Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Photoshop - automatyzacja kadrowania zdjęć
Programy  | 23.06.2016 @14:12:59

~siutek    23.06.2016 @14:12:59
Witam,
ostatnio trafiłem na nietypowy problem.

Ma ktoś pomysł jak zrobić, by każde kolejne zdjęcie było wykadrowane według wzoru: szer-(10px*n), gdzie "szer" to aktualny rozmiar zdjęcia, a "n" to nr kolejnego zdjęcia w kolejce??

Czyli pierwsze zdjęcie zostanie obcięte o 20px; drugie o 40px, trzecie o 60px, dziesiąte o 200px i tak dalej.

Konkretnie to chciałbym osiągnąć efekt zoomu na filmie timelapse. Mając zdjęcia 6000px x 4000px mam z czego schodzić do rozdzielczości FullHD.

Na koniec, po wykadrowaniu zdjęcie powinno zostać przeskalowane do rozmiaru fullHD, czyli 1920px szer. (przy założeniu że pracuję na zdjęciach w orientacji poziomej)
_______
Nie podoba sie moja ocena??? cóż - nie zawsze muszę wystawiać rewelację...

moje digarty: http://siutek.digart.pl/digarty <= zapraszam
~greymetal    23.06.2016 @14:25:50
Z tego, co ja się orientuję, to w PS nie ma takiej możliwości. PS musiałby mieć jakiś podprogram, który by zliczał kolejne wersje zdjęcia i odpowiednio przycinał.
~ShoX    12.11.2016 @13:40:36
Może się da jak napiszesz sobie sam plugin, inaczej opierając się o akcje tego nie da się zrobić.
~ShoX    12.11.2016 @13:41:57
A nie lepiej ci robić timelapsa od razu z zoomowaniem podczas nagrywania?
~QNAMANmanga    13.11.2016 @16:46:42
Lepiej byś to zrobił w jakimś programie do edycji filmów. Bez żadnego wzoru, po prostu ustalić startowy i ostatni rozmiar obrazu i podpiąć pod to folder ze zdjęciami...
A jako output ustalić png, albo inny format, jaki sobie wymyślisz.
~sayja    14.11.2016 @10:22:03
możesz dokładniej opisać to co chcesz zrobić? czy wymagane jest precyzyjne 10px? Faktycznie najłatwiej byłoby to przepuścić przez coś do edycji video, ale więcej informacji pomogłoby znalezc rozwiązanie konkretnie pod problem.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt