Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Podcast - czyli poznajmy się lepiej!
Ogłoszenia  | 11.07.2016 @22:13:11

~Patrickjedraszek    11.07.2016 @22:13:11
Witam,

Chciałbym przedstawić wam mój pomysł na poznanie się lepiej i co najważniejsze podzielenie się swoją wiedzą z innymi "digart'ciarzami". Nie mam w znajomych żadnej osoby zajmującej się grafika i chciałbym to zmienić

Zacznę od przedstawienia mojego pomysłu:

Chciałbym stworzyć konto na YouTube poświęcone dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem w szeroko pojętej dziedzinie grafiki komputerowej i nie tylko.
Byłby to podcast jak ich wiele na YT (np. ArtCafe Macieja Kuciary) ale chciałbym aby to był podcast z ludźmi z digart'a. Jest tu grono ludzi które często udziela się w komentarzach pomagając czy informując innych. Ale może pójdźmy o krok dalej i poznajmy się lepiej.

Rozmawiali byśmy o swoich stylach, karierze czy porostu luźno o grafice.

Idea jest otwarta i możemy ją razem ukształtować do ostatecznej formy.

Niech was nie zniechęca myśl że może za mało wiecie aby wziąć udział w podcaście lub że jesteście niedoświadczeni. Każdy z was ma jakąś wiedzę i każdy z was uczył się na swój sposób. Sam nie jestem wirtuozem grafiki ale sądzę że razem możemy stworzyć coś naprawdę fajnego.

Zależy mi na każdym kto chciałby podzielić się swoją wiedzą i poświecić godzinę czy dwie wieczorem raz na tydz.

Piszcie i pytajcie w komentarzach co o tym myślicie.

~greymetal    12.07.2016 @05:22:03
Pomysł oczywiście popieram - bez prób nie ma postępu. Zatem powodzenia!
~ShoX    12.07.2016 @11:09:12
Myślę, że to poroniony pomysł, nawet nie wiesz ile wysiłku trzeba wkładać w takie projekty. Jeżeli nie masz po kilka godzin dziennie minium czasu to nawet nie myśl o zajmowaniu się prowadzeniem portalu, strony, bloga, kanału na youtube. Następna sprawa to Twoja wiedza, technika, umiejętność zachowania się przed kamerą, dykcja, predyspozycje do bycia nauczycielem. Znam to od podszewki bo pracowałem przy kilku większych portalach i zrezygnowałem z tego, zajmij się doskonaleniem swojego warsztatu i robieniem tego co lubisz.
^Halidar    12.07.2016 @11:27:04
Niestety ale zgadzam się z ~ShoX to jest znacznie trudniejsze niż się wydaje i wymaga więcej pracy oraz wysiłku niż można by się spodziewać.

Aczkolwiek, jak zawsze kibicuje.
_______
Shameless promotion: http://www.Halidar.com
~ShoX    12.07.2016 @14:41:10
Patrick, po prostu załóż sobie kanał na YouTube i nagrywaj takie materiały jak u konkurencji, wzoruj się tutaj na najlepszych i wybieraj najbardziej chwytliwe tematy, z czasem dodawaj coś oryginalnego od siebie. Zobaczysz po kilku miesiącach czy roku, czy to ma dalej sens, jeżeli tak to wtedy zapraszaj cyklicznie ludzi do programu aby było ciekawiej. Najpierw sam musisz tego trochę liznąć aby potem móc próbować współpracować z ludźmi bo to jest już inna para kaloszy. I pamiętaj, że bez odpowiednich funduszy na reklamę Twojego kanału nie dojdziesz do niczego, google jest w tej chwili monopolistą i robi co chce, kiedyś na YT było tak, że materiał wideo trafiał do większej liczby odbiorców, teraz trzeba za to płacić, no i też jest więcej konkurencji ale ogólnie bez pieniędzy nie startuj. Już na wstępie musisz mieć pc do montażu wideo, lustrzankę z dwoma obiektywami do nagrywania, mikrofon pojemnościowy, lub kierunkowy lub jakiś dobry dyktafon, zależy czy będziesz nagrywał dźwięk od razu do lustrzanki czy dokładał w post edycji. Potem zakładasz kanał, kupujesz domenę, zakładasz stronę i działasz. Strona jest Ci potrzebna po to abyś w przyszłości zarabiał na reklamach jakiś marny grosz bo w YT tego nie zdołasz zrobić, za darmo jak chcesz to pracuj ale pamiętaj, że ludzi Ci nie pomogą jak im nie zapłacisz, mógłbym napisać wiele na ten temat ale pozostańmy na tym, żebyś sam zaczął i sprawdził jak to jest a łatwo nie będzie. Jak masz jakieś pytania konkretne to pisz, to Ci odpowiem.
~greymetal    12.07.2016 @15:07:51
ShoX - Dałeś instrukcję tak przestrzenną i rzetelną, że sam nabrałem ochoty na taki kanał. Ale nie, masz rację, nie wpuszczę się...
~sebastiantalar    12.07.2016 @16:22:04
Wszystko wymaga wysiłku. Jedynie narzekać jest łatwo.

Czy to jest rzeczywiście tyle roboty odpalić Skype'a i pogadać przez 30-40 min i wrzucić to na Youtube? Raczej nie... Sam bym chętnie posłuchał - zamiast Wiadomości, Faktów... itp.
~Patrickjedraszek    12.07.2016 @18:21:53
Dziękuje za odpowiedzi. Myślę że mogłem źle zaprezentować moją idee. Sebastiantalar chyba złapał o co mi chodzi.

ShoX - Dziękuje Ci za odpowiedz jednak komercyjna forma kanału na YT całkowicie odbiega od mojego pomysłu.

Napisze w najprostszej formie.

Chodzi o luźną rozmowę jak przy piwie w pubie. Wyobraźcie sobie że siadamy przy stole przed nami są kufle pełne złotego zimnego nektaru Bogów a my dyskutujemy o tym co nas wszystkich łączy, czyli szeroko pojętej formie sztuki. Tylko ze w tej sytuacji rozmawiali byśmy przez Skype'a.

Tak jak powiedział Sebastiantalar, włączamy skype'a łączymy się gadamy przez kilkadziesiąt minut i tyle. Wstawiłbym to na YT tylko dla naszej wspólnej pamiątki i dla tych którzy może będą chcieli nas posłuchać i dowiedzieć się czegoś od innych artystów.

Jeszcze raz. Komercyjny kanał na YT to nie dla mnie bo tak jak wspomniał ShoX to dużo roboty.

Chce aby to była tylko LUŹNA forma dzielenia się wiedzą w wspólnym znanym sobie gronie.

Znowu się rozpisałem :O
*KrzysztofSierpien    12.07.2016 @18:35:14
Na inne tematy też by były dyskusje, nie tylko o grafice? Jesli tak to pomysł przedni
'Lucanus    13.07.2016 @09:56:25
Ludzie... On pisze o podcascie, a nie o prowadzeniu kanału na YT, który do tego wcale nie jest potrzebny (a nawet niewskazany). Brałem udział w takowych przy użyciu mikrofonu za 15 zł. Jak się dobrze poprowadzi rozmowę to nawet edycja nie jest do tego potrzebna. Robiłem regularne, cotygodniowe spotkania po 40 minut i ogarnięcie tego nie zajmowało łącznie więcej niż 2 godziny (nie wliczając samego nagrania i względnego przygotowania np. pytań).
~Ag85    14.07.2016 @14:54:10
Mega fajny pomysł i proszę nie zniechęcać chłopaka Jak są chęci i duży zapał, to się to po prostu robi. Z chęcią obejrzałabym i posłuchała czegoś takiego Także powodzenia życzę w realizacji tego pomysłu
^Halidar    14.07.2016 @15:40:23
Jak w Pubie przy piwie? Count me in!
_______
Shameless promotion: http://www.Halidar.com
~sayja    14.07.2016 @18:31:17
Działaj, od tego wszystko się zaczyna.
+trzypozycje    15.07.2016 @01:13:44
Daj se spokój, lepiej poczekać parę lat, co nagle to po diable.
_______
Yes, I am
fresh like DAMN
~voxmortem    15.07.2016 @02:37:27
Jak z piwem to mi pasuje
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~Patrickjedraszek    17.07.2016 @12:13:13
No i o to chodziło No dobra. W takim razie odezwę się do chętnych co i jak. Myślę że zaczniemy wieczorkiem w przyszły weekend jak każdemu będzie pasowało. Do tego czasu przygotuje parę pytań.
Dziękuje entuzjastą mojego pomysłu i reszcie za opinie i wypowiedzi. Chętnych nadal zapraszam.

Dzielmy się wiedzą i uczmy siebie nawzajem :D
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt