Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Temat pracy licencjackiej
Inne  | 17.08.2016 @01:20:33

~live133    17.08.2016 @01:20:33
Cześć
Przedemną ostatni rok studiow grafiki, a co za tym idzie praca licencjacka. Niestety od zawsze mam problem z podejmowaniem decyzji, kiedy ma ona wplyw na reszte mojego zyciia i nie inaczej jest w tym przypadku, dlatego prosze was o pomoc. Szczerze mowiąc nie za bardzo mam pomysl na temat pracy, tym bardziej, ze projekt musi byc w jakis sposob powiazany z pracą pisemną. Myslałem nad zrobieniem jakiejś serii plakatow albo identyfikacji wizualnej, ale nie mam poęcia na jaki temat. Oprocz tego zastanawiam sie, czy nie zrobic czegos w 3D. Na drugim roku bralismy blendera. Ogolnie potrafie wymodelowac budynek typu szpital/szkola, znam tez jakies podstawy teksturowania, aczkolwiek nie wiem czy to nuie za mało aby barac sie za prace licencjacką, a nie chciałbym w tym utonać, chociaz z drugiej strony mam zjamomego, ktory mimo iz umiejetnosci w tym zakresie ma niewiele większe chce sie brac za animacje, twierdząc ze w trakcie pracy wszystkiego sie nauczy... No coz nie wiem co o tym myśleć. Prosze was o jakieś rady
ostatnio edytowane: 2016-08-17 01:21:19
+eastman    17.08.2016 @06:49:11
Spytam z innej strony - sam podjąłeś decyzję o tych studiach czy ktoś ją za Ciebie podjął?
_______
bentleyem do betlejem.
*yss    17.08.2016 @10:29:13
Rzuć to w cholerę i jedź w Europę stopem.

_______
...aż się oczy jeżą...
~live133    17.08.2016 @12:54:33
"sam podjąłeś decyzję o tych studiach czy ktoś ją za Ciebie podjął?"

Tak sam, to ze zawsze ciezko mi sie zdecydowac, nie znaczy, ze ktos za mnie podejmuje decyzje. Zastanawialem sie wtedy tez nad drugim kierunkiem i tak samo mialem problem ze zdecydowaniem sie. Przez pierwszy miesiąc jezdzilem między dwoma uczelniami oddalonymi od siebie o 80km i domem oddalonym o 140 i 70km(wg tras autobusow)
Wspomnialem o tym nie dpo to aby ktos za mnie decydowal, bo to i tak jest niemozliwe. Chodzi o temat, na ktory nie mam pomyslu, moze ktos z was studiowal tego typu kierunek i wie z czym to sie je. Np. jesli chodzi o identyfikacje wizualną - jesli chcialbym sie tego podjać, to czy moglbym wybrac sobie jakąkolwiek firme i stworzyc dla niej identyfikacje, nawet bez jej zgody? I jak to w ogole mozna połączyć z pracą pisemną?
+eastman    17.08.2016 @16:18:27
"Chodzi o temat, na ktory nie mam pomyslu, moze ktos z was studiowal tego typu kierunek i wie z czym to sie je."

Co Ty tam studiowałeś w takim razie? Bo z postawy którą prezentujesz, nie obraź się, ale wnioskuję że te studia to była strata czasu.
_______
bentleyem do betlejem.
*yss    18.08.2016 @16:01:02
live, profesora zapytaj

wymyśl sobie firmę i jej zaprojektuj i tyle

Albo plakaty - do serii filmów chociażby, albo serii wydarzeń - jak powiedzmy spektakle teatralne. Wtedy robisz serię dla jakiegoś teatru - czyli dla repertuaru klasycznego albo nowoczesnego. Na cały rok na przykład. Albo seria plakatów społecznych. Tu jest ogromny wybór tematów, np "BHP = KGB" :P

Możesz stworzyć identyfikację dla miejsca, wszystkie te strzałki i znaczki dla wc oraz stołówki tylko trzeba wymyślić miejsce, np galeria albo multikino powiedzmy.

Od cholery jest możliwości ale tylko ty wiesz, co ci najlepiej wychodzi i jaka tematyka najbardziej cię interesuje. Nie bardzo rozumiem, dlaczego pytasz nas tutaj, bo to co napisałam to same oczywistości. Idź z tym do profesora, dobrze? Jakiegoś ulubionego. Niech pomoże. Od tego jest. Płacą mu. Za zajmowanie się zagubionymi studentami. Między innymi.
_______
...aż się oczy jeżą...
~live133    22.08.2016 @13:31:17
No dobra zalozmy, ze zrobie identyfikacje wizualną dla jakiejś firmy budowlanej i jak coś takiego powiązać z pracą pisemną, bo jedno i drugie musi sie w jakis sposob wiązac

"Co Ty tam studiowałeś w takim razie? Bo z postawy którą prezentujesz, nie obraź się, ale wnioskuję że te studia to była strata czasu."

Ale o co ci chodzi z tą postawą? Że nie mam pomysłu na prace, czy, ze niby nic nie robilem na studiach, bo jesli to drugie, to wręcz przeciwnie,nie opierdzielałem sie i tracilem ogrom czasu na roznego rodzaju zadania, wiec troche szkoda, jesli niewiele mi to dalo
~Bohatyr    22.08.2016 @15:50:18
@eastman nawet jeśli masz rację, to mleko już się wylało, więc nie ma sensu w tym momencie się nad tym zastanawiać. Jak już się coś zaczęło, dobrze to skończyć, a dopiero później rozliczyć swoje wybory.

~live133 to jest praca licencjacka, więc utemperuj swoje ambicje i zacznij robić obojętnie co, nawet jeśli wyda Ci się to mało oryginalne, głupie i nikomu niepotrzebne. Idź z tym później do promotora, jeżeli Ci tego nie zaakceptuje, powinien powiedzieć dlaczego, i zaproponować Ci rozwiązania.

Nie wstydź się, odwagi. Nikt jeszcze pracą licencjacką nie podbił świata. I nie siedź na forach, przecież nikt Ci nie podsunie konkretnego pomysłu, poza tym stracisz czas na docinki.

Ewentualnie popytaj swoich starszych kolegów ze studiów o to, co robili, co przechodzi, a co nie.

+eastman    22.08.2016 @17:28:48
"Od cholery jest możliwości ale tylko ty wiesz, co ci najlepiej wychodzi i jaka tematyka najbardziej cię interesuje. Nie bardzo rozumiem, dlaczego pytasz nas tutaj, bo to co napisałam to same oczywistości."

*yss wyczerpała temat.
_______
bentleyem do betlejem.
~live133    21.09.2016 @00:48:19
Gdyby mozna bylo zrobic sam projekt praktyczny to jeszcze pol biedy, ale nie mam pojecia jak to polączyc z pisemnym.

Jesli np. zdecydowalbym sie zrobic indentyfikacje firmy w ktorej pracowalem na wakacjach, a ktora identyfikacji nie posiada, to o czym moglbym pisac w pracy pisemnej?
(I jeszcze takie pytanie, czy pozniej moglbym tą identyfikacje sprzedac tej firmie, czy uczelnia mialaby do tego jakeis prawa?)

Wpadla mi tez do glowy mysl,zeby zrobic serie plakatow zwiazaną z czasem, ale tak samo nie mam pojecie o czym mialbym pisacw czesci pisemnej
!grzegorz8smy    21.09.2016 @10:04:14
hm, może mi ktoś powiedzieć po co elektorat pozbawiony wyobraźni ładuje się na kierunki, które wymagają minimalnej choćby imaginacji na wejściu?
*yss    21.09.2016 @11:56:31
live, co na to profesor?
Najpierw nam odpowiedz a potem my pomyślimy, ok?
_______
...aż się oczy jeżą...
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt