Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Program do edycji postaci 3d
Programy  | 23.10.2016 @20:38:38

~ramran    23.10.2016 @20:38:38
Hejka!

Poszukuje programu do edycji postaci 3d. Właściwie chodzi mi tylko o możliwość załadowania różnych modeli postaci a później obracania nimi w różnych kierunkach i pod różnymi kątami. Jest mi to potrzebne do nauki rysowania.

Jeśli ktoś zna taki program oraz przede wszystkim jakąś bazę modeli postaci, którą mógłbym później załadować w takim programie byłby wdzięczny za pomoc.
~sayja    23.10.2016 @21:15:47
Zbadaj takie tematy jak Marmoset Preview, posemaniacs.com, sketchfab bo tam możesz znaleźć to czego szukasz bez zbędnych klikań.
~MariuszTopolski    24.10.2016 @16:59:48
Ja polecam Daz Studio: http://www.daz3d.com/daz_studio
Od trzech lat się nim wspomagam (chociaż coraz rzadziej, bo przerysowywanie nie rozwija). W bardzo prosty sposób stworzysz w nim dowolną pozę. W podstawowym pakiecie jest model postaci męskiej i żeńskiej. Można ustalać wzrost, budowę ciała (ba, nawet wiek postaci). Do tego mnóstwo opcji dotyczących oświetlenia i ubioru (chociaż te lepsze są płatne). Jedyny minus jest taki, że instalacja wszystkich potrzebnych wtyczek nie należy do najłatwiejszych.
~AZAKIEL    25.10.2016 @00:37:21
_______
1. Najpierw czwicz tak długo aż trudne stanie się łatwe
2. Potem czwicz tak długo aż łatwe stanie się piękne
~ImperatorGalaktyki    25.10.2016 @08:16:29
Jeśli chcesz pomocy w nauce to nie używaj Posera, Daz Studio i podobnych bo tylko sobie zaszkodzisz. Modele w tych programach nie są realistyczne. Zrób tak jak sayja radzi, aplikacje do podglądu i skany albo modele typu anatomy study. Przykład: https://sketchfab.com/models/d58a9b821cd54ef18bdde662144545c4
Są też darmowe próbki skanów na różnych stronach np. http://www.anatomy360.info/360-reference/
~MtD    25.10.2016 @20:24:56
Oczywiscie sketchfab jak kolega wyzej.
~Araden    16.01.2017 @21:58:58
Do nauki rysowania najlepszy jest Daz/studio. Po pierwsze jest darmowy. Po drugie jeśli zarejestrowałeś się na stronie producenta masz sporą bazę darmowych modeli na start która będzie się z czasem zwiększać bo co pewien czas pojawiają się nowe na zasadzie rotacji. Wydawca potrafi być od czasu do czasu bardzo hojny i rozdawać drogie perełki za darmo. Jeśli korzystasz ze sklepu firmowego Instalowanie dodatków jest proste: kupujesz model który ląduje w chmurze a później możesz go z poziomu programu instalować lub odinstalować z komputera. Więcej zachodu jest tylko wtedy gdy modele ściągasz z innych stron.
Może modele początkowych generacji nie były rewelacyjne ale odpowiednie proporcje ciała miały zachowane. W tej chwili mamy już 7 generacje i jak najbardziej jest realistyczna.
Akurat w mojej galerii jest zrobionych kilka prac w Daz/studio. Tylko że je robiłem jeszcze na becie i modele są z 3 i 4 generacji. Postać z awatara to Victoria 4 pozostałe to Victoria 3 i Michael 3.
Poser jest płatny i ma gorsze modele ludzi.
*Grzeczny    18.01.2017 @00:52:28
Na posemaniacs.com jest tyle do rysowania, że nic więcej nie trzeba, by się nauczyć anatomii i proporcji...
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
szukaj na forum
Szukaj:
Forum:

najnowsze wątki na tym forum
przejdź do innego forum
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt