Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Katalog interaktywny - zczym to się je? Problem
DTP  | 06.06.2016 @12:46:17

~annadank    06.06.2016 @12:46:17
Witam, mam pewien problem, klient zażyczył sobie u mnie nie tylko katalog tradycyjny drukowany, ale również interaktywny. Nie mam pojęcia jak go stworzyć. Zna ktoś może jakąś firmę, która czymś takim się zajmuje, albo ile coś takiego kosztuje przy projektowaniu od zera i ile gdy mają przesłane wszystkie materiały do przetworzenia na katalog interaktywny?
~Podlyfae    06.06.2016 @13:53:56
Dopytaj się klienta o co dokładnie mu chodzi albo sam coś zaproponuj - bo katalog interaktywny to szeroka kategoria.
1. może chodzić po prostu o PDF-a w wersji zoptymalizowanej pod wyświetlanie na ekranie (wielkość, proporcje)
2. Kiedyś popularne były takzwane flashbooki z dość straszliwym przewracaniem stron jak klient jest nienowoczesny może mu o coś takiego chodzić
3. Można też zrobić 'interaktywnego' pdf-a z jakimiś wodotryskami typu sprytna nawigacja, zmieniajace sie zdjecia, dodatkowe informacje na popupach ujemuje dzikie wężę ale że wiekszość tych rozwiazań jeszcze niedawno bazowala na flashu to bym nie polecał.
4. Moze mu chodzić po prostu o zrobienie stronki z zawartościa tego katalogu ale to troche co innego.

Tyle mi przychodzi do głowy, ceny oczywiscie bedą bardzo różnić się w zależności od tego na co się zdecydujecie.
~krOopek    06.06.2016 @14:15:25
są oprogramowania do tworzenie e-katalogów...ale faktycznie najpierw upewnij się klienta o co mu dokładnie chodzi
~annadank    08.06.2016 @10:59:48
Witam, dzięki za odpowiedź. Wiem, że nie napisałam za dużo konkretów, ale to dla mnie nowe doświadczenie.
Rozmawiałam z klientem i nie chodzi mu o wrzucenie PDF w Internet na stronę jak np. Avon ma gazetki http://compassrabatow.pl/avon-gazetka-3894-178-0
Chodzi o katalog, który ma odsyłacze do stron, płynne przerzucanie na kolejną itd. tak jak tutaj: https://www.stiga.pl/cennik_on-line.html
Jakieś rady jak zrobić taki e-katalog? Jak wycenić?
~ricard    08.06.2016 @14:20:13
Ten katalog ma dwie wersje: ta o której piszesz wymaga zainstalowania flasha, jeśli nie - to oglądasz uboższą o niektóre cechy funkcjonalności wersję html.
~tegraf    10.06.2016 @11:53:35
Pewnym wyjściem jest opublikowanie gotowego pdfa (tego do druku) w serwisie https://issuu.com i osadzenie go na własnej stronie www. Już po opublikowaniu, issuu pozwala (online) na tworzenie linków w pdfie (w postaci definiowanych obszarów) do zewnętrznych stron www, filmów na Youtube czy Vimeo oraz do innych stron w tym samym pdfie.
~annadank    17.06.2016 @15:08:38
~tegraf: Dzięki wielkie za podpowiedź. Przeglądałam właśnie kilka katalogów u nich i nie wygląda to źle. Ale brakuje mi kilku możliwości: kopiowania tekstów, ściągania pdf i zakładek (bo chce na takim katalogu pracować). Tam tego nie ma - znacie jakąś firmę i macie doświadczenie we współpracy? No i jeszcze jedno – na issuu obok są katalogi konkurencji.
~tegraf    20.06.2016 @07:59:16
Co to jest "zakładka"? Skok do konkretnej strony pdf po naciśnięciu klawisza na dowolnym obszarze - to nie jest zakładka? To co nią jest?

Za 35$ miesięcznie masz ściąganie pdfów i brak katalogów konkurencji obok. 35$ to dużo czy mało dla Twojego klienta?
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt