Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Apple przebiło Wacom'a?
Concept art  | 25.04.2016 @10:11:54

^Kazejin    25.04.2016 @10:11:54
Moi mili, jak to się dzieje że firma nie mająca nic wspólnego z tabletami graficznymi nagle wypuszcza rysik który bije na głowę produkty Wacoma? Firmy która latami tworzy sprzęt dla artystów? Jeśli nikt nie testował jeszcze Apple Pencil to polecam, feeling jest boski, plus pochylenie rysika działa tak miodnie...

Zaznaczam że nie jestem ani psycho fanem, ani fanem ejpla, ale kurde Wacom why? Kultura pracy (że tak to nazwę) piórka Apple jest niesamowita. W sumie testowałem kilka minut i tylko w trybie ołówka, ale kurde ten sprzęt działa niesmowicie!

Ale żeby nie było za kolorowo - niestety piórko mimo niezłej ceny (około 500 zł) działa wyłącznie z iPad Pro więc do zastosowań zawodowych jest średnie bo nie wykorzystamy tabletu podłączając go do PC czy MAC. Zostaje tylko malowanie na tablecie, na sofcie pod iOS. Ewentualnie używanie używanie Astropad co jest nie do końca dobrym rozwiązaniem.

Reasumując: Raczej wielkiej konkurencji Wacomowi nie zrobią, a szkoda. Zostaje nadzieja że Wacom ruszy 4 litery i wreszcie zrobi coś nowego poza dodawaniem poziomów nacisku...

Jeśli ktokolwiek testował dokładniej piórko Appla, komentarze i recenzje mile widziane.
Video:https://youtu.be/JlspvcF-DKs?t=367
(tak, ten rysik działa tak dobrze jak na tym video, wręcz powiedział bym - lepiej)
~voxmortem    25.04.2016 @10:39:34
Słyszałem już takie opinie, np. od Jamaro Kindreda albo Colie Wertza. Jednocześnie często pojawiają się głosy, że to zmarnowany potencjał na systemie mobilnym- oprócz ProCreate niewiele jest poważniejszych narzędzi do rysowania.

Nie miałem rysika Apple Pencil w ręce, ale mogę powiedzieć, że dobre wrażenie sprawia też nowy rysik Surface- nie ma czułości nachylenia, za to jest dostęp do PS'a i Painter'a, więc coś za coś- rozwiązano problemy z precyzją oraz dodano wiecej stopni nacisku oraz poprawiono krzywe czułości i naprawdę naturalnie się z tym piórkiem pracuje.

Piszę, to bo ostatnio widać, że Wacoma goni konkurencja- czy to podgryzająca nieco w postaci Yinovy, która niektóre tablety ma lepsze, inne gorsze, ale pojawia się już w świadomości jako alternatywa i to niezła (jeśli ktoś za 2000zł chce mieć coś a la Cintiq 22 cale ), czy zupełnie nowa, która zdeklasowała serię Companion (tutaj ukłon w kierunku iPadPro oraz Surface). Z punktu widzenia konsumentów, to bardzo dobra wiadomość- ciekawe co zrobi z tym Wacom
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
*Okoolarnik    26.04.2016 @14:44:30
Czy ktoś w Polsce w ogóle sprzedaje tablety Yiynovy?
~voxmortem    26.04.2016 @15:01:51
w Google'u widziałem kilka wyników wśród sklepów, więc całkiem możliwe. Mój znajomy sprowadził sobie z UK albo Holandii, nie pamiętam- całkiem był zadowolony.
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~adriannaforys    26.04.2016 @15:08:08
Na maxie była nawet swego czasu recenzja Yiynovy, wspomniany był sklep mediamates.
^Kazejin    26.04.2016 @15:43:23
Tak, Mediamates sprzedają, testowałem na festiwalu komiksu i gier w Łodzi na ich stanowisku. Wygląda na przyzwoity sprzęt. Myślę że można ich zapytać kiedy będą gdzieś znowu go pokazywać i dawać do testowania. Bo jeżdżą po różnych imprezach.
~ShoX    07.06.2016 @21:30:34
Jak dla mnie intuos pro M jest w pełni wystarczający do profesjonalnych zastosowań.
^Kazejin    08.06.2016 @13:06:57
~ShoX pewnie, powiem Ci że nawet najtańszy bamboo się do tego nadaje. Aczkolwiek apple zrobiło coś czego wacom nie potrafił - wprowadził innowacje która jest mega użytkowa.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt