Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Tablet z androidem lub W10 do rysowania / stylus?
Sprzęt, aparaty...  | 08.06.2016 @11:13:09

~JakubStodulski    08.06.2016 @11:13:09
Witam, poszukuje dobrego tabletu do rysowania najlepiej na W10 ale android tez da rade, rozmiar to min. 10", cos ktos moze polecic? Kwota do 2500pln
~pjwasek    08.06.2016 @12:38:49
Surface 3.
^Kazejin    08.06.2016 @13:03:21
Surfejs srurfejs. Wacom intuos pro M. Zawsze możesz wypożyczyć odpłatnie taki tablet (nawet online) i sprawdzić czy Ci się podoba. Większość profesjonalistów robi na wacomach bo jednak one są na razie najlepsze na rynku. Po woli pojawiają się chińskie odpowiedniki które radzą sobie bardzo dobrze. Kolejnym przełomem jest iPad Pro i apple pencil, ale to się nie nadaje za bardzo do pracy bo do kompa nie podłączysz. Wacoma intuos Pro M dostaniesz za około 1500zł, wiele osób sprzedaje też lekko używane więc warto się rozejrzeć bo ten sprzęt jest na prawdę żywotny i wytrzymały.

Oczywiście to co napisałem powyżej dotyczy tabletu podłączanego do kompa. Jest też Wacom companion który jest tabletem i komputerem zarazem postawionym na windowsie, ale to już koszt około 7k w górę.

Osobiście nie polecam pchać się w tanie wynalazki jeśli chcesz mobilny tablet do rysowania. Niestety za ta sumę pozostanie Ci ten Surface.

Polecam oglądnąć jeszcze ten materiał: https://www.youtube.com/watch?v=JlspvcF-DKs
ostatnio edytowane: 2016-06-08 13:10:23
_______
Zrobiłę grę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kajpust.candymunch
~JakubStodulski    08.06.2016 @15:02:41
Wacoma intuos Pro M, tyle ze ja musze rysowac na ekranie, mialem sam intuosa elke ale nie umiem rysowac nie patrzac na ekran a reke miec na dole dlatego chce tablet ew tablet graficzny z ekranem np huion jakis?
^Kazejin    08.06.2016 @15:24:43
Huiony są całkiem spoko, też yiynova (na tych pracowałem chwilę). Trzeba liczyć się ewentualnie z problemami ze sterownikami (z wacomem w sumie też). Ewentualnie na raty https://sklep.wacom.pl/tablet-graficzny-lcd-wacom-cintiq-13hd-dtk-1300-kurs-obslugi-pl-p316

Ale tak jak mówiłem mozesz poczaić się na używke, żadko kiedy trafiają się w kiepskim stanie. Jak długo próbowałes malować na bezekranowych? Ogólnie jeśli ułożysz tablet frontem do ekranu powinieneś przyzwyczaić się raz dwa
~JakubStodulski    08.06.2016 @15:36:41
Pracowalem na nim na codzien ale to nie to samo przez co najpierw robilem rysunek na papierze, potem skan a nastepnie przerysowanie w PS albo AI niestety papier ogranicza do tego wydluza sam proces osobiscie myslalem o Note 10" albo Note 12" ale czytalem ze sa przereklamowana w jablko nie wchodze, lenovo 3 pro ma znowu problem z dotykiem a ma fajna opcje ze mozna rysowac wszystkim. Do tego dochodzi sprawa ze jestem leworeczny a widze ze huion ma klawisze np. cofnij po lewej stronie troche to nie poreczne, wiez ze mozna zmieniac makra ale troche komplikuje to prace
~AndrzejEF    14.07.2016 @13:23:08
To i ja dodam kilka przemyśleń.
Mam podobne dylematy. Korzystam z Wacom Intuos III A4. Ale szukam wygody i przyśpieszenia realizacji. Wygody w sensie fizycznym- plecy mnie bolą od ślęczenia przed monitorem w pracy i jeszcze potem w domu. Wymyśliłem więc sobie, że rozwiązaniem będzie tablet z możliwością zaawansowanego rysowania. No wziąłem te opcje wcześniej podane przez Was: Galaxy Note, Surface, iPAD pro itd... niestety uznałem, że dla moich potrzeb musi to być Wacom Companion. iPad byłby ok- ale cena równa go z Companionem.
Więc jeśli szukasz czegoś mobilnego i masz podobne wymagania to chyba nie ma alternatywy dla Companiona. Wiem, że cena do naszych zarobków to kosmos. Galaxy Note byłby niezły- tylko nie wiem jaką rozdzielczość można osiągnąć. Np. wykonać zaawansowany szkic i dokończyć go już przed kompem na Intuosie.
Pierwszym wyborem był Cintiq- ale to oznacza kabla w laptopie gdzie de facto zasuwa program do rysowania. No i mamy nie byle jaki laptop+Cintiq+kable robi się niezła suma... a laptopa musiałbym żonie ukraść, albo kupić drugi.
PS. Dla alternatywy zacząłem nawet myśleć nad stanowiskiem pracy z monitorem na wysięgniku- żeby wisiał nade mną. + do tego Intuos. Ale mobilność tego zestawu jest ograniczona
_______
charlie don't surf
~voxmortem    14.07.2016 @14:47:44
Companion nie ma konkurencji? Dobre sobie

Jest ciężki, głośny, krótko działa na baterii. SP3 i SP4 działają o wiele lepiej jako kanapowy sprzęt do rysowania, a poziom technologii Wacom to mit jeśli chodzi o hybrydy wszelakie.

Wiem, bo miałem ThinkPad S1 Yoga z technologią Wacoma, a potem kupiłem SP3 z N-Trigiem. SP3 ma 256 stopni nacisku, a o wiele lepiej się sprawował od 1024 w ThinkPadzie, nie wspomnę nawet o konieczności kalibracji sprzętu Wacoma- innej do rysowania przy biurku, innej na leżąco, innej siedząc na ławce w parku.
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~AndrzejEF    14.07.2016 @20:16:24
Ja napisałem, że Companion nie ma konkurencji? To mój faworyt, ponieważ używam Intuosa. A alternatywy, które podałeś są całkiem do rzeczy- to w końcu 1000zł różnicy między COmpanionem a Surface Pro. A tutaj ciekawe porównanie Companion-SurfacePro i iPad: https://www.youtube.com/watch?v=JlspvcF-DKs
Rodzaj powierzchni i "jak to świeci"... dowiem się po długiej pracy czy "wypala oko". Mnie po prostu męczy komp. stacjonarny kilkanaście godzin dziennie.
_______
charlie don't surf
~Asfodel    29.07.2016 @19:46:33
Polecam wyśledzenie sklepu, gdzie dany sprzęt jest na ekspozycji i osobiste sprawdzenie jak się rysuje. To niemały wydatek, więc opłaci się zrobić wycieczkę, obejrzeć, obmacać, pomaziać w Paint-cie i wyrobić sobie pogląd.
^Kazejin    02.08.2016 @10:43:13
~AndrzejEF jak masz problem z plecami to tablet go nie rozwiąże, lepiej popraw swoje miejsce pracy (krzesło, ustawienie sprzętu etc.) albo idź do lekarza. Natomiast przyspieszyć pracy taki tablet nie przyśpieszy, kwestia nawyków przy pracy. Jeśli przesiądziesz się z aktualnego tabletu na lepszy z ekranem to jedyne co się może zmienić to ergonomia pracy i wygoda, ale nie szybkość. Przyspieszyć prace można poprzez naukę skrótów klawiszowych i doświadczenie w rysowaniu
~zefi    01.10.2016 @19:53:52
A jak z oczami? Czy kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran IPS bardzo meczy oczy? Pytam, bo rysując na Note3 oczy dostają nieźle po tyłku.
~QNAMANmanga    01.10.2016 @20:57:49
Myślę, że tablet graficzny z monitorem jest łatwiejszy do ogarnięcia dla nowych użytkowników. Jeśli zaś rysujesz dużo patrząc na monitor na zwykłym tablecie. Z czasem to nie ma znaczenia.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt