Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Upgrade do Windows 10, a zainstalowane programy.
Inne  | 22.07.2016 @18:57:40

'Lucanus    22.07.2016 @18:57:40
Hej.
Chcę zaktualizować sobie Win7 Home Premium PL do Win 10. Wszędzie, nawet w nachalnym pop-up'ie jest napisane, że wszelkie, albo co najmniej większość aplikacji pozostanie zainstalowana.

Tu jednak znalazłem coś innego:
"That said, according Microsoft, if you?re running Windows 7, Windows 8, or Windows 8.1 and your system language isn?t English, Brazilian Portuguese, or Chinese Simplified, you will not be able to keep your installed applications and Windows settings while upgrading to Windows 10. Only your personal files will be preserved."
http://www.intowindows.com/you-can-upgrade-to-windows-10-preview-without-losing-installed-programs/

Komu wierzyć?
+radvisual    22.07.2016 @19:01:30
Instaluj wszystko zachowasz niezależnie od języka, sam to robiłem :P
~voxmortem    22.07.2016 @19:02:41
Ja z 8.1 jak aktualizowałem, to nic nie zostało ruszone, gry, programy, docelowe ścieżki dokumentów (biblioteki na innym dysku), no nic. Nie pamiętam za to jaki język miałem jako systemowy- za to głowy nie dam. Może zmień język systemu na angielski w takim razie, zrestartuj, żeby mieć pewność, że jest jako główny i dopiero zaktualizuj?
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~voxmortem    22.07.2016 @19:03:35
Chociaż zdaje mi się, że język systemowy raczej nie ma wiele znaczenia w kwestii zachowywania bądź nie Twoich danych
_______

^wilku    22.07.2016 @19:46:00
Nie popełniaj tego błędu. Zostań przy win7, jeśli nie masz absolutnej konieczności żeby instalować ten nowszy syf. Ja zrobiłem upgrade do win8 i do dziś żałuję. A słyszałem że 10ka jeszcze gorsza...
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
+radvisual    22.07.2016 @20:30:41
10 jest spoko zadnych problemow wiekszych moze jesli ktos nie spelnia minimalnych wymagan to ma problem. Instalowalem 10 pl na windowsie 7 i zero problemow
~voxmortem    22.07.2016 @20:44:52
Nie wiem skąd ten hejt na 10tkę. o niebo lepsza i od 7 i od 8
_______

'Lucanus    22.07.2016 @21:43:15
Zasadność upgrade'u w moim przypadku nie podlega dyskusji.
Dzięki za rozwianie wątpliwości. Jak się coś spieprzy to tu do was wrócę i inaczej porozmawiamy.
@eastman    22.07.2016 @22:56:45
dla porównania znajomy jakiś czas temu zrobił update i się okazało że większość urządzeń została bez sterowników itp, spędził x godzin na wyszukiwaniu tego a i tak nie do wszystkiego znalazł, także może to kwestia indywidualna.

_______
bentleyem do betlejem.
'Lucanus    23.07.2016 @00:29:18
A jakie to były urządzenia? Standardowe typu mysz, pad, monitor czy może coś nietypowego?
@eastman    23.07.2016 @00:43:47
drukarka, skaner, tego typu.
_______
bentleyem do betlejem.
@eastman    23.07.2016 @11:44:06
Nie, miał całkiem dobry sprzęt i 7kę w komputerze, ale dzięki za opinię.
_______
bentleyem do betlejem.
~poiytr    23.07.2016 @13:13:59
Prawdopodobnie za jakiś czas starsze windowsy przestaną być aktualizowane tak samo jak przestały być aktualizowane te najstarsze. Co to oznacza: z czasem coraz więcej programów nie będzie na nich działać.

Wadą aktualizacji systemu jest fakt, że niektóre programy mogły być niedostosowane do nowego windowsa, przez co nie będą działać. Na początku problem ten mógł być większy, ale teraz minął mniej więcej rok, więc zdecydowana większość aplikacji powinna już normalnie działać. Mojemu bratu po aktualizacji (którą wykonywał dawno temu) nie działały 2 programy, ale jeden z nich od razu zaczął działać gdy tylko go zaktualizował.

W każdym razie dylemat wygląda następująco:
- nie aktualizować systemu i patrzeć jak z roku na rok coraz mniej programów będzie działać,
- aktualizować system i zaryzykować, że kilka programów przez jakiś czas będzie nie działać.
_______
Ubóstwiam noc.
~Katurbo    23.07.2016 @15:47:47
Mnie się po zainstalowaniu 10 kury gorzej niosą.

http://www.dobreprogramy.pl/OO-ShutUp10,Program,Windows,66070.html
_______
@eastman    23.07.2016 @22:16:05
w sensie że 10 kura gorzej niesie?
_______
bentleyem do betlejem.
~voxmortem    23.07.2016 @22:28:04
~poiytr Nie spotkałem się z sytuacją, w której jakiś program po przesiadce by nie działał- większość i tak ma mnimialne wymagania Vista/7, z nimi 10 radzi sobie bez problemów. Mój ojciec zainstalował 10 na sprzęcie w firmie- miał pewne obawy bo jeden z programów do księgowości jeszcze leci na DOS (sic!), jest do niego przywiązany i za nic nie zmieni. Tymczasem na DOSbox wewnątrz 10 zarzeka się, że działa mu lepiej niż na Win7.

Jeśli zaś chodzi o brać graficzną, to nie spotkałem się z problemami w uruchamianiu nawet starszych programów. A jako gracz mogę powiedzieć, że nawet Fallout hasa, i to nie jakaś edycja od GOG.com, tylko zwykła instalka z płyty CD (tylko napęd musiałem pożyczyć, bo od 4 lat nie używałem płyt CD)
_______

~Katurbo    23.07.2016 @22:47:50
@eastman dokładnie 1010
_______
@eastman    23.07.2016 @22:51:32
nieciekawie.
_______
bentleyem do betlejem.
'Lucanus    24.07.2016 @13:40:46
Sprawdziłem swoje najważniejsze programy i Lightroom oraz Reaper działają, a to mnie najbardziej interesowało. Z peryferiów to mam pad'a Razera i interfejs audio Focusrite, a te sterowniki już mają.

Moją największą obawą było zatem jedynie to, że mam inną wersję językową. Zrobię backup'a i zaryzykuję.
*Wolfgar    25.07.2016 @10:00:38
na 90% nie będziesz miał żadnych problemów
_______
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams...
'Lucanus    26.07.2016 @09:25:24
Macie szczęście. Udało się. Nawet ikonki zostały na swoim miejscu.
Jest jednak łyżka dziegciu. Tak jak się spodziewałem, interfejs audio nie został automatycznie zainstalowany (musiałem wejść na stronę producenta). Asio4all działa natomiast bez zarzutów, jak i reszta programów, czy gier, które działały pod 7.

Co do samego Windowsa to jestem bardzo zadowolony z synchronizacji z Nokią. Wreszcie będę miał wszędzie taki sam kalendarz i notatki.
~poiytr    27.07.2016 @19:44:19
Zainstalowałem dzisiaj Windows 10 u siebie. Po odpaleniu Unity okazało się, że są jakieś problemy z licencją, która za nic nie chciała się uaktualnić, a na stronie supportu porada w stylu "usuń program i wszystkie jego pliki, a następnie ponownie zainstaluj".

To u mnie tyle z ważniejszych programów. Prócz tego trzeba tylko było aktualizować sporo sterowników.

Ogólnie problemy użytkowników będą wynikać głównie z oprogramowania jakie wykorzystują i w zależności od sytuacji problemy albo będę albo ich nie będzie.
_______
Ubóstwiam noc.
~1M    31.07.2016 @22:28:31
Działać - działa. Ale fajerwerków nie widzę.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt