Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Table graficzny
Sprzęt, aparaty...  | 20.07.2016 @17:44:36

~CzarnKruk    20.07.2016 @17:44:36
Szukam tabletu graficznego. Tylko takiego, by rysować na tablecie, a nie za pomocą komputera. Czyli, żeby rysunki były na tablecie i w razie potrzeby, tylko przesłać na komputer. Czy jest taki tablet spełniający moje wymagania?
*Okoolarnik    21.07.2016 @09:49:34
są jeszcze takie wynalazki: https://www.youtube.com/watch?v=lCVrIov_YK4 ale raczej trudno je polecać
~Asfodel    29.07.2016 @19:35:21
Ze sprzętu dostępnego w PL do wyboru jest iPad Pro, Surface Pro 3 lub 4, oraz Wacom Companion. Czytałam też coś o niektórych modelach Lenovo Yoga, ale w polskich sklepach internetowych nie znalazłam.

iPada ludzie chwalą, za dobry ekran i rysik, minusem jest tu tabletowy system operacyjny - dostępne są tylko specjalne aplikacje przygotowane na iPada. Dobre dla kogoś, kto używa już komputera Apple.

Wacom jest przesadnie drogi. Reaguje na pochylenie rysika i działa na Windows, ale cena zaporowa.

Sama zdecydowałam się na Surface Pro 4 i jestem zadowolona. Mam model z i5, 4G RAM - wolałabym z 8, ale za to trzeba dopłacić kolejne 2 tys.
Minusem urządzenia jest brak wrażliwości na pochylenie piórka, plusem możliwość zainstalowania normalnych programów graficznych - to jest w zasadzie normalny komputer z Windowsem, o wydajności średniej klasy laptopa. Piórko jest dokładne, nie ślizga się, wymaga nacisku jak przy normalnym pisaniu, ale cisnąć nie trzeba. Do zestawu dają 4 zapasowe końcówki do piórka. Klawiaturę sprzedają osobno, można ewentualnie kupić taniej jakąś nie od kompletu. Ogólnie - mogę polecić jako tabliczkę rysunkową.
~QNAMANmanga    31.07.2016 @00:14:35
Seryjnie? Wymiana na 8 gb ramu kosztuje 2 tysie -_-? Ja to robię w 30 sekund i mam 8gb za 160zł- w laptopach z nowym ramem so-dimm. Chyba, że w tych surface pamięć jest w jakiś zwalony i chciwy sposób chroniona przed takimi modyfikacjami. Najlepiej- przez zaklejoną obudowę. Ale takie praktyki w drogim sprzęcie to tylko domena starych jabłek.

Edit: Oh, wow jakie gówno. Pamięć na stałe wmontowana w płytę główną.
https://www.ifixit.com/Teardown/Microsoft+Surface+Pro+Teardown/12842#s44068
~Asfodel    31.07.2016 @12:54:08
W Surface Pro 4 w ogóle nie ma możliwości wymiany czegokolwiek - w handlu są wersje z 3 rodzajami procesora, różną ilością RAM i dysku, i o ile ceny słabszych wersji są do przełknięcia - ekran i obsługa pióra są naprawdę dobre, o tyle te mocniejsze to już tylko dla dyrektorów z partyjnego nadania - wersja z i5/4GB ~ 4000 zł, i5/8GB już ~ 6000, a potem to już nawet nie patrzę. ;->

Z drugiej strony, trudno oczekiwać od sprzętu ważącego 700 gram, żeby miał wymienialne podzespoły.

~QNAMANmanga    31.07.2016 @14:18:03
No tak... Właśnie tego nie lubię. Producenci sprzętu chwalą się, że ich laptopy są coraz cieńsze. Była nawet taka reklama, gdzie asus chwalił się, że jego mini notebook jest o 7 milimetrów cieńszy od mac book pro. Rozumiem takie zabiegi, ale nie kosztem funkcjonalności. Te nowe sprzęty są dla ludzi, którzy nigdy nie zaglądają do środka.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt