystarczyło zwrócić uwagę, że do tego potrzeba konkretnej wiedzy i odesłać do lektury internetów. tyle.
~Softlight    18.03.2016 @21:21:22
XIPE, nie unoś się, ja Cię proszę...
Oczywiście, że to była IRONIA
Zwróciłem uwagę, odesłałem do internetów
Wracam do swoich projektów.
Ave!
_______
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt