Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Jak zacząć?
Grafika i projekty graficzne  | 01.08.2016 @03:49:00

~Madeline97    01.08.2016 @03:49:00
Jakie programy do grafiki (najlepiej darmowe) polecacie na początek? Nigdy żadnego nie używałam i nie wiem od czego zacząć. I co właściwie mogę zrobić takim programem?

Jak na razie interesuje mnie przenoszenie prostych rysunków na komputer i obrabianie ich. Muszę taki rysunek zeskanować czy da radę tylko jego zdjęcie?
^Kazejin    01.08.2016 @12:43:05
Photoshop kosztuje teraz w granicach 50 zł miesiecznie, jak abonament telefoniczny. Zawsze możesz zacząć od darmowego gimpa, lub SAI (jednorazowy koszt około 200 zł).
~Asfodel    01.08.2016 @12:46:22
Najczęściej polecane darmowe programy graficzne to Inkscape (grafika wektorowa), Gimp (edycja grafiki bitmapowej) oraz Krita - do malowania. Wszystkie możesz ściągnąć za darmo, wpisz sobie w google ich nazwy, a bez problemu znajdziesz.

Oprócz tego poszukaj sobie haseł "grafika wektorowa" i "grafika bitmapowa (lub rastrowa)". Zrozumienie tych terminów uchroni cię przed wieloma błędami.
~adriannaforys    01.08.2016 @13:14:29
Krita, PainstormStudio. Na fotoszopę nie ma co nawet tych 50 zł marnować, jeżeli ktoś dopiero zaczyna i nie ogarnia tematu. Zawsze można pobrać też triala i wypróbować.

Gimp niestety rozwija się w ślimaczym tempie i to żadna konkurencja dla innych darmowych programów. Kiedyś może tak, ale teraz są lepsze alternatywy (chociażby wspomniana Krita).

Zdjęcie da radę, choć tutaj jest za dużo czynników - zależy jaki efekt chcesz uzyskać, jakiego masz skilla i sprzęt (z tabletem jest łatwiej niż z samą myszką).
~Klemensik    08.09.2016 @09:36:30
Ja zacząłbym od Gimpa na początek. Może się okazać, że spełni on Twoje oczekiwania i nie będziesz mieć potrzeby używania płatnych programów.
~ryday    12.10.2016 @11:25:26
ja zaczynam od gimpa właśnie, ale obczaję też Krite
~ShoX    30.10.2016 @12:57:44
Do grafiki darmowe to tylko GIMP i inkscape innych chyba nie znam?! Do rysowania malowania aktualnie Krita i GIMP ale w przypadku rysowania szedłbym w Kritę bo tak samo zamierzam zrobić. W przypadku płatnych to wiadomo, pakiet Adobe.
~ShoX    30.10.2016 @13:01:29
Wojtek321, gdyby miał 15-20 lat i zastanawiałbym się czy wchodzisz w coś takiego jak grafika lub sztuka to bym tego nie zrobił. Może i to jest nisza ale robota jest dla kilku procent artystów.

Na miejscu takiej, Madeline97 jeżeli urodziła się w 1997 roku... to poszedłbym programować w javie, ewentualnie php, lub jeżeli ma mózg tęgi to w C... albo na medycynę, generalnie zawód typowo techniczny.
~airvideopl    05.11.2016 @16:34:59
Da się wyżyć i z grafiki i projektów i to całkiem dobrze. Wszystko jest kwestią determinacji i jakości produktu końcowego. Nie ważne czy reklama tradycyjna, druk wielkoformatowy, media czy film i fotografia. Trzeba tylko wykonywać te usługi na wyższym poziomie niż konkurencja i nie robić tego za darmo
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt