Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jaka rozdzielczość zdjęć do Internetu?
Fotografia  | 23.07.2016 @14:38:25

~grzegorzwojcik    23.07.2016 @14:38:25
Witam.

Zanim mnie spacyfikujecie, to spieszę z wyjaśnieniem.

Lata temu przyjęło się, że zdjęcia do neta powinny mieć 800 px na dłuższym boku. Była to taka sztywna porada którą podawano wszędzie. Ale czasy się zmieniły. Na współczesne monitory, 800 px wydaje się być zbyt małym plikiem. Nawet urządzenia mobilne bez problemu wyświetlają większe rozdzielczości. A szukając obecnie odpowiedzi na to pytanie w Google, na każdej stronie piszą co innego.

Jaką więc zalecacie obecnie rozdzielczość zdjęć wrzucanych do neta? Jak sami wrzucacie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
_______
The sun goes down
I feel the light betray me
*eleroo    23.07.2016 @15:32:28
Jak chcesz mały obrazek to dawaj 800, jak wielki to i 8000 możesz. Optimum, żeby było cały widac na monitorze plus margines na jakieś ramki na stronie i te inne pewnie by było coś pomiędzy 1200 a 1800 na dłużym boku. Zresztą to i tak nie jest ważne w momencie kiedy większość ludzi ogląda te obrazki na telefonech A, no i jeszcze pozostaje kwestia czy chcesz, żeby skopiowany z netu obraz był użyteczny do wydruku, czy żeby na wydruku wyszła kupa.
~greymetal    23.07.2016 @15:39:40
Skoro o rozdzielczość pytasz, to przyjęto, że do internetu daje się zdjęcia o rozdzielczości 72 dpi. Jeszcze można oglądać, a już nie ma co kraść.
ostatnio edytowane: 2016-07-23 15:40:51
~grzegorzwojcik    23.07.2016 @15:41:29
Tak, dpi 72 to wiadomo, ale mi bardziej chodzi o rozmiar w pikselach. Może źle się wyraziłem.
_______
The sun goes down
I feel the light betray me
*eleroo    23.07.2016 @15:46:00
Otóż, nic nie wiadomo Po pierwsze to ppi nie dpi - dpi jest dla drukarek nie dla monitorów, po drugie to dla monitora wszystko jedno ile ppi ma zdjęcie, bo ważny jest wymiar w pikselach, a po trzecie nikt juz nie używa monitorów o rozdzielczości 72ppi, nikt. No może jakies nerdy siedzące po piwnicach ze swoimi skarbami z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych
~greymetal    23.07.2016 @16:06:10
Oczywiście miałem na myśli ilość pikseli/cal, czyli ppi.
~octamediator    25.09.2016 @18:08:26
A dpi to nie jest to samo co ppi? Wydaje mi się ze to tylko inna nazwa. Pixel per inch albo Dots per inch.

Oczywiście poprawcie mnie jeżeli się mylę :P
_______
octamedia.pl
^wilku    26.09.2016 @01:21:08
Na dobrą sprawę taki pixel to też jest w sumie, co by nie było, kropka (dot).
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt