Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Kurs
Malarstwo  | 05.06.2016 @00:38:01

~Madeline97    05.06.2016 @00:38:01
Potrzebuję rady.
Niedawno skończyłam liceum ogólnokształcące. Od początku liceum nie wiedziałam na jakie iść studia, nigdzie się nie widziałam. Postanowiłam, że nie pójdę na studia, przynajmniej w tym roku. Oczywiście rodzinie się to nie podoba, myślą, że zmarnuję rok itp. Ale ja chciałabym właśnie ten rok wykorzystać.
Zawsze lubiłam rysować, malować, ale nigdy się do tego nie przykładałam, byłam leniwa. Przez to mój poziom nie jest zbyt wysoki. Ale niedawno uświadomiłam sobie, że malowanie sprawia mi naprawdę dużą przyjemność, lubię to robić. Chciałabym swoją przyszłość wiązać ze sztuką. Dlatego chciałabym iść na kurs rysunku i malarstwa. Mam problemy z podstawami (światłocień, proporcje) dlatego fajnie byłoby się podszkolić.
Myślicie, że taki kurs naprawdę może pomóc? Czy daje to szanse na np. osiągnięcie poziomu jak po ASP? (kurs + ciężka praca) Jak wiele można się nauczyć?
~sebastiantalar    05.06.2016 @09:35:59
Mam siostrę w mniej więcej Twoim wieku. Rok temu też miała podobny dylemat.

Ja powiem Ci to samo. co jej. Idź na studia. Tym bardziej, że teraz to nie problem. Jest niż demograficzny i uczelnie są szeroko otwarte. Nie wiem jakie masz oceny, ale im lepsze - tym więcej masz możliwości.

Na wszystko jest czas w życiu. Jest czas na naukę, robienie studiów, potem pracę, samodzielne życie... itd. Teraz masz czas na studia. A powiem Ci, że jak zrobisz sobie przerwę, to potem jest ciężko wrócić do nauki. Po prostu odzwyczajasz się. Wypadniesz z obiegu.

Lepiej wybrać cokolwiek i potem zmienić kierunek. Tym bardziej, że nie masz jeszcze w sobie tej samodyscypliny i motywacji. Te rzeczy się nabywa z czasem, jeśli rzeczywiście nad sobą pracujesz.

Jeśli myślisz o rozwoju w kierunku grafiki, malarstwa, designu... to możesz to robić niezależnie od studiów. Jeśli nie jesteś skazana tylko na siebie, nie będziesz musiała jeszcze pracować, to będziesz miała sporo czasu wolnego. I nie licz na to, że za rok, czy dwa będziesz się z tego mogła utrzymać. Miną lata, zanim cokolwiek będziesz z tego mieć.

Jest coś takiego jak test Galloupa. Znajdź sobie w necie. Na jego podstawie uzyskujesz informacje o zawodach w których Twoje cechy charakteru, talenty, umiejętności są pożądane. To jest płatne, ale gdybym był na twoim miejscu to zrobiłbym sobie ten test, bo jeszcze wszystko przed Tobą.

Jeśli chodzi o kursy, naukę malowania itp. Obejrzyj ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=KX0MrnzBJ8M&list=WL&index=1

Tam masz mnóstwo wiedzy na temat tego co trzeba zrobić, żeby zostać artystą. Potrzeba na to ładnych paru lat i dużo pracy, dużo godzin przed sztalugami.
~greymetal    05.06.2016 @09:41:21
sebastiantalar - Potwierdzam w całości, mądry tekst. Madeline97 - Dopowiem tylko to, że studia dla Ciebie będą najlepszym kursem na świecie.
~sebastiantalar    05.06.2016 @09:44:44
PS. Jesteś z Wrocławia, tak? To zgłoś się na staż w Cd Projekt. http://pl.cdprojektred.com/internships/
~adriannaforys    05.06.2016 @10:31:05
Jak z Wrocławia, to staż chyba w Techlandzie, nie CDPR :P
http://techlandjobs.com/oferty-pracy/techland-academy

Po za tym autorka nie wyraziła konkretnej chęci pracy w gamedevie.
Widziałam Twój drugi wątek z pytaniem o Fenomenarium. Sama nie korzystam, ale znajomi polecają. Możesz zainteresować się też warsztatami Yello - co sobotę spotkania na wydziale architektury, za 5 zł jest możliwość rysowania z modela od 15 do 20. Chodzi też tam sporo osób z Fenomenarium, więc będziesz miała okazje porozmawiać z nimi na żywo, czy polecają i jak im się podoba + innymi osobami związanymi z rysunkiem
ostatnio edytowane: 2016-06-05 10:31:29
~sebastiantalar    05.06.2016 @11:09:42
Fakt pomyliłem firmy. Nie wyraziła, ale może ją to zainteresuje.
~Madeline97    05.06.2016 @16:16:18
sebastiantalar U mnie z tymi studiami nie jest tak łatwo. Nie widzę żadnego kierunku, który by mnie interesował. A nie chcę iść na cokolwiek i męczyć się ten rok, albo dłużej. Studia muszą mnie interesować, a nie sprawiać, że nie będzie mi się chciało tam chodzić.
Może doradzicie jakieś studia związane ze sztuką, które mogłyby mnie zaciekawić?
*yss    05.06.2016 @18:22:17
Malarstwo?
_______
...aż się oczy jeżą...
~Madeline97    05.06.2016 @19:08:00
yss Nie chodzi mi o kierunki na ASP, bo nie mam szans się tam dostać.
*yss    05.06.2016 @19:36:20
Madeline, skąd wiesz?
_______
...aż się oczy jeżą...
~sebastiantalar    05.06.2016 @19:42:53
~Madeline97 "(...) nie chcę iść na cokolwiek i męczyć się (...) nie będzie mi się chciało tam chodzić"

Tak to już jest, że w życiu trzeba się męczyć i pracować. Darmowych obiadków nikt nie rozdaje.
~voxmortem    05.06.2016 @20:06:03
Moim zdaniem powinnaś podjąć jakieś studia, chociażby dla zniżek, a poza nimi w zależności od Twoich możliwości skupić się na malowaniu oraz pracy. Może być Ci ciężko, ale jeśli Cię to jara to powinnaś przynajmniej spróbować pójść w tym kierunku, pamiętając po drodze aby nie mówić, że się nie da- rób swoje, znajdź zajęcia z rysunku- niekoniecznie musi się to wiązać z dużymi wydatkami. Dołącz do jakiejś społeczności/forum, proś o krytykę i rady. We Wrocławiu chyba jest Domin- moja siostra chodziła przez 1,5 roku do Warszawy, teraz kończy 1 rok grafiki na ASP i jest zadowolona z tego co dały jej te kursy.
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~Madeline97    05.06.2016 @20:16:53
~sebastiantalar, ale można też zrobić tak żeby praca była przyjemna, tylko trzeba znaleźć coś odpowiedniego. Ja chcę lubić swoją pracę.
+anako    05.06.2016 @20:22:26
Albo praca, albo studia. Jeżeli nie widzisz siebie obecnie w żadnym konkretnym zawodzie, a byt masz zapewniony, to pójdź teraz na jakikolwiek kierunek, byleby mieć przez ten rok sporo czasu na ćwiczenia i samodoskonalenie. Pamiętaj tylko, że nie masz gwarancji, iż jeden rok wystarczy, abyś wyszkoliła się na odpowiedni poziom - niech to zatem będą studia, które Ci dadzą jakiekolwiek zaplecze zawodowe.

Kursy jak najbardziej mają sens, jednak nie spodziewaj się, że za rok dostaniesz się na ASP - poza tym i ASP to niekoniecznie dobry wybór, ale zależy, co chcesz potem robić. W każdym razie skup się póki co na jak naintensywniejszych ćwiczeniach, bo tylko one pomogą Ci osiągnąć odpowiedni poziom. Z czasem sama zobaczysz, w czym się czujesz najlepiej, i na bazie tego będziesz w stanie zdecydować, gdzie chcesz iść dalej.
_______
http://www.anako.pl - moje portfolio
http://anako-art.deviantart.com - mój deviantART
https://www.facebook.com/anako.art - mój page na Facebooku
+trzypozycje    05.06.2016 @20:22:33
Nie czytałem przedmówców, więc może być wtórnie. Gdybym miał wybór, czy odwlec studia o rok, czy nie odwlec, to zdecydowanie wybrałbym nie pójście na studia w ogóle. Mam za sobą kierunek techniczny, "życiowy" nazwijmy to, i humanistyczny, powiedzmy że "hobbistyczny". I życiowo i hobbistycznie mógłbym to sobie wszystko lepiej wymyślić, ale nawet gdym wymyślił lepiej, to też bym sobie podarował mając wspomniany wybór. Gadanie że stracisz rok, czy że oduczysz się uczenia, to bzdurki. Z resztą zrobiłem sobie taki właśnie rok powiedzmy przerwy i pozwoliło mi to bardziej docenić studiowanie, między innymi. Potrzebowałbym kolejnych pięciu, może ośmiu, żeby wiedzieć czego tak naprawdę mi się chce. Owszem, przychodzi taki moment, że zwyczajnie nie chce ci się już uczyć, ale to dobry kawałek po trzydziestce. Tymczasem masz tych lat ledwo ileśnaściedziesiąt i taki rok bez dzieciństwa da ci taki bagaż, że nie będzie za ciężki, ale można będzie zniego czerpać. Chyba że jesteś piękna, wtedy po prostu rób co chcesz i kalkuluj. A w zasadzie idź na studia, trzymaj się wielkich ośrodków miejskich krajowych. Za granicą uroda to taniocha.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
+trzypozycje    05.06.2016 @20:28:04
Po sobie sądząc.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
*yss    05.06.2016 @22:54:33
Brzydcy nie mogą robić tego, co chcą?
_______
...aż się oczy jeżą...
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt