Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Corel Painter Essentials a ArtRage Lite
Programy  | 17.10.2016 @14:51:04

~magda9992    17.10.2016 @14:51:04
Hej zastanawiam się nad kupnem tabletu WACOM Intuos Draw S
lub WACOM Intuos Art

Rożnica w cenie 100zł za program Corel czy warto inwestować i dać więcej za ten program jeśli mi zależy na robieniu ilustracji w technice malarstwa cyfrowego? Szczególnie ze jeszcze nigdy nie korzystałam z tego typu użądzeń?

Jakie są różnice między programami?
~ImperatorGalaktyki    17.10.2016 @16:10:19
miałam oba (Corel Paintera chyba inną wersję). Lepiej sobie odpuścić i ściągnąć za darmo Kritę i GIMPa. Corel strasznie muli, zżera dużo pamięci a malarskie efekty można osiągnąć w innych programach. W Art Rage źle mi się malowało, ale to było kilka lat temu więc nie pamiętam co mu konkretnie dolega.
~poiytr    17.10.2016 @18:53:51
Corel to programik który stara się wiernie odwzorowywać tradycyjne narzędzia. Ot przykładowo gdy weźmiemy pędzel, to widać takie charakterystyczne smugi które pozostają między włoskami pędzla, a farbka na pędzelku powoli się kończy, przez co ślad pozostaje coraz słabszy i trzeba ponownie nabrać farbki (znaczy się na chwilę oddalić piórko od tabletu). Mnóstwo narzędzi, mnóstwo zabawy, a ja wolę wziąć photoshopa i prawie wszystko wykonywać zwykłym twardzielem albo rozmytym pędzlem.

W sumie to nadal chętnie pracowałbym w darmowym gimpie, gdyby nie fakt, że coś mi czułości nacisku nie wykrywa.
_______
Ubóstwiam noc.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt