Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

photoshop - photomerge
Programy  | 10.06.2016 @16:36:47

~john5    10.06.2016 @16:36:47
Witam,
mam pytanie dotyczące łączenia zdjęć w panoramę za pomocą photomerge, mianowicie dodaje zdjecia by je połączyć wszystko ładnie działa poza jednym zdjęciem które nie jest w ogóle brane pod uwagę podczas łączenia zdjęć. Po prostu zostaje w lewym dolnym rogu nie edytowane. Wie ktoś może co może być przyczyną tego że tylko to jedno zdjęcie nie jest doklejane do reszty? Tak się składa ze jest to koniec panoramy. Przeszukałem google i nic nie znalazłem na ten temat.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
_______
Czas skończył sie miłym być
Nawet chciałbym sie przed nim skryć
Lecz to bezsensu przedsięwzięcie
Bo to on przede mną skrywa się...
~Cilek    10.06.2016 @18:32:32
Może to zdjęcie jest na odrębnej warstwie?
~john5    10.06.2016 @18:58:36
w sumie każde zdjęcie jest na odrębnej warstwie, photoshop automatycznie powinien wszystkie zdjęcia dopasować do siebie i tak robi poza tym jednym zdjęciem, nie wiem czy to kwestia tonów czy kolorów, dodam że każde zdjęcie było robione ze statywu z manualnym ustawieniami, z tą samą ekspozycją i to wyglada mniej wiecej tak:

http://postimg.org/image/y7tqxhud7/
_______
Czas skończył sie miłym być
Nawet chciałbym sie przed nim skryć
Lecz to bezsensu przedsięwzięcie
Bo to on przede mną skrywa się...
~greymetal    11.06.2016 @12:34:58
Po prostu to jedno zdjęcie ma za mało punktów wspólnych z sąsiednim. Czasem w takich wypadkach pomaga połączenie w innym programie, który ma nieco inne algorytmy pracy. Ale spróbuj jeszcze połączyć tylko to jedno z sąsiednim, może się uda. Wynik połączysz z pozostałymi. Jak fotografujesz panoramy zawsze staraj się by sąsiednie zdjęcia zachodziły na siebie przynajmniej o 25%.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt