Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

tablet 400-500
Sprzęt, aparaty...  | 09.07.2016 @11:06:41

1 2 Następna strona
~Oparty    09.07.2016 @11:06:41
Siema, mam nadzieje ze nikt mnie nie odesle do zadnego innego watku robiac ze mnie idiote, ale mam naprawde szybka sprawe. Nie poruszam sie w ogole w tabletach, a chce kupic swoj pierwszy(400-500) I nie mam pojecia, jaki kupic. Mam lapka 17 cali czy on bedzie dobry zeby na nim rysowac ? Prosze doradzcie mi jaki tablet najlepiej wybrac i prosze nie wyrzucajcie mnie do innych tylko odpowiedzcie tutaj
~Oparty    09.07.2016 @11:12:15
Czy bede musial kupic jakis wiekszy monitor bo moj laptopowy 17-calowy bedzie zly ?
~sebastiantalar    09.07.2016 @11:32:06
Na pewno nie polecam kupna drogiego sprzętu. Większość ludzi kupuje tablet, a po miesiącu już im się odechciewa. Taka prawda. Tak samo jest z aparatami fotograficznymi. Kupić...pobawić się... a potem leży w szafie. Warto to wykorzystać, bo za tę samą cenę możesz mieć dużo lepszy sprzęt...

Powiem Ci, że dobrym pomysłem jest kupno używanego Wacoma Intuosa. Albo innego Wacoma. Ten sprzęt praktycznie się nie psuje, więc ryzyko nie jest duże. Rozmiar nie jest taki ważny. Liczy się precyzja, dokładność, ergonomia... A jak kupisz tanio, to też nie będziesz miał problemu z odsprzedażą. Same plusy.

No i jak masz słabą matrycę w ekranie laptopa, to za bardzo sobie nie pomalujesz...
Słabe odwzorowanie kolorów, małe kąty widzenia, słaba czerń... itp.
~Oparty    09.07.2016 @11:39:45
Raczej nie bedzie tak, ze mi sie odechce, duzo rysuje ołówkiem i teraz chce moje prace przeniesc na totalnie inny poziom, mozesz mi jeszcze powiedziec jakiego dokladnie intuosa polecasz, bo widze, ze sa jakies wersje: art, pro itd...
~Oparty    09.07.2016 @12:07:12
Kurdeee, nigdzie go nie mozna dostac.... ;(
ostatnio edytowane: 2016-07-09 12:12:14
~Oparty    09.07.2016 @12:17:21
^wilku    09.07.2016 @13:11:37
Kup sobie Wacom One. Pod względem technologicznym to jest dokładnie to samo co Intuosy, a bardzo tani, spokojnie kupisz rozmiar medium zamiast small za tę kasę. Jedyna różnica to że nie ma bajerów typu multi-touch, gumka itp. Jeśli cię przygoda z tabletami wciągnie i uznasz że przydałoby się te funkcje, bez problemu sprzedasz One na allegro z niewielką stratą i zainwestujesz w wyższy model. Jeśli nie wciągnie i tablet będzie leżał w szufladzie, zawsze wydałeś mniej kasy.
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
~sebastiantalar    09.07.2016 @13:47:44
Oparty, podstawowa kwestia to poziomy nacisku. Intuosy (te droższe!) mają 2048. I to robi pewną różnicę odczuwalną w pracy. Za to się płaci te parę stów więcej... Intuosy mają też lepsze piórka i więcej przycisków, które się przydają.
ostatnio edytowane: 2016-07-09 13:49:15
^Kazejin    09.07.2016 @15:31:49
~sebastiantalar nie fantazjuj, poziom nacisku nie jest aż tak istotny kiedy masz kiepski odczyt ruchu z powierzchni tabletu. Ogólnie nacisk 1024 już jest wystarczający. Druga sprawa że w wacomach nacisk nie działa tak do końca fajnie. Mam Intosa pro i nacisk nie działa wcale mega lepiej przez to że jest użyta jakaś łopatologiczna technologia ze sprężynką. Nacisk nie działa od 0% do 100% tylko na jakiejś strefie płynnie a potem trzeba się siłować. Ale koniec offtopu.

Na początek polecam wspomniany już Wacom one lub odłożyć kasę i kupić tablet z wyższej półki np: Intuos pro M który można dostać w wersji edukacyjnej już za jakieś 1100 zł, lub używany jeszcze taniej. Wszelkie wacomy pomiędzy nie mają sensu i jest to wyrzucanie kasy w błoto (wyjątek starsze modele Intuos 3 i Intuos 4, które też spisują się świetnie). Ewentualnie można zaryzykować tablet yiynova.
~voxmortem    09.07.2016 @15:52:31
Powyżej 1048 poziomów nie czuć realnej różnicy. A jak na początek, to ja bym nie wyrzucał pieniędzy w Intuos Pro M, tylko wziął Wacom One jak ~Kazejin radzi- jak się nie sprawdzi, albo odwidzi, to strata mniejsza. W takiej cenie wersji Pro M raczej nie znajdziesz, chyba, że trafisz na jakąś mega okazję w używanych sprzętach. Ja wolałbym nowy Wacom One, niż dowolny używany sprzęt, ale ja podchodzę do tabletów jak do majtek- po kimś nie wezmę i już
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~sebastiantalar    09.07.2016 @16:42:17
No, pewnie. Ta cena dwa razy wyższa, to tak z niczego się bierze... Pamiętam jak przeszedłem z Wacoma Volito, który miał 512 poziomów - na Intuosa z 1024. Skok był dla mnie bardzo duży.

I tak samo jest w przypadku nowych Intuosów z 2048. Ja szczególnie w Painterze czuję różnicę. Przy szkicowaniu, dokładnym rysowaniu... Ale zgadza się, że dla niego 1024 poziomy wystarczy. Wacom One można rozważyć. Jakby co - 14 dni na zwrot...
^Kazejin    09.07.2016 @17:07:27
W ogóle ten wacom zrobił straszny burdel wprowadzając nazwe intuos do tanich modeli. Jedynymi prawdziwymi intuosami były/są intuos3 (to już stary model), intuos 4 i intuos pro (czyli numer 5 tak napawdę) i były to tablety do pracy tzw. profesjonalnej. Teraz ludzie kupuja tanie intuosy bo mają w nazwie "intuos" co jest tanim chwytem marketingowym.
~Oparty    09.07.2016 @17:17:38
Panowie, wybrałem opcję Wacom Intuos ART S, niby mały, ale myślę że jakoś mi wystarczy na sam początek, najwyżej go wymienię za jakiś czas, profesjonalistą jeszcze nie jestem, także wszystko przedemną... xd
!grzegorz8smy    09.07.2016 @17:39:54
weź czarny..
~1M    09.07.2016 @17:48:03
... czarny fajne ;
tu jest sensownie o tabletach:
http://tomaszpluszczyk.pl/tablety-piorkowe-czy-sa-potrzebne-jaki-tablet-wybrac-i-jak-skonfigurowac/
wygląda na to, że optymalny do rysowania byłby jednak Intuos Pro M
Zupełnie nie przekonuje mnie kupowanie czegoś niby na początek, czyli tanio ale co nie posiada pewnych ważnych funkcji...
To trochę tak jakby chcieć namalować obraz ołówkiem
~JaroslawMarcinek    09.07.2016 @17:59:39
Myślę że używanego Intuosa 3 w dobrym stanie dałoby się wyszarpać za 500 - sprzęt nie do zajechania- szkoda tylko że wymienne powierzchnie robocze są już nie do dostania praktyczne.
^Kazejin    09.07.2016 @18:58:21
~JaroslawMarcinek z drugiej strony można kupić folie, plexi i sobie przykleić A w każdym razie wygrał intuos art s bo jest nowy i ma fajna nazwę;p
~voxmortem    09.07.2016 @19:10:28
pragmatyzm jednym słowem
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~ShoX    09.07.2016 @20:54:50
Intuos pro S
^Kazejin    09.07.2016 @21:38:00
~ShoX jakże rozbudowana wypowiedź, nic nowego do rozmowy nie wprowadziłeś.
^wilku    09.07.2016 @23:04:30
Intuos pro S przy budżecie 400-500zł? Gdzieś widziałeś za tyle, czy nie przeczytałeś o czym jest ten wątek?
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
~JaroslawMarcinek    09.07.2016 @23:04:46
~Kazejin
Trochę może nie na temat się wypowiem ale ja osobiście kibicuje tym chińskim firmom które próbują podgryzać potentata jakim jest Wacom - raz że takie zagrywki jak zmiany nazw czy to że w najnowszych intuosach nie można już wymieniać tej powierzchni roboczej zaczynają mnie wkurzać - a dwa że chciałbym sobie kiedyś kupić tablet z ekranem a przy tych cenach Wacoma to jak na razie w grę wchodzą tylko chińskie zamienniki.
^Kazejin    10.07.2016 @08:52:47
~JaroslawMarcinek Powiem Ci że testowałem yiynova z 2 modele z wyświetlaczami i wypadło to bardzo dobrze. Też cieszy mnie fakt ze wacom zaczyna mieć konkurencje, może wreszcie zrobią coś innowacyjnego a nie wincyj poziomów nacisku albo nowy nikomuniepotrzebny design. Jedyna firma która zrobiła coś nowego w temacie cyfrowego malowania to apple pencil, firma która nie ma nic wspólnego z tego typu rynkiem, a tu pach - proszę bardzo. Gdyby nie fakt że z ipad pro nie da się korzystać podłączając do komputera jako tabletu graficznego to już dawno bym ten tablet zakupił.

end of offtop
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt