Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Supersampler i te inne.
Sprzęt, aparaty...  | 18.09.2016 @01:30:29

+eleroo    18.09.2016 @01:30:29
Hej ho!

Wiem, że istnieja aparaciki robiące kilka fot na jednej klatce - wszelkie supersamplery, actionsamplery i inne popy. Dla mnie mają one jednak jedną wadę - operować można nimi tylko naświetlając tę samą scenę. Nieznaczne opóźnienia w wyzwalaniu kolejnych migawek mnie nie urządzają. Pytanie brzmi: Czy istnieje aparat, który umożliwia wykonanie kilku niezależnych naświetleń na jednej klatce? Może być debilek, ale żeby można było sterowac każdą migawką z osobna, a nie tylko wywoływać sekwencję wyzwoleń. Gdyby jeszcze obsługiwał średni format to byłoby idealnie, no ale nie wymagam cudów Pomocy!
+eastman    18.09.2016 @06:52:47
dobrze zrozumiałem - chcesz jedną klatkę zrobić w jednym miejscu a kolejną gdzie indziej?

holga, lubitel, pentacon six (jeśli ma przerobiony naciąg filmu na niezależny z migawką). po prostu nie przesuwasz filmu po zrobionej klatce i naświetlasz dalej.

z 35mm to polecam canona eos3, tam z kolei możesz sobie ustawić ile chcesz zrobić naświetleń na jednej klatce.
_______
bentleyem do betlejem.
~KraczekMarcin    18.09.2016 @10:49:40
ale to chyba nie chodzi o podwójną ekspozycje, tylko o te śmieszne aparaciki z sześcioma obiektywami, które wyzwalają się jeden po drugim i jedna klatka 35mm jest podzielona na 6 mniejszych (ale namotałem)

nie spotkałem się z aparatem spełniającym w/w wymogi
_______
nie bo nie
+eleroo    18.09.2016 @11:16:09
East, nie chodzi mi o zwykłe multi, bo to prawie każdym aparatem da się zrobić. Ja chcę mieć podzielony kadr, tak jak Marcin pisze. Na przykład sześć fot na jednej klatce ale obok siebie, nie jedna na drugiej. No można maskować, ale ja bym chciała łatwo, kilka obiektywów z niezależnym sterowaniem ich migawkami.
~KraczekMarcin    18.09.2016 @15:23:33
olympus pen-ee dzielił klatkę na dwie
_______
nie bo nie
+eleroo    18.09.2016 @17:27:57
No nic, dzięki. CHyba takie nie istnieją Jakiś Kodak też robił podwójne klatki chyba, ale to mnie jednak nie urządza Trzeba będzie pokombinować z maskowaniem. Gdyby jednak komuś coś wpadło w oko, to proszę o odzew
~tartufe    19.09.2016 @16:11:08
Szukja half-frame camera...wyszlo tego kilka rodzajow jakies 40-50 lat temu. Sam niedawno ogladalem takiego olympusa na pchlim targu ale cena byla z kosmosu wiec sobie odpuscilem.

Na ebayu brytysjkim masz takie cos:
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xhalf+frame+camra.TRS0&_nkw=half+frame+camra&_sacat=0
ostatnio edytowane: 2016-09-19 16:13:40
+eleroo    19.09.2016 @18:41:05
No dzięki, dzięki, halffrejmy to trochę inna bajka, bo one naświetlają po prostu małe foteczki, z przerwą na środku. Na 36klatkowym filmie robia 72 pionowe kadry. Taki dawny krop, hłe hłe. Ja chcę taki aparat z kilkoma obiektywami i żeby można było migawkami sterować niezależnie a nie tylko w sekwencji Nie ma takich... Już doszłam do wniosku, że w ciemni będę to sobie zestawiać, trochę roboty będzie, ale trudno Taki aparat zaoszczędziłby mi dużo pracy, no ale z drugiej strony jeśli wetknę sześć czy osiem klatek na jeden papier, to ostateczne powiększenie takiego "komiksu" mogę robić w zasadzie dowolnej wielkości gdybym naswietliła te sześć czy osiem obrazków na jedną klatkę, już by tak dowolnie nie było.

I tak, wiem, że istnieje splitzer do Diany, tylko, że Diana winietuje jak wściekła i jej "obiektyw" jest ostry tylko w ścisłym centrum, do moich zastosowań to się nie nadaje
~ejrotsih    20.09.2016 @21:03:54
fajny byłby taki aparat...
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt